Nokia N98i Кинеска, мислења?

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
излезен е во Финска и би требало да се прошири до крајов на неделава во Европа... негде при крај на 09 и почеток на 10 ќе дојде и кај нас... јас го немам овој, уствари никој го нема во МК али планирам да го земам веднаш штом почне да се продава во Европа, значи нема да чекам дур дојде кај нас, веќе ќе застаре :)

така да веројатно од Грција,Словенија или Швецарија ќе го земам...
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
147
Поени од реакции
10
Користам кинеска Nokia N98+ веке пети месец. Тач скрин, две картички, две батерии. Не можам да кажам ништо негативно, добро служи. Купена е за 90евра.
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
632
Поени од реакции
622
Користам кинеска Nokia N98+ веке пети месец. Тач скрин, две картички, две батерии. Не можам да кажам ништо негативно, добро служи. Купена е за 90евра.
Од кај е купена?
 
Член од
7 декември 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
:tv: ozbilno gi biva li ovie telefoni. gledam deka gi nudat za 4000-5000 denar. licat na orginalite i + imat i TV hahahah :tv:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.787
Поени од реакции
1.504
Мене ме чуди само како овие кинезиве на НокЛа телефони растураат со ставање на ТВ, а овие оригинални произведувачи сеуште го немаат направено тоа???

Инаку не се заебавајте со овие кинезиве ич не се сигурна работа :)
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
Другар ми има кинеска нокиа со 8 мега пиксели а вади слики со формат 640 Х 480:pos2:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
хахахахах кажи ми другарти од кај ќе ја земе и ја да зеам :pos2::pos2::vozbud::vozbud::pos2:

си се збунил ти нешто или другар ти те заебава... нема уште излезено n98
најново моментално е нокиа н97 и во декември би требало во МК да го увезат нокиа н990
Се извинувам за оф топиков..
Како се гледа дека форумот е полн со сарказам и терате сеир наместо да помагате.
Не лафајте само туку така колку да кажете нешто, сетики сите сте паметни и сите знаеме што сака да каже другаров на темата, или не?

Инаку и ти си се збунил или некој те заебава. Нема уште излезено Nokia n990 а камо ли пак да го увезат до декември:pos2:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Се извинувам за оф топиков..
Како се гледа дека форумот е полн со сарказам и терате сеир наместо да помагате.
Не лафајте само туку така колку да кажете нешто, сетики сите сте паметни и сите знаеме што сака да каже другаров на темата, или не?

Инаку и ти си се збунил или некој те заебава. Нема уште излезено Nokia n990 а камо ли пак да го увезат до декември:pos2:
Сетики не се сите до толку неинформирани како тебе ...
Повели образувај се ... ТУКА, и ТУКА прочитај уште неколку новости одамна веќе напишани за N900 :helou: btw телефонот уште малку ќе добие и нов фирмвер и веќе се продава кај нас цени од 480 во приватни мобилари 600 евра во импулс
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
Сетики не се сите до толку неинформирани како тебе ...
Повели образувај се ... ТУКА, и ТУКА прочитај уште неколку новости одамна веќе напишани за N900 :helou: btw телефонот уште малку ќе добие и нов фирмвер и веќе се продава кај нас цени од 480 во приватни мобилари 600 евра во импулс
Човек се образувам ја секој ден, ама бујрум образувај се и ти, повтори ги бројките по математика за почеток, добар предлог нели?
Има ралзика од N900 до N990
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Се извинувам за оф топиков..
Како се гледа дека форумот е полн со сарказам и терате сеир наместо да помагате.
Не лафајте само туку така колку да кажете нешто, сетики сите сте паметни и сите знаеме што сака да каже другаров на темата, или не?

Инаку и ти си се збунил или некој те заебава. Нема уште излезено Nokia n990 а камо ли пак да го увезат до декември:pos2:
Човек се образувам ја секој ден, ама повели образувај се и ти, повтори ги бројките по математика, добар предлог нели?
Има ралзика од N900 до N990
хехех сеа ли најде да ми цитираш пост оставен пред месец дена... n900 мислев наравно, ако видиш на кибордот 9 и 0 се една до друга :wink:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
824
Поени од реакции
833
хехех сеа ли најде да ми цитираш пост оставен пред месец дена... n900 мислев наравно, ако видиш на кибордот 9 и 0 се една до друга :wink:
Кога веќе мрчевте на првиот пост и 7 и 8 се една до друга нели? :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom