Official Fantasy Bundesliga

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.253
Поени од реакции
19.734http://fantasy.bundesliga.com/

Правила

Направив и лига Кајгана, пасворд: kajganafantasy

fantasy bundes.jpg
Мојот тим, има и голман не се чудете :icon_mrgr:. Нормално ќе има промени бидејќи сезоната започнува дури 26-ти август.

Се надевам ќе има играчи колку толку :D


@DaniBMW :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Последно уредено:

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.748
Поени од реакции
73.611
Пред да се пуштам на лигава на која што не знам ниеден играч од послабиве екипи...шо е ова 25Т1С под имињава?

25 tag и 1 саат? :D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.748
Поени од реакции
73.611
Stunde било саат. 50 посто погодив значи :D
Не знам зашто мислев дека час на германски поинаку се вика..
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.253
Поени од реакции
19.734
Stunde било саат. 50 посто погодив значи :D
Не знам зашто мислев дека час на германски поинаку се вика..
Штунде се изговара. Прави таму тим ајде не се прави дека не ги знаеш играчите на Баерн, Дортмунд. Е сеа нормално дека мора да имаш и играч кој нема да го знаеш али нема веза битно да се натпреваруваме :duel::D
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.748
Поени од реакции
73.611
не знам ниеден играч од послабиве екипи..
25 tag и 1 саат? :D
Штунде се изговара. Прави таму тим ајде не се прави дека не ги знаеш играчите на Баерн, Дортмунд. Е сеа нормално дека мора да имаш и играч кој нема да го знаеш али нема веза битно да се натпреваруваме :duel::D
Не дека Баерн и Дортмунд не се тапа....ама не се до толку слаби :icon_lol:
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
978
HappyBirthday.jpg

Ај прв пат да пробам и у Бундес како ќе иде.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.253
Поени од реакции
19.734
не ми дава да се приклучам....иначе има апп за телефон бундес фантази?
Ти си FC Butel? Ако си, тогаш ти доволило да влезеш во лигата. Нема, сепак прва година им е што направија фантази Бундеслига, но секако преку телофонот (гугл хром) можеш промени да правиш исто, прегледно е.

Инаку ти предложувам да купуваш офанзивни играчи од средината, не играчи како Екдал и Фрај кои се централ мидфилдери.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
978
Ти си FC Butel? Ако си, тогаш ти доволило да влезеш во лигата. Нема, сепак прва година им е што направија фантази Бундеслига, но секако преку телофонот (гугл хром) можеш промени да правиш исто, прегледно е.

Инаку ти предложувам да купуваш офанзивни играчи од средината, не играчи како Екдал и Фрај кои се централ мидфилдери.
нека дојде некој ден пред почеток на сезона и нормално ќе направам некој трансфер...сакам да укомпонирам буџетот да го земам Белараби, ама ќе видиме што и како
Фала на совет сепак :)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.538
Поени од реакции
42.792
Направив тим, но глупо ми е бодувањево.
Ако искочи и неофицијалната веројатно ќе ја баталам оваа.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.919
Поени од реакции
35.186
bl.jpg


Овој Амири неам блага веза кој е, го украдов од Ули Хенес. :D
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
29.919
Поени од реакции
35.186
Нема да игра. Повреден е. Нели гледаш дека пред три недели сум го правел тимот. :)
Робен исто.
Go smeniv :P[DOUBLEPOST=1472013808][/DOUBLEPOST]
Нема да игра. Повреден е. Нели гледаш дека пред три недели сум го правел тимот. :)
Робен исто.
Go smeniv :P
 
На врв Bottom