Next Time

S

staycalm

Гостин
Ужас новиов препев :D
Ќе си молзат додека можат, и онака 10 пати повеќе гледаност и рецка имаат кога препејуваат квазипатриотски песнички и не верувам да престанат додека не помине таа финта.
 
K

kicodarker

Гостин
Вака гледајќи некој се осмелил да “бекне“ дека не чинат шубаоооо ми дојде на душава значи.
Абе пичкин дим се децава и стварно тие беа доказ дека во времето на вмро вистина сендвичиве беа чипирани. Ај направија една кај што си слушале кај шумат шумите. Се што вметнаа во спотот беше просечна симболика, и тоа. Доста просечен па дури и потпросечен глас имаат за пеење. Порано нешто тепаа шема како рокерчиња на мама, сега гледам тотално се дистанцираат од тоа, дури на интервју ги прашуваат за рок, викаат “ќе ја упропастиме со гитара песната, ние не ни правевме рок туку некој наш стил“. Утепани

Мене овие двајцава стварно ми се пувала надуени, нешто налик на кајмаковски x 2 само.
Ниту некои студиски албуми имаат извадено, ниту некоја вистинска популарност кренаа. Типично “тато сакам да сум славен“. Порано се филмаа дека се рокери, изгледа откако вмронското ушно тапанче е премногу нежно за да ги свари тие звуци,сега се тотално дистанцирани со тоа и прават по еден препев на 3 години. Потпросечен глас, спот во успорена снимка со некои симболики, и хитче за во некој штаб.
Сега почнувам да мислам дека на времето стварно на сендвичите им вградуваа по некој чип. Не можи човече на сите истава песна да им се допаѓа, по 1000 пати ја шерувале по ѕидови, нирвана добиле кога ја слушале, ликот на грујо - грујојавление доживеале...стварно не разбирам.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Абе шерувањето е штабско срање 100%

У златно грујово ги пратија на Евровизија....исто ко Тамара сеа, шо им пееше на сдс кога "славевме" обезименување летоска, па сега џек-пот и Евровизија.

Уште у оваа глупа држава остана тоа мислење дека ако наступиш на тоа травеститскиот циркус дека ти нема спас од слава....ене ги Мартин Вучич, Каљопи, Gaxha....све се тоа светски мегаѕвезди....за копуциве ич да не зборам...

Инаку, кајмакот, иако фаца кромид, имаше некое пеење - далеку од врвно...и него го напуваа до даска, ама барем не од штаб ко дечиштава...
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.870
Поени од реакции
7.555
Во 1тв гостуваа и им поставуваа прашања околу песниве, за коментарите поврзани со песните и политика..
 
S

staycalm

Гостин
Во 1тв гостуваа и им поставуваа прашања околу песниве, за коментарите поврзани со песните и политика..
Колку се летнати у облаци ми се повраќа. Избегнуваат да одговорат директно на прашањата и на прашање одговараат со прашање, се понашаат ко да се најславен бенд во Европа па и изненадени биле шо политички ја поврзуваат песнава. И да лажат не знаат.
„Сите тие што плукаат имаат некој психички проблем“. Мислев дека дечкиве нема да ми дадат причина плус за да ги нејќам, ама очигледно можело :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
„Сите тие што плукаат имаат некој психички проблем“. Мислев дека дечкиве нема да ми дадат причина плус за да ги нејќам, ама очигледно можело :D
па и ти истото тука на нас ни го викаш:toe:
 
S

staycalm

Гостин
па и ти истото тука на нас ни го викаш:toe:
Дечко, не ме замарај беспотребно у теми у кои не си прозван од мене на никој начин а во случајов дури и измислувајќи и извртувајќи работи. Опседнато делуваш. Чао.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.751
Дечко, не ме замарај беспотребно у теми у кои не си прозван од мене на никој начин а во случајов дури и измислувајќи и извртувајќи работи. Опседнато делуваш. Чао.
Ок, Кончита:(
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.764
Поени од реакции
21.163
Ужас новиов препев :D
Ќе си молзат додека можат, и онака 10 пати повеќе гледаност и рецка имаат кога препејуваат квазипатриотски песнички и не верувам да престанат додека не помине таа финта.
A da ti ja prepeeja
I Will Survive - Gloria Gaynor (1978)
od usta nemase da gi izvadis :rolleyes:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom