NOKIA 5800

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
Значи утре се оди и се зима, баш и затоа сакав да знам некој шо има искуство со овој телефон:helou: фала на инфото:smir:

зими го нема да згрешаш за тии пари по добро нешто не ни можаш да земаш
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Некој да објасни како филмови или клипови од компјутер на телефончево да наредам ?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.162
Поени од реакции
889
Некој да објасни како филмови или клипови од компјутер на телефончево да наредам ?
Ќе треба да ги конвертираш, симни ја програмата DVDVideoSoft Free Video To iPod Converter.
Иако името наведува на iPod, сепак видеата ги пушта и на 5800 :)

Да го искористам постов да упатам едно предупредување до сите што го имаат овој телефон: не се тепајте да го апдејтирате firmware-от! Последните 2 верзии што излегоа не донесоа којзнае што, јас го апдејтирав и си имав мака, морав да го носам на сервис.
 

CueBaLL

Schizophrenic
Член од
7 декември 2008
Мислења
1.137
Поени од реакции
34


Да го искористам постов да упатам едно предупредување до сите што го имаат овој телефон: не се тепајте да го апдејтирате firmware-от! Последните 2 верзии што излегоа не донесоа којзнае што, јас го апдејтирав и си имав мака, морав да го носам на сервис.
koj ti bese posledniot firmware.? ima ponov od 31.0.008
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.162
Поени од реакции
889
Има, да, 31.0.011 мислам, иначе тој што ме зафркна беше 31.0.008
 

olitea

I Am The Enemy
Член од
24 април 2007
Мислења
829
Поени од реакции
19
posledna verzija e 31.0.101 i stvarno ne donese nisto posebno
 
Член од
15 јуни 2006
Мислења
433
Поени од реакции
3
Evaaa Kajganava uste ziva bila :)))) btw i jas iam isti vakov samo so neam folija a mi trebit mnogu so pari e da zna i daj kazite nekoja dobra programa bez koja nemojt da disit telefonot da spusta ili pak stranica nekoja za programcinja ...... inace G E G O ziv e ?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Evaaa Kajganava uste ziva bila :)))) btw i jas iam isti vakov samo so neam folija a mi trebit mnogu so pari e da zna i daj kazite nekoja dobra programa bez koja nemojt da disit telefonot da spusta ili pak stranica nekoja za programcinja ...... inace G E G O ziv e ?
Фолија имам јас да ти понудам проѕирна не е од тие како огледалце што не се глеа ништо :pos2: цена имаш на ПП ...

исто имам и секаква друга опрема за телефонов

Иначе програми апликации итн ... ТУКА

 
Член од
7 декември 2009
Мислења
26
Поени од реакции
0
kokiche :))

:tv: i jas sum podolgo vreme na smetka na T-mobile i mi ponudija nekolku mobilni.
ajde sega koj znae da mi kaze koj e najdobar: nokia 5800, nokia E52 ili nokia 6700 klasic. ako gi koristi nekoj uste podobro, da mi gi kaze maanite. pozdrav :tv:
 

KOKO AR.

i jas tebe
Член од
22 декември 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
5800

pred nekoj den instalirav nekoj video pleer i koga go pustiv mi rikna telefonot go odnesov i mi smenija nov softver,znae li nekoj da mi kaze kako jas sam da smenam softver za vo idnina ako mi se sluci isto
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
pred nekoj den instalirav nekoj video pleer i koga go pustiv mi rikna telefonot go odnesov i mi smenija nov softver,znae li nekoj da mi kaze kako jas sam da smenam softver za vo idnina ako mi se sluci isto
Sam ke si go formatiras ... na isklucen telefon drzis zeleno + crveno kopce + kopce za kamera site zaedno i go palis telefonot ... kopcinjata gi drziz dur ti se pojavat racinjata nokia ... ako e uspesen formatot ke ti pobara region da izberes
 

KOKO AR.

i jas tebe
Член од
22 декември 2007
Мислења
31
Поени од реакции
0
Sam ke si go formatiras ... na isklucen telefon drzis zeleno + crveno kopce + kopce za kamera site zaedno i go palis telefonot ... kopcinjata gi drziz dur ti se pojavat racinjata nokia ... ako e uspesen formatot ke ti pobara region da izberes[/quo

Izvini jas sum laik za ovie raboti zatoa ke prasam pak dali prethotdno treba da povrzam so usb i ako izberam region kako sto vikas toa e se ili?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom