...On a rainy day...

M

MIL

Гостин
Мразам дожд метеопат су до тука се бивало,ми кутка расположение и само на дремење ме тера омалаксаност може и глава да ме фркне се фрлам по дома како партал тогаш и не ми е дојдено до ништо може само до спиење :pipi:
 
E

^Emo^Girl

Гостин
најмногу ја сакам есента и есенскиот дожд...пејзажите,маглата..некако се ми е магично и убаво се чуствувам тогаш .мразам кога грее сонце :lud: кога е дождливо сакам да шетам сама и да размислувам,сакам да читам ...Или да спијам кога надвор истура :icon_surp милина
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
најмногу ја сакам есента и есенскиот дожд...пејзажите,маглата..некако се ми е магично и убаво се чуствувам тогаш .мразам кога грее сонце :lud: кога е дождливо сакам да шетам сама и да размислувам,сакам да читам ...Или да спијам кога надвор истура :icon_surp милина
затоа си емо.


Мразам кога врне, и кога е облачно, неможам ништо да правам, ми се спие!
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
обожавам кога врни и кога сум водена, само мразам кога морам да пазам да не го наводенам телефонот или нешто слично или кога морам да пазам на вирчиња. Сакам слаби дождови колку да се наводенам. а најубаво ми е кога немам ништо во мене и кога сум по чизми па можам да седам и со саати на дожд
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Не сум баш голем љубител на дождот,повеќе го сакам сонцето.
А инаку кога има такви врнежливи денови најчесто седам дома на компјутер и не ми е некако задолжително менувањето на расположението.Некогаш се менува,некогаш не..зависи.:)
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Хух не сакам кога врне и јас сум тмурна не можам да се сконцентрирам на учење...и глуп ми е денот...а обожавам да спијам додека врне....или да гледам филм...
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Мразам да врне само кога морам да излезам на дождот. инаку ако сум дома, седнувам на тераса и гледам како врне.
доколку ми се здосади седнувам на компјутер или легнувам да спијам:toe:
 

AL.

Член од
22 јануари 2009
Мислења
12.610
Поени од реакции
5.016
Секогаш кога врне мора да заспијам...тоа се случи и денес.:smir:
 

eugenia suarez

рудолф!
Член од
1 август 2009
Мислења
112
Поени од реакции
7
па кога како некогаш сакам некогаш несакам на пр коа сум расположена ке иско4ам надвор (тоа само кога истура од врнење) и ке си седам нисшо не глеам од дождот ама ептен коа врне и после коа ке запре одма у када да зе бањам :salut:
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Најчесто шетам по улица само по бели боксерици и црн капут.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
On rainy days, we'd go swimming out
On rainy days, swimming in the sound
 
H

HITCH

Гостин
Обожавам кога врне да седам на тераса и слушам и гледам како врне. Прекрасно е, си варам чај или кафе лап топот у скут, добра музика и уживањееееееее
ИЛИ да се возам со колата низ град, за мерак!!!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom