NBA 2023/24

Koи тимови ке изборат плеј оф? (покрај фаворитите за титула)


  • Вкупно гласачи
    74
Член од
9 декември 2010
Мислења
590
Поени од реакции
314
Vecer utakmicata e 50/50, vredi da se odigra na Minnesota 2.70 koef.
Inace Boston osvojuva 1 kroz 1.
Minesota e vo nalet 45 razlika tepaa doma, 60-40 poradi domasniov teren vo korist na denver, minesota ke igra pak preku kreiranje na mis-mechovi sea kolku ovie role players od denver ke se vklucat vo utakmicava poso proslata promasuvaa otvoreni trojki ne se trudea ovie od minesota da izlezat na sut go zatvaraa reketot i dupliranje na jokic, pratenje vo drop-pick and rolot. Interesna utakmica pred se.

Okolu nju jork - indiana se zavisi od odbranata koja ke se igra vrz branson i pomosta od tarner/siakam, poso siakam go ima igrano ona udvojuvanje na prvata zvezda vo raptors vo sistemot na nurs. I tuka domakinot ima prednost poradi publikata a ovie se od indiana znaat da se izgubat crni minuti i da prodavaat topki vo serii 3-4 napadi. Skokot istotaka e biten ne moze da mu dozvolis 12 skokovi vo napad na hartenstajn onoj dzekson igra dobro vo odbrana.

Okolu oklahoma dalas od sinoka, prvo sudenjevo bese malce vo polza za okc, ali imase nekoi greski go gledaat dort kontaktot pod strukot vrz lajvli a ne go gledaa kolenoto na doncic pod strukot vrz valas za flegrant pritoa doncic imase tehnicka od predhodno.
Prilagoduvanjeto koe dagelnut go napravi pick and roll i miss mech na sej/vilijams so gaford (koj e edinstveno dobar pod obracot) dokolku sobraat ovie vo reketot pas kon prviot sloboden i probivanje na sledniot vo reketot necesto toa bese dort dokolku sobiraat od stranata na pomos pas odese vo reketot kade sto imaa slobodno polozuvanje, poso se kockaa predhodnite 2 utakmici kriejki go doncic vo reketov kako telo plus, dzons dzunior gi vrati od mrtvite so 2 otvoreni trojki edna za 2 poeni i na 97-95 za okc pogodi klucna dvojka bez balans na kraj na istekot na vremeto. Greskata koja strucniot stab odgovoren za replay ja napravi koga mu sugerirale da bara celendz 3.5 sekundi pred kraj da se pregleda kontaktot na sej, a toj ti e posleden tajmaut. Treba da se kaze deka i otkako ja smeni odbranava vo covek na covek nasive se pogubija... sekoja cest za kid ili pomosnikot koj mu sugeriral.
Se na se odlicna serija vo koja nijansi odlucuvaa vo 4 od 6 utakmici, ke bide interesno vo okc ovaa off sezona mora da donesat nekoj veteran koj bi pomognal vo vakvi klucni momenti koga e tesko, poveke od ocigledno bese deka hajvard e salary dump.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.956
Поени од реакции
10.974
Те боли кур тебе ќе си пуштиш хајлајтс и така не глеаш утакмици
Не сум јас курчо за да ме боли кур, кога сме кај курови, кога ќе ми се скиниш скурца?

... или убаво ти е? :love:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.738
Поени од реакции
82.676
Спанџ Боб и Јокиќ ги здружија силите пред одлучувачкиов меч.


не сум сигурен колку тоа ќе помогне
 
Последно уредено:
Член од
7 мај 2024
Мислења
19
Поени од реакции
21
Не сум јас курчо за да ме боли кур, кога сме кај курови, кога ќе ми се скиниш скурца?

... или убаво ти е? :love:
Лигуш еден плачеше да не те цитирам, од кур не те ударам си бараш внимание ме цитираш сеа да ти се скинел некој скурца. Тешко педерче си ти ама ајде да си жив и здрав.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.956
Поени од реакции
10.974
Лигуш еден плачеше да не те цитирам, од кур не те ударам си бараш внимание ме цитираш сеа да ти се скинел некој скурца. Тешко педерче си ти ама ајде да си жив и здрав.
Да ми јадиш ти мене.
Логирај се од профилот кој го користиш со години па јади гомна.

Од нигде никаде дојде па уште јади гомна за Њујорк и за мене, вакви пичици ко тебе од земја ги дрецкавме уште од мали за да знаат кај им е местото.

Освен зад втори профили се криеш и зад суќни или?
Класично путе.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.917
Поени од реакции
4.969
Им тргна шут на пејсерси погаѓаат од сегде. Боље да влезат Спривел Старкс и Јуинг.
 
Член од
7 мај 2024
Мислења
19
Поени од реакции
21
Да ми јадиш ти мене.
Логирај се од профилот кој го користиш со години па јади гомна.

Од нигде никаде дојде па уште јади гомна за Њујорк и за мене, вакви пичици ко тебе од земја ги дрецкавме уште од мали за да знаат кај им е местото.

Освен зад втори профили се криеш и зад суќни или?
Класично путе.
Луѓе доаѓаат за да читаат за НБА тука, ако сакаш да ме дрецнеш пиши ми ПП ќе се договориме уште вечер.

Овој Халибартон се прекурчава кога Њу Јорк играат без 2ца главни играчи и 2ца повредени од прва постава. Ќе се навива за Бостон у финале на исток.
 

Magic Mike

Blessings and Love
Член од
20 септември 2023
Мислења
1.318
Поени од реакции
3.547
Иако Никси цел плејоф играат со срце и душа сепак Индијана имаат поквалитетен и подолг ростер од нив.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.956
Поени од реакции
10.974
Луѓе доаѓаат за да читаат за НБА тука, ако сакаш да ме дрецнеш пиши ми ПП ќе се договориме уште вечер.

Овој Халибартон се прекурчава кога Њу Јорк играат без 2ца главни играчи и 2ца повредени од прва постава. Ќе се навива за Бостон у финале на исток.
Провери си инбокс кукле.


Losho im se pishi na Knicks..
Ако е точно она од коментаторот 76% има реализација Индијана од поле.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.917
Поени од реакции
4.969
Толку е од Никси.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom