Nirvana

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.352
Поени од реакции
7.489
540 мислења на темава, а ниту едно мое?!

Мене ринг тон на мобилниот ми е Нирвана-Мириса на Teen Spirit.

Толку... ме мрзи да пишувам повеќе, хахахаха
 

Mesaja

Dot.
Член од
14 јуни 2005
Мислења
5.532
Поени од реакции
16
Не зборам за Тончи конкретно, али општо, многу ги има, миљарда, шо ги знаат Нирвана само по Тин спирит и само ради таа песна го купуваат албумот, и тврдат дека Нирвана се закон, и за пример за најдобра песна ја кажуваат Тин спирит..... Зашто??? Зашто само таа ја чуле.... Песната е ОК, али Нирвана има уште албуми зад себе... Според мене, најбољи албум е In Utero...
 

Dark Angel

Unfaithfull to life...
Член од
14 јули 2006
Мислења
1.081
Поени од реакции
6
Не зборам за Тончи конкретно, али општо, многу ги има, миљарда, шо ги знаат Нирвана само по Тин спирит и само ради таа песна го купуваат албумот, и тврдат дека Нирвана се закон, и за пример за најдобра песна ја кажуваат Тин спирит..... Зашто??? Зашто само таа ја чуле.... Песната е ОК, али Нирвана има уште албуми зад себе... Според мене, најбољи албум е In Utero...
:aplauz:
Точно, такеее.
И уште да потсетам дека Нирвана сите ја знаат поради тоа што Кобејн се упука на млади години. А музиката ја познаваат 10% од тие што чуле нешто како група Нирвана...
Во секој случај за музиката на Нирвана, пораснав со тие песни.
И секогаш ќе имаат голема убавина за мене.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
:aplauz:
Точно, такеее.
И уште да потсетам дека Нирвана сите ја знаат поради тоа што Кобејн се упука на млади години. А музиката ја познаваат 10% од тие што чуле нешто како група Нирвана...
Во секој случај за музиката на Нирвана, пораснав со тие песни.
И секогаш ќе имаат голема убавина за мене.
Ја како експерт за темава(леле ама сум нрацисиден) одговорно ви трвдам дека 10% па дури и само теен спирит е боље да се слуша отколку 100% цеца:helou:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.352
Поени од реакции
7.489
Јас највеќе би сакал некоја дражасна девојчица да ми ја испее "Rape Me".

А навистина мајци Нирвана носеа скоро сите деца на времето. Ја у тоа време беф спортист и си носеф Адидас :)
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Јас највеќе би сакал некоја дражасна девојчица да ми ја испее "Rape Me".

А навистина мајци Нирвана носеа скоро сите деца на времето. Ја у тоа време беф спортист и си носеф Адидас :)
А ја диадора и пума:pos2:
 

Judge†Dread

Undercover Brother
Член од
28 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
1
ja mislam deka nirvana se tapa i deka toj kobejn od koa ke se izdrogira go pukaat flesovi i pisue sranje pesni.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
ja mislam deka nirvana se tapa i deka toj kobejn od koa ke se izdrogira go pukaat flesovi i pisue sranje pesni.
Не ми се верува дека вакви ко тебе уште има-ама не се мешам ако проолжиш вака сам ќе го јадеш стапот.

Ама по изјавиве ми делуваш на исфрсутриран тинејџер кој што метлаците у маало го праќале по цигари:tapp:
 
Член од
14 јуни 2007
Мислења
105
Поени од реакции
6
[FONT=&quot]". . . .I don't have the passion anymore, and so remember, it's better to burn out than to fade away. . . ."
[/FONT]
[FONT=&quot]Kurt Cobain da ne bese mrtov ke stanese ona sto denes e axel rose - moe mislenje
[/FONT]
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
[FONT=&quot]". . . .I don't have the passion anymore, and so remember, it's better to burn out than to fade away. . . ."
[/FONT]
[FONT=&quot]Kurt Cobain da ne bese mrtov ke stanese ona sto denes e axel rose - moe mislenje
[/FONT]
Да продолжеше со рокенрол животот дефинитвно сега ќе беше :vozbud:,-
ама не ми се верува ко ексл он мисли дека е бог, курт секогаш бил скромен
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.352
Поени од реакции
7.489
Ќе се бореше против Боно, и сличните на него кои со својата слава им помагаат на перачи на пари кои се залагаат за „светски мир“. Ќе праеше концерти ко Продиџи. Ќе се мачеше како десеттиот јубилеен албум да не испадне шити иако веќе 2-3 години нема инспирација...
Ќе се дрогираше ко Кит Ричардс у најбољи дани....
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Ќе се бореше против Боно, и сличните на него кои со својата слава им помагаат на перачи на пари кои се залагаат за „светски мир“. Ќе праеше концерти ко Продиџи. Ќе се мачеше како десеттиот јубилеен албум да не испадне шити иако веќе 2-3 години нема инспирација...
Ќе се дрогираше ко Кит Ричардс у најбољи дани....
Хммм интересно,има нешто тука-посебно делот со боно ми се допадна.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Да беше Курт жив ке отидеше на рехабилитација, и немаше да избега за да умре. Или ке се мачеше да се рехабилитира, или ке станеше поголем џанки. Ако станеше поголем џанки ке умреше од предозирање, или шатган аген. Ако се излечеше, ке пробаше да праи нова музика, или пред тоа малце ке одмара. Можно е да се излечи скроз, за доброто на Френсис. И по неколку години пауза ке се врати со добар албум, или со некој одличен со кој повторно ке ја редефинира рок музиката.
 

MorrisonKA

You need a fucking hobby, bitch!
Член од
23 март 2007
Мислења
815
Поени од реакции
27
Да беше Курт жив ќе се разведеше со Кортни, а јас ќе имав на што да се надевам. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom