NBA Фантази I сезона 2017/18

Која екипа ќе биде победник оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    12
  • Гласањето е завршено на .
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Talkin' bout баксуз, после десет изиграни утакмици втор сум по примени поени со 6265, просек 620 по утакмица, пред мене е само Xsago со пет поени примени повеќе
Talkin' bout баксуз :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.082
Што стори овја Карл Ентони Таунс, мамицата, завчера 52 поена, ноќеска 41. Искулирај мафијо !
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.917
Поени од реакции
84.337
Кој баксуз сум годинав тоа е чудо едно..цело време по 3-4ца повредени....и сега кога цела недела имам здрави играчи....играм против некој што би го победил и со 2ца повредени..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.082
Што стори овја Карл Ентони Таунс, мамицата, завчера 52 поена, ноќеска 41. Искулирај мафијо !

Ноќеска 50, ај бе јеби си мајката чуек, ќе го замрзим играчов ради фантази, а баш симпатичен момак е :icon_lol:
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Хахахаах Марли изгледа Таунс решил сам да те победи. :D
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
50% од тимот ми е повреден во моментов :pos:
Се надевам ќе се вратат побрзо играчиве, немам никаква шанса за победа...
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Јас ти нудев помош преку трејд ама ти не сакаше :)
Па не само ти, повеќе понуди одбив, ризик е од моја страна, мислам дека ако се стабилизира тимов во следниве 2 недели можам да стигнам далеку, со краткорочни поправки можеби ќе бидам сега подобар ама ќе губам кога најмногу треба. Да биде ситуацијата потрагична, ги трејдав Џон Вол и Ерик Гордон баш заради факторот повреди, кога го направив трејдот мислам малку и губев, ама со тек на време Дурант го оправда трејдот (барем по мене).
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.082
Ja дефинитивно му го скршив курот на тој што му го дадов Кантер за Богут, овој повреден од кој го зедов, а Кантер растура !! Ццц зарот мој гаден, и ККП ми се повреди !!
 
Член од
26 август 2013
Мислења
168
Поени од реакции
167
Ja дефинитивно му го скршив курот на тој што му го дадов Кантер за Богут, овој повреден од кој го зедов, а Кантер растура !! Ццц зарот мој гаден, и ККП ми се повреди !!
Еве ме тука сум:dudlac:

Мада и јас го дадов Ryan Anderson за Justise Winslow , така да и јас голтнав еден :icon_mrgr::icon_mrgr:
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Хех... Цела сезона тапа резултати од некои од моите играчи, особено во клучните двобои, сега 261 поен за еден ден. Ништо чудно ова да е рекорд во лигава, за еден ден... За жал не се толку добри секогаш :toe:
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
Уште не ми е јасно како победив, фантизи боговите нека ги поживеат Дурант и Јокара, лично за мене најбитна победа сезонава. Губев 95 разлика последниот ден и дури се откажав од мечапот, ама ете шокантна и тотално неочекувана победа. Се враќа веројатно денес Грифин, тука е и Харис, уште Бредли идната недела и Фурние се надевам тоа време и се враќам во походот по одбрана на титулата. Инаку случајно денес приметив дека сум избил на второ место по примени поени годинава, со малку подобар распоред можеби и погоре ќе бев, ама не се жалам, се надевам ја пребродив кризата годинава :D
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Толку од шансите за титула и сезонава.Лани Бош годинава Паркер :mad::mad:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.917
Поени од реакции
84.337
Не е реален успехов мој. Требаше многу повеќе победи да имам, крајно немав среќа сезонава, а баш добар тим имам..
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.838
Поени од реакции
23.082
Не е реален успехов мој. Требаше многу повеќе победи да имам, крајно немав среќа сезонава, а баш добар тим имам..

Исто и ја :(

Иначе вчера ми отиде и последниот воз за плеј оф сезонава, водев 45 разлика пред последниот ден со Богота, али имаше многу играчи последниот ден.

А и во последните 3 кола ми требаат сега три победе а играм против Портланд, Ивановски и Никс :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom