One Оператор - Генерална Дискусија

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
S+ e 279 денари месечно.
Или 4х79 на припејд, неограничено кон оне и 1гб интернет (неделно).
Зависи што ти треба, можеш и со 200 да пројдеш.
можеш и со 0 оти 95 % се на Оне (и имаат еден куп минути) кај мене во телефонот и не знам зш плаќам?

туку ме интересира некој да ми кажи ако знае
до кога важи оваа новата промоција со 1500 мин кон сите мрежи?

март или април еден договор ни завршува па можи најрано на 20-21 јан да се продолжи
ако е до 31 јан ќе ја зграпчиме таа понуда и некое телефонче евтино

алкател тип или топ беше не ми е по ќеф некако
галакси нео е 2000 а ако има попуст за 1000 можи да се земи а?

фала
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.949
Поени од реакции
9.581
Незнам дали е за овде ама ке прашам
Има еден идиот ми звони по цели ноки на телефон со префикс од ОNE кај можам да дознаам кој е овој со име и презиме ?
 
Член од
14 август 2010
Мислења
1.218
Поени од реакции
1.458
Незнам дали е за овде ама ке прашам
Има еден идиот ми звони по цели ноки на телефон со префикс од ОNE кај можам да дознаам кој е овој со име и презиме ?

Прашај го како се вика.........
 

ИвањушкА

some-thing
Член од
17 јули 2009
Мислења
342
Поени од реакции
526
Дали знае некој ако купам телефон од Оне и го декодирам и го користам со друг оператор, се губи гаранцијата од Оне?
 
Член од
7 декември 2011
Мислења
283
Поени од реакции
83
Оне немат мозок .... во Јануари надминав 490 MB повеќе, и сеа гледам сметката 5.000, а имав активирано 2ГБ месечно, сметката кога видов се фатив за глава ...
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Оне немат мозок .... во Јануари надминав 490 MB повеќе, и сеа гледам сметката 5.000, а имав активирано 2ГБ месечно, сметката кога видов се фатив за глава ...
да ти/ви откријам една МАЛА тајна околу интернетот. :mad:
тие 2гб за еден месец се рамномерно распоредени за секој ден по .................... околу 70мб по ден. така да, ако на почетокот си потрошил на пример 5-иот ден 500мб, а си требал само 70х5=350, тие 150мб се рачунаат по некоја си друга цена. така да кога се користи тој пакет, најдобро е да се користи во последните денови. ШИТ, знам!!!
второ, велиш и си надминал за 490мб, .... ух, па пресметај колку се тоа според редовната цена........ која на сајтот НЕ е прикажана, али на 181 можеш да се информираш
знам дека не те утешив, али така се учи :( следен пат ќе бидеш повнимателен
 
Член од
7 декември 2011
Мислења
283
Поени од реакции
83
Погоре гледам дека после поминат лимит на интернет се наплаќа 6,9ден/МБ, па тоа ли е држава бе..
П.С го исклучив пакетот... Никаква порака да ми стигне дека сум го надминал, така зборат по сајтовите со секој надминат лимит следува забрана за користење.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Погоре гледам дека после поминат лимит на интернет се наплаќа 6,9ден/МБ, па тоа ли е држава бе..
П.С го исклучив пакетот... Никаква порака да ми стигне дека сум го надминал, така зборат по сајтовите со секој надминат лимит следува забрана за користење.
затоа за секоја ситница распрашувај се до детал. во спротивно ќе учиш на потешкиот начин и сопствените грешки :(
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Да прашам што се потребни документи да се земе мобилен на постпејд? и дали вака имаат добри мобилни...?
 
Член од
7 декември 2011
Мислења
283
Поени од реакции
83
Да прашам што се потребни документи да се земе мобилен на постпејд? и дали вака имаат добри мобилни...?
Немат добар избор, мислам имат ама треба да го доплатиш телефонот 70% па да го земаш и + претплата... Пак оди распрашај се, брат ми зема телефон пред 1 месец ZTE BLADE 3 , доплати 4000 и претплата секој месец 400 ден/ на 2 години. Добар телефон е, али ако сакаш некој подобар како Galaxy S3, S4 не ти се исплаќа :)

П.С од документи треба само лична карта или пасош .
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.874
да ти/ви откријам една МАЛА тајна околу интернетот. :mad:
тие 2гб за еден месец се рамномерно распоредени за секој ден по .................... околу 70мб по ден. така да, ако на почетокот си потрошил на пример 5-иот ден 500мб, а си требал само 70х5=350, тие 150мб се рачунаат по некоја си друга цена. така да кога се користи тој пакет, најдобро е да се користи во последните денови. ШИТ, знам!!!
второ, велиш и си надминал за 490мб, .... ух, па пресметај колку се тоа според редовната цена........ која на сајтот НЕ е прикажана, али на 181 можеш да се информираш
знам дека не те утешив, али така се учи :( следен пат ќе бидеш повнимателен
Ова не е точно, пропорционално се смета само за првата активација ако не е од први (за пост пејд) и тоа на пример ако имаш активирано пакет од 2гб за 149 на 15ти, добиваш еден гига, затоа што ти е од пола месец, и плаќаш пола претплата.

По искористување на бесплатниот интернет, сообраќајот се наплатува по редовната цена за интернет услуги за соодветниот тарифен модел.
http://one.mk/paketi-za-mobilen-internet-.html
А еве цена на мегабајт според тарифен план за тотал тарифите:
http://one.mk/TOTAL_tarifen_model.html

Не е дека нема.
 
Член од
27 декември 2008
Мислења
1.598
Поени од реакции
749
Да прашам што се потребни документи да се земе мобилен на постпејд? и дали вака имаат добри мобилни...?
Лична карта како и потврда дека си вработен и некоја сметка струја вода и сл. вообичаена процедура кај сите оператори
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
На кој број се праќа смс за уште колку нет ти останува? нешто ко сметка на 142 142 што ти враќаат..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom