...On a rainy day...

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.749
Поени од реакции
4.999
Koga vrne najveke sum prisuten na Forumov :)
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
mi go rasipuva raspolozenieto:(primorana sum doma da seda
ama pak najubavo mi e koga spijam da vrne..i eden od najubavite denovi vo mojot zivot go imam pominato na dozd..bese dosta romanricno :)
m...
 

IV43

Perfect in all imperfection
Член од
10 јануари 2006
Мислења
1.168
Поени од реакции
3
Ne obozavam mnogu dozd be...:)

Ama koa vrne, ubavo mi e, si slusam muzice, si lezam, uzivam...
Si mislam nakoi ubavi momenti so mi se slucile na dozd...
Eve i sea si romantiziram tuka, se razneziv:icon_lol:
 

^eli^

шат ме габри.!.
Член од
29 мај 2006
Мислења
686
Поени од реакции
1
јас обожавам дожд до бескрај!!
кога врне најмногу сакам да се шеткам некаде,на некое мирно место-кај што нема никој друг освен јас и дечко ми...
ммммммммммммммм баш романтично...
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
^eli^ напиша:
јас обожавам дожд до бескрај!!
кога врне најмногу сакам да се шеткам некаде,на некое мирно место-кај што нема никој друг освен јас и дечко ми...
ммммммммммммммм баш романтично...
Se soglasuvma do nekade ali da vrne onaka normalno i kako sto bi rekla ti romanticno:) ali ako nadvor e vistinsko nevreme so site peripetii vo nego kako molskavisi i slicno ne bi sakala da sum nadvor a vo glavno dozdot mi rasipuva raspolozenie koga ne znae da bide dobar:)
A iskreno receno ne go sakam mnogu:pipi:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Od sekogas najubavo mi bilo koga vrne dozd da patuvam vo kola i da gi slusam kapkite kako onaka ritmicki pagaat vrz kolata,posebno koga pagaat na stakloto,onaka se razvlekuvaat.mmmmm..go obozavam toa!Mnogu sakam koga vrne da mi se otvoreni prozorcite i da gledam vo dozdot..mi ja izmiva celata taga,osekam kako neboto da place za ona za sto mene mi e tesko!Dozod mi e romanticen,a ja sum romantica dusa,taka da go sakam dozdot!
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
I LoVe walking in the rain, because no one knows i'm crying!:cry:
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
зависи, некад многу лјубам кога врне, си седнеш на тераса, цигарче, кафе, и некоја ОК персона за муабет и од дождот ке направи атмосвера ке испадне муабет ипол... ... а можда и два.

али па затоа некад кога ке ми зае*е нкои планови многу се нервирам, да тѕи се плукна во дождот, и

заброравив да речам дека многу лјубам да возам точак кога врне
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
обично дремам, гледам телевизија, сурфам на интернет или ќе читнам по некоја електронска книга.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
па ме фаќа дремка и ако сум дома спијам зш најубаво ми е кога врне да си спијам , а иначе многу ме ку.чи дожд зп ми ги расипува плановите
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Koga vrne sum mnogu tazna...:place:Iako go sakam dozdot mi dava nekoe tazno cuvstvo. Najcesto slusam muzika(tazni pesni :icon_lol:), sum na internet ili gledam televizija:) Ponekogas citam i knigi :wink:
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
Slatka_Mala напиша:
па? сакате - мразите дожд, обожавате кога врне, ви расипува расположение итн...Накратко, што правите кога врне?
mrzam dozd.i koga vrne,najcesto se tutkam u krevet i gledam tv ili si slusam muzice :pipi:
 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
многу мрзам дожд... и коа врне глеам да седам дома, да тепам време или да спијам.... уствари сакам и да плачам коа врне дожд:) (како у мојот претходен пост)
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Ke ti e**m i dozd i se. Lelelel kolku e grozno me frla vo bedovi. Taman deneska se resiv da trcam malku ova mi zaeba rabota...
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Sakam dozd koga poleka si kapka i nadvor ne e tolku studeno i koga jas mozam da si se setam po dozdot.Mrazam koga ima bura e togas sum doma i spijam, pa najubavo se spie na dozd
 

Kajgana Shop

На врв Bottom