Neotel интернет - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Нели цела Македонија беше покриена? Се јавувам да прашам за пакетот... ме одјебаа набрзинка во 15 секунди со, цитирам: "Ах, жалам... ама кај вас нема покриеност." Нека идат и овие у три лепе.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Нели цела Македонија беше покриена? Се јавувам да прашам за пакетот... ме одјебаа набрзинка во 15 секунди со, цитирам: "Ах, жалам... ама кај вас нема покриеност." Нека идат и овие у три лепе.
Толку од „номадскиот пристап“. :nesum:

А баш и јас се заинтересирав. Кај се наоѓаш ти, што ти рекле дека нема покриеност?
 
Член од
22 јули 2006
Мислења
1.265
Поени од реакции
36
Толку од „номадскиот пристап“. :nesum:

А баш и јас се заинтересирав. Кај се наоѓаш ти, што ти рекле дека нема покриеност?
Живеам во населба Драчево. Имам визуелна линија до Водно, ако тоа ти значи нешто. Не знам каде имаат поставено базни станици, но на Водно сигурно би требало да имаат. Растојание од мојата куќа до Собрание е ~8км, воздушна линија многу пократко. Јас ако немам покритие... што останува за подалечните дестинации?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Druze dane tie nekoj Film??? ko ima vo Prilep sekade wi-max za SK mora da ima 90% pokrienost naj malce......
 

Attachments

Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
ОК не знам за СК.но логичкиЕ бидејќи сигналот за Wi-Max иди од СК кон Другите Градови!Прилеп и Битола имаат целосна покриеност и цела Пелагонија исто така!:helou:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
абе баш не се ефтини да ви кажам 1550 ден за годишен договор за 4мб конекција малце lame е, ај телефонот добро е даваат бесплатни минути ова она но сепак конекцијата да ја зголемеја па да земеш вака не се исплати :P. + уште не се знае колку букви се точни од тоа НЕОГРАНИЧЕНО, за download. Но сепак времето ќе каже јас си чекам до јануар или фебруар па да зимам нешто ново
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
185
Поени од реакции
4
Druze dane tie nekoj Film??? ko ima vo Prilep sekade wi-max za SK mora da ima 90% pokrienost naj malce......
Ова за wimax е? Што ли ке им се линкови со софија, солун, тирана, пристина, белград.... па дури франкфурт?
Нели имаат сателитски линкови а не терестијални?
 

Ljupco Meljata

AJFON ILI ANDROID you choose
Член од
11 ноември 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
474
Ова за wimax е? Што ли ке им се линкови со софија, солун, тирана, пристина, белград.... па дури франкфурт?
Нели имаат сателитски линкови а не терестијални?
Da imaat linkovi so povekjeto sosedni drzavi preku opticki kabel,no prasanje kolku e kapacitetot na linkovite .


Vtoro samata pokrienost na drzavata da ne bide posle nekoj u Kondovo ke saka Wimax za nego nisto a za nekoj skopski fraer u centar nema problem.

Treto WiMAx`ot nema QOS znaci sekoj sto ke se zakaci na edna stanica nema da ima garantirani 4Mbit vo sekunda toa sigurno znam ke mu varira stanicata ako ima povekje klienti.

No dobro e sto na pazarot ima vakov tip na usluga ke parira na 3G so katastrofalni ceni i smesni 1GB.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.158
Поени од реакции
3.548
Kako i dae ke pokaze vremeto .... za sega e dobro sto ima konkurencija...
za sega Neotel e Super so konekcija i Stabilnost...od JUNI do sega e ODLICNO :helou::helou:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
394
Поени од реакции
13
И јас би сакал да ја знам брзината и ако знае некој дали го ставаат тој интернет во Струмица и околината??
И upload е 4mbs. Неотел досега нудеше интернет само на бизнис корисници- од сите имам чуено само најдобро и дека се подобри од т-home во однос на цени, стабилност,hosting и услуги.
 

Sebastian

Too weird to live, too rare to die
Член од
26 јануари 2007
Мислења
606
Поени од реакции
9
Каков е тој „номадски“ пристап, кога си врзан за антена???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom