NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    73

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
23.988
Поени од реакции
31.961
Ајде уште транџа играч да земеме и таман сме.
Немој не збори на глас, да не те слушнат оние од Лејкерс. :(
Автоматски споено мислење:

Не сте таман. Сеуште ќе бидете фетфобични, без промоција на body positivity.
Дебел низок транс маж со инвалидитет, и тоа да игра во прва петорка со загарантирани 30+ минути игра... На центарска позиција, се разбира.
Автоматски споено мислење:

abe ludaci do maksimum amerikancive, nisto cudno lejkers posle ova da zavrsat posledni na tabela, cirkuz stana franshizava posle kobe. Pred nekoj den koga go pukaa trump i tie zenite sto treba da primat metak i sto sluzat kako body shield bea izgubeni u svemirot ja mrdaa glavata levo desno od panika i pokraj seto toa bea poniski za dve glavi od nego, se toa za ushi fakjanje i nadvor. Se dur imaat gender quality vaka ke bide, isto kako kaj nas so ramkovniot.
За Лејкерс јас годинава (и следните две) очекувам ужас од сезони. Така да можам само пријатно да бидам изненаден, што воопшто не очекувам.

Што се тиче двете дебели глупачи, да појма немаа од живот. Но едната беше сосема ОК, таа што меѓу првите 4-ца што се фрлија врз Трамп. После искочи дека е имигрант од Русија, мајстор по борилачки вештини... Чисто за информација.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.529
Поени од реакции
82.095
Ако KCP си отиде, ќе испадне повторно да се разминат, по размената во која Лејкерс го дале за Вестбрук.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Ако KCP си отиде, ќе испадне повторно да се разминат, по размената во која Лејкерс го дале за Вестбрук.
KCP веќе си отиде и потпиша за орландо
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.529
Поени од реакции
82.095
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
Па не е лоша идеја Перо за асистент тренер.
Пред да отиде тој во Атланта Ал Хорфорд не шуриташе тројки, сеа е легитимна опасност позади линијата.
Можда како личност е катастрофа, ама за баскет го бива.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.656
Поени од реакции
6.169
Па не е лоша идеја Перо за асистент тренер.
Пред да отиде тој во Атланта Ал Хорфорд не шуриташе тројки, сеа е легитимна опасност позади линијата.
Можда како личност е катастрофа, ама за баскет го бива.
Нека иде што, може ќе повлече некое наше дете некад.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.425
Поени од реакции
7.800
Тоа Мишко Ражнатовиќ, човекот што му беше менаџер додека Перо беше играч :)
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.807
Поени од реакции
111.369
Американциве богами ич не ме импресионираа на припремниве, освен против Србија на другите беа мех, и тоа Србија играше без пар играчи плус утнаа милион отворени шутеви па затоа отиде толку разликата.
 
Член од
24 септември 2023
Мислења
997
Поени од реакции
1.487
Американциве богами ич не ме импресионираа на припремниве, освен против Србија на другите беа мех, и тоа Србија играше без пар играчи плус утнаа милион отворени шутеви па затоа отиде толку разликата.
KD ne igrase ni na edna utakmica do sea
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.807
Поени од реакции
111.369
KD ne igrase ni na edna utakmica do sea
И што? Да им дадеме 2 топки кога ќе се врати КД, друго не преостанува. Не знам, ми делува како да се мачат да се прилагодат на кошеви, на правила, на немање дефанзивни 3 секунди и слично. А и рака на срце и другите селекции не се толку далеку од Америте како порано, уствари сега Европјани се лидери во НБА. Ќе видиме ајде, јас мислам дека ќе се помачат уште на првиот меч против Србија.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.691
Поени од реакции
2.678
јас баш мислам дека ќе бидат 10 пати помотивирани и ќе ја треснат од земја Србија, како што се уфилмани сега дека имаат шанси Србија, уште толку ќе ги треснат од земја..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom