NBA 2K12

Кој ли ке биде на насловна во новата NBA 2K12

  • Лери Брд

    Гласови: 15 26,8%
  • Меџок Џонсон

    Гласови: 13 23,2%
  • Мајкл Џордан

    Гласови: 32 57,1%

  • Вкупно гласачи
    56
М

Мартин^

Гостин
Имам едно прашање до вас !
Вака имам ја верзијата Блекбокс инсталирано во компјутер порано ги имав и Релоадед и 3ДМ ама имаше исти проблем со овој сега и незнам стварно како да се справам со тој проблем...
Мојот проблем е - си направив My Player и изиграв го тој rookie натпревар со Елите и потоа ми понудија 3 тима, на драфтот отидов во еден (а тоа е Хјустон Рокетс) и го уклучувам натпреварот (Хјустон - Јута) и нормално и исправно си се уклучува но кога треба да почне втората четвртина се појавува црн екран и неможе да се игра поточно како да е застаната и чекам со минути така и не се оправа како да го решам тој проблем ?
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.117
Поени од реакции
775
Имам едно прашање до вас !
Вака имам ја верзијата Блекбокс инсталирано во компјутер порано ги имав и Релоадед и 3ДМ ама имаше исти проблем со овој сега и незнам стварно како да се справам со тој проблем...
Мојот проблем е - си направив My Player и изиграв го тој rookie натпревар со Елите и потоа ми понудија 3 тима, на драфтот отидов во еден (а тоа е Хјустон Рокетс) и го уклучувам натпреварот (Хјустон - Јута) и нормално и исправно си се уклучува но кога треба да почне втората четвртина се појавува црн екран и неможе да се игра поточно како да е застаната и чекам со минути така и не се оправа како да го решам тој проблем ?
Нема решение.
Некој викаат дека подигање на играта преку Game Booster го решавал проблемот, но јас не сум испробал.
Јас често сејвувам пред крај на трета четвртина за да бидам сигурен дека нема да ми пропадне утакмицата.
И колку за информација, на свеж инстал без апдејти (освен ростер) блек скрин ми се појавува на секоја 5-6 утакмица.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
И кај мене исто... или после прва или после трета четвртина, и тоа најчесто кога имам добра утакмица мме. :mad:

а не ми текнало да ја сејвнам до сеа. :)
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
Имам едно прашање до вас !
Вака имам ја верзијата Блекбокс инсталирано во компјутер порано ги имав и Релоадед и 3ДМ ама имаше исти проблем со овој сега и незнам стварно како да се справам со тој проблем...
Мојот проблем е - си направив My Player и изиграв го тој rookie натпревар со Елите и потоа ми понудија 3 тима, на драфтот отидов во еден (а тоа е Хјустон Рокетс) и го уклучувам натпреварот (Хјустон - Јута) и нормално и исправно си се уклучува но кога треба да почне втората четвртина се појавува црн екран и неможе да се игра поточно како да е застаната и чекам со минути така и не се оправа како да го решам тој проблем ?
Едноставно е бе другари ауто сејв оф и фурате :)
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
Нема решение.
Некој викаат дека подигање на играта преку Game Booster го решавал проблемот, но јас не сум испробал.
Јас често сејвувам пред крај на трета четвртина за да бидам сигурен дека нема да ми пропадне утакмицата.
И колку за информација, на свеж инстал без апдејти (освен ростер) блек скрин ми се појавува на секоја 5-6 утакмица.
сејвување после четвртина ??? првпат слушам. а како да го направам тоа ?
--- надополнето: 27 април 2012 во 03:47 ---
Имам едно прашање до вас !
Вака имам ја верзијата Блекбокс инсталирано во компјутер порано ги имав и Релоадед и 3ДМ ама имаше исти проблем со овој сега и незнам стварно како да се справам со тој проблем...
Мојот проблем е - си направив My Player и изиграв го тој rookie натпревар со Елите и потоа ми понудија 3 тима, на драфтот отидов во еден (а тоа е Хјустон Рокетс) и го уклучувам натпреварот (Хјустон - Јута) и нормално и исправно си се уклучува но кога треба да почне втората четвртина се појавува црн екран и неможе да се игра поточно како да е застаната и чекам со минути така и не се оправа како да го решам тој проблем ?
мавни рестарт на компјутерот. јас така секад правам (кога ми се дешава истото) и после си работи без проблем
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.117
Поени од реакции
775
сејвување после четвртина ??? првпат слушам. а како да го направам тоа ?
Save game and exit
Пред четвртина у случај да не се деси на рекламите меѓу четвртините.
 

Johnny Tran

You OK, Freckles?
Член од
25 јануари 2011
Мислења
1.943
Поени од реакции
1.363
Save game and exit
Пред четвртина у случај да не се деси на рекламите меѓу четвртините.
и пример, снимаш и исклучеш играта, после кога ќе идеш "play next game" ќе почнеш ли од таму дека си снимал ?
 
М

Мартин^

Гостин
Autosave Ми е оф ама не е до тоа нема врска тоа, имам ја програмата Гејмбустер ќе пробам преку неа беќи се оправи :)
--- надополнето: 27 април 2012 во 13:12 ---
Нема решение.
Некој викаат дека подигање на играта преку Game Booster го решавал проблемот, но јас не сум испробал.
Јас често сејвувам пред крај на трета четвртина за да бидам сигурен дека нема да ми пропадне утакмицата.
И колку за информација, на свеж инстал без апдејти (освен ростер) блек скрин ми се појавува на секоја 5-6 утакмица.
Брат а можеш да зачуваш на сред игра или ?
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.117
Поени од реакции
775
и пример, снимаш и исклучеш играта, после кога ќе идеш "play next game" ќе почнеш ли од таму дека си снимал ?
Не, не треба да идеш play next game. Само лоадираш и директно те носи на снимениот момент од утакмицата.
--- надополнето: 27 април 2012 во 13:39 ---
Брат а можеш да зачуваш на сред игра или ?
Да!
 
М

Мартин^

Гостин
е се среди сега преку Гејмбустер ја уклучувам играта и ок е сега не прави така на почетокот на втората четвртина сега пак на почетокот на последната четвртина :icon_lol: имам стара верзија сигурно да не треба последната верзија да ја симнам ? Имам ја 3 верзија а има понови мислам !
 
М

Мартин^

Гостин
Проблемот било некоја си апликација незнам по име AppHangB1 тоа е проблемот што ми прави така сега што да правам, што е тоа од каде да го симнам ?
 
Q

qazwsxedc

Гостин
а дали може да се исклучат рекламите шо се даваат,после секоја четвртина во my player????????:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom