...On a rainy day...

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Mene pa me nervira,cel den mi e katastrofa koga vrne,dodusa i ne e tolku loso,imam pricina za da gi otkacam drugarite i drugarkite i da dremam pred PC,taka da ne e tolku loso :)
 

Буковец

www.KETERING.com.mk
Член од
3 јули 2005
Мислења
996
Поени од реакции
15
Нема поубаво од сончев пролетен ден...мириса на косена трева, расцветани дрва, ти шеташ низ парк или пиеш пиво на некоја тераса...
Забегав, а сакав да кажам ЗАЕБИ ДОЖД...
 

Slatka_Mala

devoid of concept
Член од
15 февруари 2006
Мислења
477
Поени од реакции
11
Хеее, еве денес го преспав цел fucking rainy day...
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
еве денес е дождлив денот,а јас пијам кафе пред pc и грицкам чипс обично сакам да читам на таков ден
 
Член од
13 октомври 2005
Мислења
525
Поени од реакции
47
}I{BuTtErFlY напиша:
еве денес е дождлив денот,а јас пијам кафе пред pc и грицкам чипс обично сакам да читам на таков ден
што би сакала да читаш?
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Ili spijam ili gledam nekoj film na DVD ili slusam muzika i se izlezavam.
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
Крстителот напиша:
што би сакала да читаш?
квалитет
во моментот читам Давид Албахари-"Необични приказни"(иначе слабост ми се книги со психолошка,духовна содржина)
 
Член од
10 мај 2006
Мислења
92
Поени од реакции
6
Буковец напиша:
Нема поубаво од сончев пролетен ден...мириса на косена трева, расцветани дрва, ти шеташ низ парк или пиеш пиво на некоја тераса...
Забегав, а сакав да кажам ЗАЕБИ ДОЖД...
Ок ти е тоа ама ако си некаде у природа.. А у Скопје е досадно и сиво и не мириса ич убаво. Седам пред компјутер и гледам како се разведрува. Се надевам дека утре за у парк ке биде ведро.
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Ја стварно не гледам што ви пречи да читате на сончево време. И се прашувам дали воопшто нешто се чита во сушни години, вака како што ги врзавте дожд-книга?
Ако веќе мора да врне, нека врне ноќе, и тоа после затворање на кафани. Еве, признавам дека се спие подобро.
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
Aceva напиша:
Ја стварно не гледам што ви пречи да читате на сончево време. И се прашувам дали воопшто нешто се чита во сушни години, вака како што ги врзавте дожд-книга?
Ако веќе мора да врне, нека врне ноќе, и тоа после затворање на кафани. Еве, признавам дека се спие подобро.
ова најверојатно се однесува на мене...не реков дека на сончеви денови не сакам да читам само реков дека на дождлив ден мене ми е убаво да читам повеќе одколку на пример да гледам филм или да спијам..секој си има свои извори на уживање а мојот на дождлив ден е да читам...тоа никако не значи само на дождлив ден
 

love

The one and only
Член од
2 мај 2006
Мислења
716
Поени од реакции
1
Ne sakam dozd,ne tolku so mi e dosadno,tuku mi vlijae na raspolozenie,me pravi depresivna i bez volja za nisto.:cry:
 
Член од
27 мај 2006
Мислења
74
Поени од реакции
1
Dooooooozd !!!

...Prosto go lubam dozdot,obozavam koga vrne!
Definitivno pozitivno vlijae vrz mene , sekogas sum raspolozena na takvi denovi.......smurteni,mracni,vodeni aaahhhhh ah ah:icon_roll !!!!
Me uspiva,(a mene tesko mi ide so spieneto) ama ko ke go slusnam toa kap,kap,kap, od nadvor abe meraci,meraci.....
I mozda pomalce cudno no edna od omilenite aktivnosti mi e da se setam,dur nadvor istura,da nakisnam do gola koza,mi pruza sansa da bidam sama i da si razmislam za se sto se slucuva.......

I inaku i jas obozavam da citam koga vrne(ne deka ne citam koga ne vrne)!!!
.... abe si go obozavam neizmerno mnogu!!!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
ne znam ama sega nekako mi godi toplo mi e vo sobata nadvor e malce oblacno nemam namera uste 2-3 saati da si izlegvam :)
samo da mocam i taka :)
 
С

Сатори

Гостин
За мене кога врне е екстра романтично и е само за да си седиш со тој што го сакаш , со свеќи или да гледаш добар филм , ај се занесов ... Сепак , сакам кога врне:wub:
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Аууу многу ме нервира дожд, и многу негативно ми влијае на расположението....само сонцето си го сакам:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom