One Piece

  • Креатор на темата Господ
  • Време на започнување
Г

Господ

Гостин
Како смее да нема тема за едно од најдобрите аниме?

One Piece
Ова е доста долго аниме со манга која уште излегува секоја недела и мора да се искуси!

Значи накратко приказната е оваа:Момче по име Monkey D. Luffy инспирирано од својот херој од детството,пиратот Shanks тргнува на патешествие да стане најдобриот пират на светот воедно да го најде легендарното богатство One Piece.
По пат среќава пријатели кои ќе станат дел од неговата екипа и нормално е во вечна борба со корумпираната власт.


Е сега,има ли некој што го следи ова аниме/манга?
Јас редовно ја следам мангата откако го напуштив анимето кога последни епизоди беа кај Thriller Bark.
Taка да за дискусија сум all-out:vozbud:

 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Убо шо отвори тема, си мислев и за Блич да отворам а и можи таман, Наруто Блич и 1 Пис топ 3 манги моментално.
Едно време аватарот ти беше од Monkey D. Luffy, така ?
 
Г

Господ

Гостин
Да.
Luffy е ѕвер:vozbud:
Мангата ја следам непрекинато и се на се го обожавам анимето.
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
Не заживуваш ваква тема. Додека не почнат кај нас да ги даваат тешко да најдеш некој што ја гледал.

Инаку јас до 65 епизода ја имам изгледано и како серија не е лоша но не ме ни импресионираше. доста е уникатна во однос на приказна и на стил на цртање, но ме нервира што е некако премногу детска и самиот стил е премногу нереалистичен.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Баш сакам да го гледам ама неможам никако време да најдам, плус Death Note и Avatar уште не ми се целосно изгледани така да предност нив му давам во секој случај.
 

nameleess

N/a
Член од
9 јануари 2010
Мислења
299
Поени од реакции
25
едино што ме кочи се тие 400+ епизоди, некако многу ги има а и некако не ми е толку привлечна...

оф топик: отворите за блич да има за сите 3 најгледани
 
Г

Господ

Гостин
Гледајте го анимето верувајте нема никогаш да зажалите.
Инаку имаш stream на сите епизоди на watch-onepiece.com.

оф-топик:Отварам и за блич.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
разбрав дека OP e најпозната во јапонија и пошироко,и дека моментално мангата доживеала одличен развој на настаните
прво наруто и блич да завршам па на раат ќе почнам OP:salut:
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Планирав и јас да отворам тема.. али еве. D:
Супер аниме/манга.
Изгледани ми се сите/прочитани сите.
Денешниот чаптер беше ок, ме изнервира што не умре
Blackbeard и сакам Ода како што ги направи овие сите од никаде да се појават исто така и Страв-Хат да дојдат во војната бидејки стварно сукс кога се разделени
Фаворити од тимот: Nami, Luffy, Robin, Zoro, Sanji.
Други така-така, а Усоп најмногу ме нервира. Бака-Усоп :pipi:

Не заживуваш ваква тема. Додека не почнат кај нас да ги даваат тешко да најдеш некој што ја гледал.

Инаку јас до 65 епизода ја имам изгледано и како серија не е лоша но не ме ни импресионираше. доста е уникатна во однос на приказна и на стил на цртање, но ме нервира што е некако премногу детска и самиот стил е премногу нереалистичен.
Темата за Наруто има 20+ страници. Можеби го даваа на А1 али тоа беше многу кратко.
Детска е од почеток.Значи од таму ти кај што си.. после приказната за Нами која што не беше толку детска..па Виви и потоа се посериозно станува.
Али сепак комичните моменти се тоа што ја прават уникатна па дури и ако некогаш се во таков детски стил.
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
Почнав да ја читам мангата и ја остаив, коа ќе иам повеќе време ќе ја продолжам.
Интересна е, малку може детска но се издржува!
Ако има екшн тој фанови, во Лептокарија во Инфленс рок шопот има фигури од One piece, фантастично се изработени, малку цената е солена, мислам 600 беше..
 
Г

Господ

Гостин
Мислам дека Blackbeard ќе игра голема голема улога коа ќе стигнат the new world.
Баш ќе биде интересно коа пак ќе се сретнат Shanks и Luffy али ваљда ќе бидат ривали.
Ода не требаше да го убие Ace толку брзо,а за whitebeard не жалам.
 
Г

Господ

Гостин
Тиииј овој црнобрадиов го направија ѕверотиња:tapp:
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Тиииј овој црнобрадиов го направија ѕверотиња:tapp:
Ме нервира.
Не ми се допаѓа баш на кај одат работите а и најштосно е што никој не знае ни пак на каде одат, нема некој фајнл вилан да отепат тука.Сепак, сакам да заврши овој арк, не е тоа тоа веќе, што знам.Иако интересно, сепак стана колку толку монотоно и сега во секој чаптер јас ќе гледам
Blackbeard:Zehahahahahaha. :uvo:

Трафалгар Лав? Доктор? :nesvest:
 
Г

Господ

Гостин
Баш сакам да знам како ќе се зберат пак strawhats:raz:
 
Г

Господ

Гостин
WAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAARGHGHGHGHGHHHHH

Shanks:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

NERDRAGIN:N:

I've come to end this war!
How cool is that:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom