Naruto

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.141
Поени од реакции
1.085
Јас матурант сум оваа година ама не ми иди умот поплека го догледувам Драгонбол, а замисли тоа ми е аниме од детството што сум загледал... па и затоа ги заскав аниме сериите и не е догледано. :facepalm:
Епа јас една година постар :D
Иначе ми текнува на А1 кога ги даваа, Драгонбол, Покемон, YUGI-OH (или како и да се викаше) ама никогаш не ги даваа сите епизоди. Некогаш кога ќе имам повеќе слободно време ќе фатам и ќе ги изгледам сите... Ех ми текнува тогаш како чекавме секој ден за епизода, па некогаш ќе ја пуштеа по 2 пати истата, или ќе стигнеа до 100та епизода па пак ќе го вратеа назад. Па пак гледај ги сите 100 епизоди и надевај се дека сега ќе ги пуштат и тие од другата сезона :D :D
А сега ми текна, мислам дека и Наруто даваа едно време на А1 :D
 
2

~2A

Гостин
Епа јас една година постар :D
Иначе ми текнува на А1 кога ги даваа, Драгонбол, Покемон, YUGI-OH (или како и да се викаше) ама никогаш не ги даваа сите епизоди. Некогаш кога ќе имам повеќе слободно време ќе фатам и ќе ги изгледам сите... Ех ми текнува тогаш како чекавме секој ден за епизода, па некогаш ќе ја пуштеа по 2 пати истата, или ќе стигнеа до 100та епизода па пак ќе го вратеа назад. Па пак гледај ги сите 100 епизоди и надевај се дека сега ќе ги пуштат и тие од другата сезона :D :D
А сега ми текна, мислам дека и Наруто даваа едно време на А1 :D
Моментот кога Јамча умре, не за друго ептен беше слаб за да умри онака ми падна ептен жал. :)
Исто Наруто го глеав на А1 до некоја си епизода и сите ги вртеја во круг, отприлика по 20-30 епизоди ииии ја заборави ДИГИМОН серијата!
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.141
Поени од реакции
1.085
Моментот кога Јамча умре, не за друго ептен беше слаб за да умри онака ми падна ептен жал. :)
Исто Наруто го глеав на А1 до некоја си епизода и сите ги вртеја во круг, отприлика по 20-30 епизоди ииии ја заборави ДИГИМОН серијата!
Таа беше единствена серија која ја пуштија до крај мислам, ми текнува ја гледаме последната епизода со братучетка ми и завршува серијава и оваа почнува да плаче и вика сеа ќе се јавам во А1 пак да ја пуштат :D :D
 
P

PewDiePie

Гостин
Мангата се развива во добар правец. Дури сега се гледа зошто Мадара ги прави работите кои што ги прави. Искрено не го обвинувам. Ова само покажува дека Учиха кланот одсекогаш бил угнетуван и дискриминиран во Коноха и Хокагиевците. Хаширама секоја чест за ликот,имале прекрасно пријателство со Мадара,се додека неговиот ретардиран брат Тобирама не почне да усерува се а подоцна и да започне хајка против Учиха кланот,за која Мадара како нивен водач ги предупредил но во тоа време тие не го слушале. Страшно низ што се поминал Учиха кланот. Третиот Хокаге му дал наредба на Итачи да си го убие цел клан "за да има мир" :facepalm: Какви говна еј.

И сега е останат само уште еден,веројатно ќе стане најмоќниот Учиха воопшто.......Сасуке Учиха.
Ќе им плати за се,осеќам. Мора да платат копилињата од Коноха,мора да плати цел Сенџу клан.

Колку ќе биде јако кога ќе заврши флеш беков и кога на бојното поле ќе се најдат,во ист момент на исто место, Мадара и Сасуке од една страна и Хаширама и Наруто од друга. :cenzura:
Ќе биде јако.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Мадара е како жена во ПМС, Тобирама е човекот, а Хаширама сака на сите да им угоди а не гледа за него и неговиот клан и сака се да биде како бајка. Наруто и Хаши се исти тардови.
Што и фали на демократијата? Предлогот на Тобирама е најприфатлив, народот да одлучи кој да биде нивниот лидер. Дури и Мадара самиот кажа дека нема да го биде како лидер и плус му беше обезбедено лидерското место т.е Хокаге после "'мандатот'' на Хаши.
Да си останеше Мадара во Коноха како десна рака на Хаши, Учиха и Сенџу би биле еднакви кланови но со неговото напуштање губат на моќ и му дава простор на Тобирама да ги притисне и угнети Учиха.
Во краток временски период смени повеќе емоции, прво негативец па онда БФФ со Хаши и после пак лут непријател :facepalm:
Му држи вода и неговото, но сепак е возрасен и треба така да размислува.
Мадара е само еден егоист и лузер ништо повеќе, мада у глобала такви се сите од Учиха.
 
P

PewDiePie

Гостин
Тобирама е напалено мало џукелче што само лае. Да го стават во ист кафез со Мадара па дури и овој,моментален Сасуке,ќе го вадат на делови. Која демократија ја барал кога отворено цело време збори дека ги мрази Учиха кланот,нон стоп.
Копиљ глуп,од него почнуваат сите пиздарии во поновата историја на Коноха.
А што Мадара бил ко жена во ПМС,па тогаш Хаширама е само жена. :D Ќе се убиеше за Мадара,ебате гејот. :icon_lol: Кажа Киши дека тоа им е во гените на Учиха,премногу се емотивни,одат overload со емоции,и така им се развиваат очите,кога се премногу среќни,тажни,лути.....

Ме интересира реакцијата на Сасуке кога ќе дознае дека 4-от му е татко на Наруто,што муабет ќе направат. Исто кога ќе се видат Мадара и Хаширама,старааа љууубаавв још је волииим :love:
:icon_lol:
Претерува Киши со геј моментите,на крај Сасуке и Наруто ќе умрат заедно во преградка ебате......Notebook гомна да јаде.

Комемнтари од ју туб за поседнава манга
Hashirama: So, after Madara lost the election--
Sasuke: Wait! So an Uchiha was supposed to be the first hokage but wasn't because the entire village voted against him and then blacklisted him?
Hashirama: Yeah, but anyways. So some years had passed and--
Sasuke: Nope that's all I need. Gonna go burn them down now, come on Orochimaru.
:icon_lol:
Madara: Brothers and sisters leave the village Tobirama will ruin you all!
Uchihas: Man step ya bitch bitching ass down bitch.... leave the village? shit ain't nobody got time for that
*Tobirama casts out the Uchihas out of the village*
Uchihas:well can't get any worse
*Itachi kills entire clan*
Me: And this the clan with good eyes couldn't see their own demise perfect
:icon_lol:
Ќе биде најјако на крај ако Сасуке за да се израмнат сите неправди кон Учиха,стане Хокаге пред Наруто. :pos:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Тобирама е напалено мало џукелче што само лае. Да го стават во ист кафез со Мадара па дури и овој,моментален Сасуке,ќе го вадат на делови. Која демократија ја барал кога отворено цело време збори дека ги мрази Учиха кланот,нон стоп.
Копиљ глуп,од него почнуваат сите пиздарии во поновата историја на Коноха.
А што Мадара бил ко жена во ПМС,па тогаш Хаширама е само жена. :D Ќе се убиеше за Мадара,ебате гејот. :icon_lol: Кажа Киши дека тоа им е во гените на Учиха,премногу се емотивни,одат overload со емоции,и така им се развиваат очите,кога се премногу среќни,тажни,лути.....

Ме интересира реакцијата на Сасуке кога ќе дознае дека 4-от му е татко на Наруто,што муабет ќе направат. Исто кога ќе се видат Мадара и Хаширама,старааа љууубаавв још је волииим :love:
:icon_lol:
Претерува Киши со геј моментите,на крај Сасуке и Наруто ќе умрат заедно во преградка ебате......Notebook гомна да јаде.

Комемнтари од ју туб за поседнава манга
Hashirama: So, after Madara lost the election--
Sasuke: Wait! So an Uchiha was supposed to be the first hokage but wasn't because the entire village voted against him and then blacklisted him?
Hashirama: Yeah, but anyways. So some years had passed and--
Sasuke: Nope that's all I need. Gonna go burn them down now, come on Orochimaru.
:icon_lol:
Madara: Brothers and sisters leave the village Tobirama will ruin you all!
Uchihas: Man step ya bitch bitching ass down bitch.... leave the village? shit ain't nobody got time for that
*Tobirama casts out the Uchihas out of the village*
Uchihas:well can't get any worse
*Itachi kills entire clan*
Me: And this the clan with good eyes couldn't see their own demise perfect
:icon_lol:
Ќе биде најјако на крај ако Сасуке за да се израмнат сите неправди кон Учиха,стане Хокаге пред Наруто. :pos:
Ти ставив лајк за овие коментарите не за другото :P

Овие Учиха ти се жени али претставени како мажи. Со секоја надоградба/еволуција на шаринганот нивниот левел на ПМС се зголемува и се додека не стигнат до ЕМС кое е овр 9000 :pos:

Него глеј сеа, Мадара цело време плака како браќата му ги убиле ова она па и Тобирама и Хаши имаа уште неколку браќа кој умреа па не се како него. Али ради периодот ова де шаринганот он е таков психички нестабилен. И плус има некоја поврзаност помегу овие две работи, шаринганот е црвен :ROFLMAO:




Тобирама>Хаши, Наруто и останатие гејови од учиха :D
 
P

PewDiePie

Гостин
Ти ставив лајк за овие коментарите не за другото :P

Овие Учиха ти се жени али претставени како мажи. Со секоја надоградба/еволуција на шаринганот нивниот левел на ПМС се зголемува и се додека не стигнат до ЕМС кое е овр 9000 :pos:

Него глеј сеа, Мадара цело време плака како браќата му ги убиле ова она па и Тобирама и Хаши имаа уште неколку браќа кој умреа па не се како него. Али ради периодот ова де шаринганот он е таков психички нестабилен. И плус има некоја поврзаност помегу овие две работи, шаринганот е црвен :ROFLMAO:




Тобирама>Хаши, Наруто и останатие гејови од учиха :D
Tobirama>Kishimoto. :D

Еве ти едно лајкче и тебе,чисто зошто се пркна дискусија на темава. (y)

Иначе епизодите ги гледа некој ? Уште се филери ?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Tobirama>Kishimoto. :D

Еве ти едно лајкче и тебе,чисто зошто се пркна дискусија на темава. (y)

Иначе епизодите ги гледа некој ? Уште се филери ?
Филери ќе бидат мислам до 4 април, а од 11 почнува повторно мангата. Ќе биде јако, сега е појавувањето на плачипи*ката ова де Мадара :D
 
P

PewDiePie

Гостин
Филери ќе бидат мислам до 4 април, а од 11 почнува повторно мангата. Ќе биде јако, сега е појавувањето на плачипи*ката ова де Мадара :D
Помина тоа со Итачи,Сасике и Кабуто ?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Сепак најверојатно и месец април ќе биде со филер епизоди :mad::tapp: :tapp::facepalm:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Следната недела нема да има чаптер :facepalm:
Пишува на последната страна од чаптерот. Добар чаптер али ќе видиме како ќе биде понатака Киши изјави дека ќе има Наруто vs Сасуке на крај :D
Изгледа сепак ќе си остане таков емо бич.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom