Next Time

Член од
20 јуни 2009
Мислења
126
Поени од реакции
4
Трета менаџерска среќа на Next Time!

Некои медиуми веќе објавија – Next Time не се дел од Јованов рекордс, под чии закрила работеа откако ја прекинаа соработката со План Б продукција. Сега неофицијално се зборува дека се дел од Award продукција и дека главниот збор за нивната кариера во иднина ќе го има Љиљана Петровиќ. Но, тоа се само шпекулациите...

Сепак, тоа беше тема на нашата минатонеделна анкета. Ве прашавме: Next Time имаат нов(а) менаџер(ка)!?, а околу 1.500 посетители на МММ дадоа одговор...

За опцијата - Трета среќа! Аирлија! Гласаа 40% од анкетираните. Тоа дека Најдобро им беше со Јован сметаат 8% од испитаниците, а 3% сметаат дека Треба да се вратат во План Б. За 6% Next Time Никој не ги оправа веќе..., а 43% се децидни и Баш им е гајле за нов менаџерски тим на Мартин и Стефан!!!
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
Како и на двајцава би им ја скратила косава еј.. Доста е копирање ГНР. Доста е! :nerv: Трагедија..
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Кое гнр.... ова е нова комбинација Slash i Bon Jovi :))
 

AquaCool

Sound Factory
Член од
25 ноември 2007
Мислења
144
Поени од реакции
0
Добар вокал е дечкото, гитаристот е битен во цела прича за да ги дефинираат како РОК дуо..Иако не сум апсолутно никаков нивен фан, го поштувам вокалот..:helou:
 
Член од
20 јуни 2009
Мислења
126
Поени од реакции
4
Еве во Вест пишува дека новата менаџерка на Некст Тајм е Симона Негриевска од "Аворд" продукција, најблиската соработничка на Љиљана Петровиќ за време на нејзината соработка со Тоше Проески.

http://vest.com.mk/?ItemID=08B41E16E2D525409DC4AFD744A478E8
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
115
Поени од реакции
0
Го обожавам, за мене на оваа естрада заедно со уште малкумина се најдобрите ѕвезди и најквалитетните вокали
Se slozuvam so tebe, spored mene Next Time mnogu izgubija sto se prefrlija vo produkcijata kaj J.J, vo Plan B im bese mnogu podobro, duri i ako se prefrlat vo Republika(NAJDOBRATA PRODUKCIJA ZASEGA) ke im bide podobro.. A deckive bas se cool...taka da ne zborite za dzabe...ako e taka ne znam koj vi se sviga od Mak scena!!!???:toe::toe:
 

KingJoker

Master of Ceremonies![KJ]
Член од
30 јули 2009
Мислења
23
Поени од реакции
2
Нашминкани-тазе рокерчинња :)
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
баш добри песничиња имаат:smir::smir::smir:
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
359
Поени од реакции
21
Еве во Вест пишува дека новата менаџерка на Некст Тајм е Симона Негриевска од "Аворд" продукција, најблиската соработничка на Љиљана Петровиќ за време на нејзината соработка со Тоше Проески.

http://vest.com.mk/?ItemID=08B41E16E2D525409DC4AFD744A478E8
Мило ми е за Аворд продукција. Се надевам дека наместо форсирање пред шмизлеста публика, овде луѓето ќе се трудат да дечките да си ги унапредат музичките способности, особено пеењето, гитарата, но и компонирање.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Не ги слушам....позери се
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Според неофицијални извори, АВАЛОН продукција понудила огромна сума пари на Јованов рекордс за да ги земат момците кај нив.
Како што знаеме, Авалон се смета за најсериозна македонска музичка продукција која веќе долго време не работи со македонски музички имиња туку само со странски светски пејачи, групи и диџеи, единствено со Каролина која е нивна ексклузивка и која смета дека Некст Тајм се најинтересна појава на македонската музичка сцена, млади, енергични, скромни и вистински талентирани за она што го работат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom