Official Fantasy Bundesliga

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Добро многу ме занима како имате по 150 бода до сеа напраено жити се?? :D

@Uli Hoeneß ?

Ajде ок Милер го имаш земено вчера три асистенции имаше,ја се заебав Гомез го стаив али па затоа Рибери го иам вчера гол дае..

Такада не ми е јасно од кај толку бодови имате собрано...:eek::D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.276
Добро многу ме занима како имате по 150 бода до сеа напраено жити се?? :D

@Uli Hoeneß ?

Ajде ок Милер го имаш земено вчера три асистенции имаше,ја се заебав Гомез го стаив али па затоа Рибери го иам вчера гол дае..

Такада не ми е јасно од кај толку бодови имате собрано...:eek::D



Лева капитен (48 поени), Обамејанг (15), Милер (17), Рибери (13), Дидави (8), Зубер (утре), Ширле (15), Алаба (5), Сократис (9) и Ноер (10), а Рауш не играше денеска за Келн.

Јас имам 140, а некој друг е прв со 159 поени.
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Гинтер и Виериња по 0 поени....заборавив да проверам кој како што ќе игра, иначе задоволен сум 4то место во Кајгана Лига после прво коло
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Губиш бодови ако напраиш трансфер сеа? Знам дека 3 се можни али не сфатив дали се губат бодови...
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.276
Губиш бодови ако напраиш трансфер сеа? Знам дека 3 се можни али не сфатив дали се губат бодови...
Сигурно дека се губат бодови. Е сега дали -2 или -4 поени со секој направен плус трансфер не знам, но баш доволни ти се по 3 трансфери. Кај останатите фантази лиги како за ПЛ и ЛШ по еден трансфер ти е дозволен за секое коло.

Паметно ти е да почекаш до четврток/петок па тогаш да направиш трансфери зашто се играат и утре и во вторник квалификации за СП па знаеш и ти дека се повредуваат играчи.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Сигурно дека се губат бодови. Е сега дали -2 или -4 поени со секој направен плус трансфер не знам, но баш доволни ти се по 3 трансфери. Кај останатите фантази лиги како за ПЛ и ЛШ по еден трансфер ти е дозволен за секое коло.

Паметно ти е да почекаш до четврток/петок па тогаш да направиш трансфери зашто се играат и утре и во вторник квалификации за СП па знаеш и ти дека се повредуваат играчи.
Не ти зимаат бодови,три измени напраив...:aplauz:
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Абе сеа видов прв сум во лигава...а немам пипнато ништо од почеток
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.276
Ќе ја играте бе официјалната фантази Бундеслига да правам лига или јок?

Пуштена е јас направив тим кој сигурно ќе го променам до стартот на Бундес на 18-ти август.

Еве линк на англиски https://fantasy.bundesliga.com/ па ако не има барем 5-6 души да напраам Кајгана лига

Еве ви линк за бодажата кој го интересира бидејќи е поразлична од фантази ПЛ и ЛШ https://fantasy.bundesliga.com/page/scoring_rules
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.900
Поени од реакции
84.287
Ќе играме... или барем ти и Дани ќе играте а пар луѓе ќе напраат акаунт и ќе заборават :D

Ја лани така направив..

Може негде да се види колку поени лани сум имал? Знам за ЕПЛ може
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.963
Поени од реакции
25.276
Ќе играме... или барем ти и Дани ќе играте а пар луѓе ќе напраат акаунт и ќе заборават :D

Ја лани така направив..

Може негде да се види колку поени лани сум имал? Знам за ЕПЛ може
Логирај се и ќе видиш. Гледам стои Кајгана лигата ланска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom