Oд кaде потекнува Thrash Metal-ot ..?

Член од
24 јануари 2009
Мислења
14
Поени од реакции
0
здр. на сите... вака го отворив темата пошто многу долго ги имам овие дилеми на тоа од каде потекнува Thrash Metal-ot....

затоа можете да додавате ваше мислење ....
благодарам на сите !!!!!:baeh:
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
здр. на сите... вака го отворив темата пошто многу долго ги имам овие дилеми на тоа од каде потекнува Thrash Metal-ot....

затоа можете да додавате ваше мислење ....
благодарам на сите !!!!!:baeh:
Thrash металот потекнува од Trash-от.
 

Kiro Hametovski

Sniffericious
Член од
11 декември 2005
Мислења
1.685
Поени од реакции
43
America be brat. nema drugi. btNJ, Roswell?? ne znam dali ti e zaebancija ili sarkasticen postot, ali I don't get it ili You don't know how to spell THRASH!!
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Уствари 4 се треш земји :) Германија, Англија, Америка и Бразил! И Бразил бил ептен развиен у почетокот! А и сеа е доста ТРЕШ МЕТАЛ земја! Али први издале демо швабите... Танкард! Иначе мислам дека на Веном првиот албум го важат исто за почеток на трешот иако веном немаат врска со треш ама тоа ти е... иначе МЕТАЛИКА САКС!
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259
Уствари 4 се треш земји :) Германија, Англија, Америка и Бразил! И Бразил бил ептен развиен у почетокот! А и сеа е доста ТРЕШ МЕТАЛ земја! Али први издале демо швабите... Танкард! Иначе мислам дека на Веном првиот албум го важат исто за почеток на трешот иако веном немаат врска со треш ама тоа ти е... иначе МЕТАЛИКА САКС!

Те поддржувам на коментарот за Металика. Really Sucks
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Те поддржувам на коментарот за Металика. Really Sucks
У однос на Металика , не ги кобите нив поради денешните албуми за цена на старите добри Металика во нивниот почеток.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom