Naruto

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
епа сите фанови и гледачи на едно од најпопуларните anime Naruto/Naruto Shippuden навалете овде да дискутираме за цртаниов ,мангата,ликовите и др.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
Прво да знам дали може да дискутираме за тековниот чаптер на мангата или има некои фанови коишто го следат само анимето, па доколку ние дискутираме за мангата ќе има премногу спојлери за нив. Според мене би требало уште долго време да не забавува Кишимото со мангата, штотуку почнува најинтересното со тоа што го објави Мадара, а јас лично мислам дека Орочимару не е завршена приказна поради тоа што Кабуто го спаси она што остана од него. Авторот Кишимото (мислам дека така му беше името) има некаква опсесија со Сасуке и шаринганот и тоа ме нервира по малку. Од борба до борба Сасуке станува се посилен, а искрено малку од тоа го има стекнато со тренинг, за разлика од Наруто кој се утепа од тренинг за да го стекне тоа што сега го може. Омилени ликови мене лично ми се Шикамару и Неџи. Мислам дека премногу се запоставени во последно време сите освен Сасуке и Наруто, како тие воопшто да не напредуваат. Како и да е, се надевам утре ќе има нова епизода и нема да чекаме пак 2 недели како изминатиов месец. Поздрав:smir:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Прво да знам дали може да дискутираме за тековниот чаптер на мангата или има некои фанови коишто го следат само анимето, па доколку ние дискутираме за мангата ќе има премногу спојлери за нив. Според мене би требало уште долго време да не забавува Кишимото со мангата, штотуку почнува најинтересното со тоа што го објави Мадара, а јас лично мислам дека Орочимару не е завршена приказна поради тоа што Кабуто го спаси она што остана од него. Авторот Кишимото (мислам дека така му беше името) има некаква опсесија со Сасуке и шаринганот и тоа ме нервира по малку. Од борба до борба Сасуке станува се посилен, а искрено малку од тоа го има стекнато со тренинг, за разлика од Наруто кој се утепа од тренинг за да го стекне тоа што сега го може. Омилени ликови мене лично ми се Шикамару и Неџи. Мислам дека премногу се запоставени во последно време сите освен Сасуке и Наруто, како тие воопшто да не напредуваат. Како и да е, се надевам утре ќе има нова епизода и нема да чекаме пак 2 недели како изминатиов месец. Поздрав:smir:
искерно да ти кажам.Мене саске ме воодушеви на почетокот на наруто(од кај борбата со гаара) затоа што ми личеше на независен шиноби,но подоцна со неговото i'm an avenger,арогнацијата и што почна да се продава на секој шиноби само за да стани посилен почна да ми го нарушува мислењето дека не е како што беше преставен на почетокот
btw сосема се согласувам дека шикамару,неџи и мн. други нинџи поќнуваат да се изостааваат и кишимото се решава да ја базира мангата само на неколку ликови што мислам дека е погрешно
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
ја мислам дека саске уште е на добрата страна ^ ^. Не верувам дека после сето тоа што се слуши со брат му дека ќе го фрли у вода и ќе иде против се што Итачи сакаше да не се случи.

А и Наруто со
Sage mode
е закон, поготово моментот во лисицата кога се случи, pure awesUmnes.

Мислам дека Наруто сега е посилен од Саске,
гледано како го нема веќе the cursed seal

PLease no spoilers од кога наруто
отиде кај Raikage
неам читано навака, чекам да се подсоберат ^ ^
 

Аеродром

Faithful :)
Член од
15 август 2008
Мислења
2.217
Поени од реакции
256
И ја глеам,ги изглеав сите денес излага нова па ќе видиме.Ќе биде интерсно кога ќе се тепаат у хајдн рејн:smir:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Има некој идеја кај заврши мечот на Итачи ? Мечот со кој Итачи го ослободи Саске од seal-от.

А и мангата ќе тера уште некоја година сигурно..
Никој не знај од кај му е шаринганот на Данзо, за Кабуто итн итн..
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
ја мислам дека саске уште е на добрата страна ^ ^. Не верувам дека после сето тоа што се слуши со брат му дека ќе го фрли у вода и ќе иде против се што Итачи сакаше да не се случи.

А и Наруто со
Sage mode
е закон, поготово моментот во лисицата кога се случи, pure awesUmnes.

Мислам дека Наруто сега е посилен од Саске,
гледано како го нема веќе the cursed seal

PLease no spoilers од кога наруто
отиде кај Raikage
неам читано навака, чекам да се подсоберат ^ ^
и јас мислам дека ќе се врати во коноха или ќе умри т.е ќе падни во стапица на мадара
П.С од август е излезен филмот(гледајте стреам на линкот)
Naruto Shippūden Movie 3 Inheritors of the Will of Fire ...
 
Член од
24 јуни 2009
Мислења
447
Поени од реакции
164
и јас мислам дека ќе се врати во коноха или ќе умри т.е ќе падни во стапица на мадара
П.С од август е излезен филмот(гледајте стреам на линкот)
Naruto Shippūden Movie 3 Inheritors of the Will of Fire ...
Од август е излезен ама DVD дури следната година во април и тоа на јапонски
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.730
Поени од реакции
9.770
@ Plux:

Шаринганот на Данзо му е од оној Учиха кој беше убиен од Итачи, за Итачи да го стекне МS (се сеќаваш, треба да го убиеш најдобриот другар за да го активираш мангекјо шаринганот). Сасуке сепак не го уби Наруто за да го активира МS, демек тогаш нејќеше да ги употребува истите методи како и Итачи. Колку што знам, Какаши исто така го има земено неговиот шаринган и тоа од Учиха Обито.
 

ficdogg

221b
Член од
29 септември 2008
Мислења
1.105
Поени од реакции
699
sekad e taka so Anime movies, avgust naruto u kino, april DVD realese, bleach movie vo dekemvri, dvd realese avgust-septemvri. Na oficijalniot datum dodadi uste 2-3 dena za da go prevedat i baraj na net. Dobri vesti se sto Dattebayo pa gi zema Naruto, te se spoija so TAKKA subs.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom