NBA 2008/09

Статус
Затворена за нови мислења.

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
komentarot za poznavanjeto na kosarkata bese za prijatelot nad mene, koj komentirase za igrata na lakers.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Прво да почекаме да се реализира оваа размена на играчи..
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475
Честитки до Лејкерси за титулата (иако малку доцнам:)). За размената сметам дека не е многу паметно да се земе Шек бидејќи со тоа практично и не се прави некоја разлика. Се разменува ветеран за ветеран. Офанзивните квлитети на Шек се далеку над тие на Волас, но сепак мислам дека треба да земат некој млад и квалитетен центар кој ќе игра подолго време кај нив. Исто така една од основните работи што треба да ги сменат е да го шутнат Шчербијак. Кога ќе го видам ми се одмилува кошарката како спорт. Само така може да направат поквалитетен тим од овој кој го имаа сезонава.
Исто така очекувам и Сан Антонио да изврши реконструкција на екипата и следната година сериозно да се вклучи во битката за титулата.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Не знам колку сте запознаени, но Најк имаат феноменална кампања со Леброн и Коби. Еве неколку видеа:



 

#LakersMK

iChangeWorlds
Член од
31 јули 2008
Мислења
1.325
Поени од реакции
250
Шек не е тоа што беше и тоа ни е јасно,мене ова ми е само кревање галама ко божем бог знае што ќе се деси ако он игра со Џејмс...неможе типот уште да игра и крај...нека го пратат Леброн у NEW York баш сакам Никс да се подобри како екипа.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Сега пак слушнав дека Шек се спрема да замине во Чикаго Булс...Колку е тоа точно незнам..
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Шек не е тоа што беше и тоа ни е јасно,мене ова ми е само кревање галама ко божем бог знае што ќе се деси ако он игра со Џејмс...неможе типот уште да игра и крај...нека го пратат Леброн у NEW York баш сакам Никс да се подобри како екипа.
За поцетување Шекил минатата сезона во Феникс имаше просек од 17,8 поени;8,4 скока;1,7 асистенции;1,4 блокади...Сето тоа за 30 минути по натпревар на терен.Сето тоа кога ќе го споредам со бројките на Бен Волас тогаш сметам дека Шекил ќе биде екстра засилување за КАВС барем за наредната сезона.Тоа ќе биде машинерија.ЛеБрон и онака праве вишок и сега место да враќа на бековите ќе ја спушта кон Шек.Но пред се да се реализира овој трансфер
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Не знам колку Шек би имал мотивација за да се труди да освои уште една титула, но дефинитивно ќе биде покорисен од Волис и Илгаускас во рекетот. Доколку сака да игра сеуште не е престар за да биде огромно засилување. Така ќе бидат уште поинтересни дуелите меѓу Кливленд и Орландо.
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Ќе биде интересно ако оди Шек во Кавси - автоматаски ќе станат подобри, па тука се Орландо со Џамир назад, поискусни а и погладни со само минус 3 победи до титулата,Бостон со сите назад се страшна екипа, Рондо е во животна форма, Тони Ален и Леон По здрави, убиство.

Исто на Запад очекувам Денвер да се тука повторно, Хјустон ако се здрави, Сан Антонио ќе направат уште еден напад, Портланд искусија плеј оф, Лејкерс ако ги задржи Одом и Ариза, пак ќе се мотаат.

Се на се гледано, добра доба во NBA.
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Ако Шек дојде у Кливленд ќе бидат ептен јаки,во серијата со Орландо се виде дека им треба еден таков центар што ќе се тепа со Хауард...
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
679
Поени од реакции
30
Ќе се врати ли Грег Оден, првиот пик на ланскиот драфт ? Ја пропушти целата „руки“ сезона поради повреда на коленото, па изврши операција (истата на Стадемаер). Имаше огромни очекувања од него.
Некој има информација?
Со него би требало портланд да бидат конкурентни, покрај добриот тим шо го изградија овие 2-3години.
Очекувам и Њу Орлеанс да бидат подобри.

најпрво да го видиме драфтот на 25, потоа ќе зборуваме за трампи.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Ќе се врати ли Грег Оден, првиот пик на ланскиот драфт ? Ја пропушти целата „руки“ сезона поради повреда на коленото, па изврши операција (истата на Стадемаер). Имаше огромни очекувања од него.
Некој има информација?
Со него би требало портланд да бидат конкурентни, покрај добриот тим шо го изградија овие 2-3години.
Очекувам и Њу Орлеанс да бидат подобри.

најпрво да го видиме драфтот на 25, потоа ќе зборуваме за трампи.

Грег Оден мината година му беше руки, годинава играше но не беше стартен центар и имаше просечни бројки, е догодина ќе видимо, мада мене не ми е нешто посебно го гледав 2-3 пута годинава на ОБН :toe:

Ламаркус Олдриџ е многу подобар, он е нешто ко Гарнет и Гасол може да игра и 4 и 5 аи подвижен е за неговата висина многу, па ништо чудно и да го трампаат Оден
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.393
Поени од реакции
21.946
Имаше шпекулации дека Ле Брон Џејмс и Двен Вејд ќе се преселаат во Никс..колку е тоа точно останува да видиме..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom