On.net WADSL интернет

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
proverka na sostojba na wadsl

Ke mi kaze nekoj link kade moze da se vidi kolky traffic sum napravil na wadsl-ot? Se utepav od baranje na stranata nivna i nisto ne vidov

Fala
 

peter

Петар Пан...
Член од
6 септември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
165
WADSL

Go imam edna nedela. Nema nikakov problem. Vrskata e epten stabilna, ne padna duri ni koga vrnese vo nedelata. Downloadot ide do 63 konstantno.. za tie pari e super
Ako imas drugi prasanje pisi private
 

neo-geo

The Empire Strikes First!
Член од
17 август 2005
Мислења
500
Поени од реакции
2
VGC9DCTX9C напиша:
neo-geo... не ми е јасно зошто ставате у потпис линкови до сајт кој е речиси нефункционален ?
целта на SkopjeWireless не е да одржува и ревносно ажурира сајт/портал, друга е идејата и работата, ако те интересира што > pp, messenger
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.198
Поени од реакции
34.432
Точно, да не забегуваме од темата.
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
1. Дали WADSL подржува torrenti download i upload?
2. Што откако ќе го поминам 10 GB лимитот? Ми ја намалуваат брзината. Некој има некои искуство до колку гигабајти те поднесуваат? Пошто јас планирам по 30 GB да правам на месец.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
KaiTekk напиша:
1. Дали WADSL подржува torrenti download i upload?
2. Што откако ќе го поминам 10 GB лимитот? Ми ја намалуваат брзината. Некој има некои искуство до колку гигабајти те поднесуваат? Пошто јас планирам по 30 GB да правам на месец.
1. Да
2. Со среќа :icon_lol:
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
KaiTekk напиша:
1. Дали WADSL подржува torrenti download i upload?
2. Што откако ќе го поминам 10 GB лимитот? Ми ја намалуваат брзината. Некој има некои искуство до колку гигабајти те поднесуваат? Пошто јас планирам по 30 GB да правам на месец.
Нема никакво ограничување на отворени портови, значи не би требало да има проблем за торенти. После надминатиот лимит од 10 гигабајти ти се намалува брзината на 32/32 kbps. Сега дали со таа брзина ќе успееш да симнеш 30 гигабајти во текот на еден месец е прашање.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
KaiTekk напиша:
1. Дали WADSL подржува torrenti download i upload?
2. Што откако ќе го поминам 10 GB лимитот? Ми ја намалуваат брзината. Некој има некои искуство до колку гигабајти те поднесуваат? Пошто јас планирам по 30 GB да правам на месец.
Ако ти е за по 30 гига на месец, само Телекабел ти е спасот.. нормално, ако си во Скопје и во област кај што нудат услуги.
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
за жал не сум во таква зона каде што телекабел ми е оператор. А, btw, може со WEP cracking или некакви илегални методи да си го продолжам лимитот на оннет? Некој знае ваква финта?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.198
Поени од реакции
34.432
KaiTekk напиша:
за жал не сум во таква зона каде што телекабел ми е оператор. А, btw, може со WEP cracking или некакви илегални методи да си го продолжам лимитот на оннет? Некој знае ваква финта?
Каитек, што повеќе се воздржуваш да се направиш „кракер“, толку помалку се бламираш.

Извини вака, ама не можев веќе да издржам. Може да продолжите со дискусијата. :wink:
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
memberix напиша:
Сум слушнал дека на мт.нет се куцало некое бројче да не ти брое трансфер, ама сто посто има и на он.нет такво нешто, оставено за вработени и VIP.

дај пред да напишеш нешто убаво размисли.ако сакаат да им дадат на вработените нема да им прават никаков лимит на трансфер.од каде тие информации за бројчиња и остали глупости..
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
memberix напиша:
Сум слушнал дека на мт.нет се куцало некое бројче да не ти брое трансфер, ама сто посто има и на он.нет такво нешто, оставено за вработени и VIP.
Не е бројче туку се работи за сосема нешто друго, за кое очигледно не си доволно информиран, мт.нет не обрнале внимание малце од безбедносен аспект, но тоа не значи дека и он.нет го имаат истиот проблем...ти текнало на тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom