Nokia ги претстави Lumiа 920 и Lumiа 820

Член од
19 април 2012
Мислења
429
Поени од реакции
681
Ти било во план да купиш Galaxy SIII но кога го виде Lumia 920 сфати дека Samsung - от е ефтина пластика, така ?? Замисли, да не се појавеше Нокијава, никогаш немаше да знаеш. :LOL: Добро, се сложувам до негде дека не користат баш најквалитетни материјали, но дека е ефтина пластика, е тука се лажеш. :)
Ме насмеа. :)
Знам дека Самсунг уште оддамна дека користат "евтини пластики" за своите телефони(како да имаат фетиш за пластика:LOL:), ама се двоумев помеѓу неколку телефони(HTC One X, SGS3, Xperia S и iPhone). :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
10/10 would spend my life savings for it.
Same here
--- надополнето: 6 септември 2012 во 14:46 ---
Одлични хардверски карактеристики, само оперативниот систем некако не ми прај кеф.

Ама би требало и за тоа да има решение, т.е. да се инсталира Андроид :) Custom ROM и шибаш (y)
Како моментален корисник на windows phone 7.5 наскоро 7.8 неможам да ти кажам ништи друго освен да му дадеш шанса. Сите кој мислат дека не чини или дека нема апликации се лажете.

Дефинитивно windows phone 8 е накај правиот пат секако ќе има недостатоци НО БИТНО Е ДА ЗНАЕТЕ ДЕКА СО ТЕЛЕФОНОВ ВИ СЕ ЗАГАРАНТИРАНИ АПДЕЈТИ ЗА МИНИМУМ 18 МЕСЕЦИ. НЕ ТРЕБА РОМОВИ ИЛИ НЕЗНАМ ШТО.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ме насмеа. :)
Знам дека Самсунг уште оддамна дека користат "евтини пластики" за своите телефони(како да имаат фетиш за пластика:LOL:), ама се двоумев помеѓу неколку телефони(HTC One X, SGS3, Xperia S и iPhone). :)
Епа баш за таа ефтина пластика се НАЈДОБРИ.
 
Член од
13 март 2012
Мислења
476
Поени од реакции
128
Одлични хардверски карактеристики, само оперативниот систем некако не ми прај кеф.

Ама би требало и за тоа да има решение, т.е. да се инсталира Андроид :) Custom ROM и шибаш (y)
Windows ос ти е еден од најдобрите и нај стабилните ос-системи на пазарот така да да андроидот ти е крш за разлика од виндовсот особено 8-та.
Едисвено несто лошо на нокиава е цената која ќе биде 650евра која е стварно мн висока за овој телефон т.с мозеш да си купис iphone 4s и пари да ти останат за кредит :)
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Се е супер али пак закаснаа со release date... iPhone 5ката иако доста послаб телефон, ќе растура на пазарот. Мех...
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Се е супер али пак закаснаа со release date... iPhone 5ката иако доста послаб телефон, ќе растура на пазарот. Мех...
I don't think so.... Samsung Galaxy SIII, HTC One X, Sony Xperia S итн....да не набројувам уште многу други подобри од ајфонот.
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
I don't think so.... Samsung Galaxy SIII, HTC One X, Sony Xperia S итн....да не набројувам уште многу други подобри од ајфонот.
Не се разбравме. Скоро сите се подобри од ајфонот али ајфонот има одличен release date 21 sept. Додека нокијава сеуште не се знае :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Не се разбравме. Скоро сите се подобри од ајфонот али ајфонот има одличен release date 21 sept. Додека нокијава сеуште не се знае :)
Мајкрософт уште windows phone 8 оперативниот не го имале завршено затоа :pos:.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Тури му пепел на Нокиа. Не ги бива толку. Земи си ХТЦ или Самсунг.
Зошто бе да и тури пепел на Нокијата? Одлична изработка е телефонот, одлично работи. Другар има Lumia 710, иако е пониска класа, многу добро работи телефонот. Негативен е може фактот што нема да добијат Win 8, ама и како што е со сегашниот 7.5(8), работи супер. Така да не е воопшто лоша идејата за тој телефон. Особено ако не е на договор. Јас лично не би земал Windows Mobile, бидејќи барам нешто друго од телефонот, ама не значи дека овој не чини.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom