NBA драфт, трансфери, шпекулации

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 декември 2007
Мислења
466
Поени од реакции
30
Како се се случи!

Најдобрата статија оваа лето. Да е долга, но секој што сака да разбере што се случуваше со Леброн Џејмс и компанија, мора да го прочита ова. Ова не се шпекулации, ова не се мислења, ова се факти. Од лошата енергија помеѓу Мајк Браун и Леброн, па несериозното однесување во националниот тим, предвремениот договор на тројцата играчи на Мајами, па се до лагите на Бош.
Да долга е или 31 минута или 24 часа или се за НБА,мајсторството на стариот лисец,PAT RILEY огромна заслуга ако не и најголема што MIAMI изгледа вака моќно страшно,уште сега RILEY го
мерка за тренер DOC RIVERS,потпиша една година RIVERS со BOSTON, и комотно поради семејството кое му живее во ORLANDO,(тоа го знаев),од другата сезона и тренер на MIAMI,RILEY-KING:).
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
Да, или Риверс или Рајли да слези :)
 
Член од
3 август 2009
Мислења
178
Поени од реакции
2
Раџа Бел потпиша за мојата Јута.Добар потег на Слоун добар шутер и добар дефанзивец е Бел а сме потпишале и со Ал Џеферсон
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Раџа Бел потпиша за мојата Јута.Добар потег на Слоун добар шутер и добар дефанзивец е Бел а сме потпишале и со Ал Џеферсон
конечно некој за Јута шо навива на форумот :). Баш ме интересира Џеферсон како ќе се снајди во тимот со Williams. Прво нешо шо му рекол Williams е , ќе напрам од тебе all star :). Па ќе видиме ...

А Бостон мислам јас да земат едно 10ина центри па нека си имат за смена :)
 

Perfecto

Rugged'n'Raw
Член од
15 февруари 2007
Мислења
1.408
Поени од реакции
152
^
Не се знае дали Рашид ќе се враќа, повредата на Перкинс е многу сериозна...

Добар потег на Бостон.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Пол Пирс
Реј Ален
Кевин Карнет
Џермејн О'нил
Шекил О'нил

Овој тим сега делува срашно.Да го видев истиот пред 4-5 години ќе паднев во кома... Да било пред 5 години ќе го немало Ражон Рондо така да и за оваа сезона Бостон има страшен тим... Ауу Истокот стана пекол...
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
440
Поени од реакции
93
Пак нема да земат титула :toe: џабе им се и џермејн и шек.. Неможат да трчаат ни двајцата.. Првиот со коленото едвај оди вториот со килата и годините исто :toe: Не се тоа што беа пред 4-5 години.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Што ако се стари бе и повредени? Нема да биде на нив притисокот на другите играчи повеќе се засилија Бостон страшно Истоков ќе биде пекол.
 
Член од
3 август 2009
Мислења
178
Поени од реакции
2
конечно некој за Јута шо навива на форумот :). Баш ме интересира Џеферсон како ќе се снајди во тимот со Williams. Прво нешо шо му рекол Williams е , ќе напрам од тебе all star :). Па ќе видиме ...

А Бостон мислам јас да земат едно 10ина центри па нека си имат за смена :)
Ке видиме според мене Бузер и д-вил играја одличен пик ен рол ама ке видиме со Џеферсон а инаку Бостон таман си прат едно 6 центри од по 34 години и сите имат сила за едно 5 мин да играт
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
440
Поени од реакции
93
Што ако се стари бе и повредени? Нема да биде на нив притисокот на другите играчи повеќе се засилија Бостон страшно Истоков ќе биде пекол.
Како бе што ако се стари и повредени? Па што ги земаат тогаш? Нема ништо да покажат.. :salut:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
И онака нивната улога ќе биде да го заменат Перкинс... После Ол Старот ќе се врати Перкинс и ќе го има РИверс на располагање па мислам дека за првпат во кариерата Шек ќе биде резерва.Џермеин и онака ќе му биде резерва на Гарнет
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.882
Поени од реакции
23.253
Ја сабајле се вратив од одмор, па ако ја пишал некој веста пред мене ќе ми извините не ги читав страниците наназад!

Трејси Мек Грејди потпиша за Пистонс едногодишен договор

Интересна вест, посебно за мене како навивач на Детроит!
 

Nonteizam

Полихистор
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.129
Поени од реакции
790
Трампа на четири тима:

Индиана:Дерон Колисон и Џејмс Поуси
Њу Орлеанс: Тревор Ариза
Њу Џерси: Трој Марфи
Хјустон: Кортни Ли

Хјустон веројатно најмногу загуби (штедејќи го буџетот), Индијана доби извонреден плејмејкер а Њу Орлеанс му донесе и повеќе од солиден играч на Крис Пол (сепак го загуби ултра-талентираниот Колисон)... Њу Џерси доби солиден центар...
Во секој случај интересна трампа!

Дополнително Њу Орлеанс го ангажираше Марко Белинели во замена за Џулиан Рајт кој оди во Торонто.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom