Nightwish

Х

Ханзо

Гостин
Ми се допаѓа нивната музика, ама многу се геј на изглед. :)
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Не му го сакам ни стило ни музиката се слушаја едно време дури му беше тарија ама ова новава е катастрофа Најтвиш - Гејвиш:uvo:
 
Член од
15 јануари 2009
Мислења
66
Поени од реакции
7
Така е новава пеачка повеќе е ко за на златно славејче
 
Член од
12 март 2007
Мислења
650
Поени од реакции
73
новиот nightwish ич не го бива, таа пејачката може само конкурент на бритни спирс да биде а никако у nightwish ,
 

рок-кејт

незгодна ко кратко ќебе!
Член од
22 мај 2007
Мислења
1.024
Поени од реакции
70
Не слушам многу Најтвиш.. ама стариот вокал веше драстично подобар од новиов.. Нај омилена песна ми е While you'r lips are still red.. :pipi:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Точно е дека Тарја Турунен беше божество , прекрасен глас кој одеше во склоп со бендот , ама премногу ја серете Анет.
И Анет може убаво да пее, меѓутоа треба новиот материјал да го пее , не и одговара да ја заменува Тарја.
Кога пее песни кој се напишани за неа а не за Тарја не пее лошо (Не викам дека е на исто ниво со Тарја бидејќи не е) меѓутоа кога се обидува да испее нешто како Nemo , Wish I Had an Angel , Planet Hell , Romanticide etc. не и иде.
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
Не можете да ги споредувате оти се два типа различни гласови... А гласот на Анет добро се вклопува во новите песни од новиот албум Dark Passion Play , а кога Тарја би пеела некои песни од овај албум нема да и прилегаат (на пр. Bye Bye Beautiful, Amaranth...)

Ама сепак го преферирам Најтвиш со Тарја :smir:
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
Точно е дека Тарја Турунен беше божество , прекрасен глас кој одеше во склоп со бендот , ама премногу ја серете Анет.
И Анет може убаво да пее, меѓутоа треба новиот материјал да го пее , не и одговара да ја заменува Тарја.
Кога пее песни кој се напишани за неа а не за Тарја не пее лошо (Не викам дека е на исто ниво со Тарја бидејќи не е) меѓутоа кога се обидува да испее нешто како Nemo , Wish I Had an Angel , Planet Hell , Romanticide etc. не и иде.
Ако, ама не е ич метал новава.
 

thekillagorilla

Мортус
Член од
20 февруари 2007
Мислења
610
Поени од реакции
12
Edinstvena pesna koja mi se bendisuva od nightwish e crimson tide and deep blue sea:helou:
 
Г

Гоццццце

Гостин
Една е :) На каверот на Најтвиш, на нивниот концерт From Wishes To Eternity, се именува као Crimson Tide/Deep Blue See. :)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
:kesa: ЈАВНО ИЗВИНУВАЊЕ ДО THEKILLAGORILLA
Гоццццце, фала што ми укажа на грешката :smir:
 
Г

Гоццццце

Гостин
Инаку најново од најтвиш што ке излезе уште некои 20 дена е ЦД, во кое ке бидат сместени лајв песни што ги имаат изведувано на последнава тура низ цел свет, во 40ина земји , и две НОВИ песни кои ги имаат изведувано само во хонг конг , односно Autumn Romance и Death Makes Me Die. :) Ова е трајлерот за ова цеде, мене на пример на 47мата секунда ми се дига.. адреналинот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom