Official Fantasy Bundesliga

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
Логирај се и ќе видиш. Гледам стои Кајгана лигата ланска.
Moжам лигата да ја видам ама не можам да видам лански поени :/

@DaniBMW ти да не знаеш каде да се најде тоа? :D

Иначе дај типс енд трикс од овие 15 луѓе колку ми се максимално аматерски избор? :D

upload_2017-7-29_2-45-28.png
upload_2017-7-29_2-45-45.png

Голманот не го постирам на клупа што е намерно е ставен најевтина опција што нема ни да игра :D
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.310
Moжам лигата да ја видам ама не можам да видам лански поени :/

@DaniBMW ти да не знаеш каде да се најде тоа? :D

Иначе дај типс енд трикс од овие 15 луѓе колку ми се максимално аматерски избор? :D

Прегледај го приврзокот 174953
Прегледај го приврзокот 174954

Голманот не го постирам на клупа што е намерно е ставен најевтина опција што нема ни да игра :D
Не знам. Ја немам играно
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Јас лани мислам дека правев тим, ќе направам и оваа сезона обавезно. :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.962
Поени од реакции
25.275
Moжам лигата да ја видам ама не можам да видам лански поени :/

@DaniBMW ти да не знаеш каде да се најде тоа? :D

Иначе дај типс енд трикс од овие 15 луѓе колку ми се максимално аматерски избор? :D

Прегледај го приврзокот 174953
Прегледај го приврзокот 174954

Голманот не го постирам на клупа што е намерно е ставен најевтина опција што нема ни да игра :D
Ројс е повреден, Хамес исто и изглеа ќе ги пропушти првите две кола. Ибрахима Конате нема да биде стартер за Лајпциг, Штокер некогаш игра, некогаш не. Ди Санто исто две години го нема на фудбалската мапа. Тренира сеа али нема да биде стартер мислам. Другите се ок. Инаку најдобро играј си 3-4-3 формација.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.962
Поени од реакции
25.275
Стои од лани таа Кајгана лига што ја правев ама ако сакаш направи нова Кајгана лига да знаеме кои сме и колку сме.

fan bundes.jpg



Значи овие се од минатата сезона во лигата. Тие членови на кои стои 1 направиле сега тим за новата сезона која почнува од 18-ти август. За некој нов доколку сака да се приклучи во Кајгана лигата пасвордот е kajganafantasy. Останатите кои нема да прават тим ќе ги отстранам од лигата[DOUBLEPOST=1502126762][/DOUBLEPOST]
Играше минатата сезона? Доколку не играше минатата сезона приклучи се на Кајгана лигата, пасвордот е kajganafantasy
 
Последно уредено:
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.082
Поени од реакции
1.908
Стои од лани таа Кајгана лига што ја правев ама ако сакаш направи нова Кајгана лига да знаеме кои сме и колку сме.

Прегледај го приврзокот 175361



Значи овие се од минатата сезона во лигата. Тие членови на кои стои 1 направиле сега тим за новата сезона која почнува од 18-ти август. За некој нов доколку сака да се приклучи во Кајгана лигата пасвордот е kajganafantasy. Останатите кои нема да прават тим ќе ги отстранам од лигата[DOUBLEPOST=1502126762][/DOUBLEPOST]

Играше минатата сезона? Доколку не играше минатата сезона приклучи се на Кајгана лигата, пасвордот е kajganafantasy
Ne igrav minatata sezona a za ovaa vekje napraviv tim ko ke sednam od kompjuter ke se priklucam
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.962
Поени од реакции
25.275
Играм.

Има апликација за ова случајно?

Веќе сум во лигата така, не мора да се приклучувам пак?
Тие што сме играле минатата сезона сме пак во лигата, но оние ќои нема да играат ќе ги отстранам пред почетокот на првиот натпревар на 18-ти. За нови пишав пасворд.

Има


Пиши Official Fantasy Bundesliga и ќе ја најдеш за да ја симнеш

@Grmys ти ќе играш? Пошо гледам минатата сезона си играл и си бил прв некое време
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Тие што сме играле минатата сезона сме пак во лигата, но оние ќои нема да играат ќе ги отстранам пред почетокот на првиот натпревар на 18-ти. За нови пишав пасворд.

Има


Пиши Official Fantasy Bundesliga и ќе ја најдеш за да ја симнеш

@Grmys ти ќе играш? Пошо гледам минатата сезона си играл и си бил прв некое време
Може може :)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
da.jpg

Измените ми се безвеза. Го иам само овој Конате, за со Јунг да ги менувам. :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.962
Поени од реакции
25.275
Измените ми се безвеза. Го иам само овој Конате, за со Јунг да ги менувам. :)
Не ти треба јака клупа, секако може по 3 трансфери да правиш за секое коло. Инаку овој Јунг мислам дека нема да биде стартер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom