Naruto

Член од
19 март 2011
Мислења
12.780
Поени од реакции
14.083
Да, но како можеш да инсталираш Amaterasu во око ако тоа не поседува MS? Обичниот Шаринган неможе да направи Amaterasu?
Абе нема никаква врска ова со Сасуке, Итачи можеше истото да го направи на било кој друг бидејки он го вметна неговиот МШ т.е аматерасуто во Сасуке за да се активира кога ќе види друг шаринган. Незнам зашто не сфакаш Сасуке не го нападна Тоби он без да сака/знае го нападна со аматерасу и ако видиш убаво кога се активира аматерасуто го има МШ на Итачи, а не на Сасуке.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.142
Поени од реакции
1.088
Абе нема никаква врска ова со Сасуке, Итачи можеше истото да го направи на било кој друг бидејки он го вметна неговиот МШ т.е аматерасуто во Сасуке за да се активира кога ќе види друг шаринган. Незнам зашто не сфакаш Сасуке не го нападна Тоби он без да сака/знае го нападна со аматерасу и ако видиш убаво кога се активира аматерасуто го има МШ на Итачи, а не на Сасуке.
Разбирам јас како го направи тоа Итачи, само сакам да кажам дека смртта на Итачи го активира MS-то, како може MS да биде активирано по слушање на некоја приказна? Сасуке го уби својот сопствен брат, кој некогаш го сакал,почитувал и обожавал...Зарем тоа не е доволно?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.780
Поени од реакции
14.083
Разбирам јас како го направи тоа Итачи, само сакам да кажам дека смртта на Итачи го активира MS-то, како може MS да биде активирано по слушање на некоја приказна? Сасуке го уби својот сопствен брат, кој некогаш го сакал,почитувал и обожавал...Зарем тоа не е доволно?
Не бидејки Сасуке тогаш немаше никакви чувства спрема брат му кога го "'уби'' освен омраза немаше ништо друго и затоа не го активираше МШ него одпосле кога Тоби му ја кажа целата приказна. Ако не ми веруваш провери пак во мангата или анимето.
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Да, но како можеш да инсталираш Amaterasu во око ако тоа не поседува MS? Обичниот Шаринган неможе да направи Amaterasu?
Кога пред да умре Итачи го допре Саске со показалецот на челото. Претпоставувам тогаш му го инсталира Аматерасуто.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.142
Поени од реакции
1.088
Хмм, изгледа тука ни се разликуваат мислењата, како и да е, во мангата/анимето не е дадена точна информација, па поради тоа неможеме да кажеме што е точно а што не :D
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Не се сеќавам на точните епизоди, но мислам дека во оние делови кога се навраќа на младите години на Итачи, кога Саске бил мало дете, многу пати е дадено како Итачи го удира со прстот по челото. И после ако не се лажам, мислам дека некаде кажа дека секогаш така му "инсталирал'' нова техника. За ова не сум многу сигурен ама според тоа што памтам.. :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.780
Поени од реакции
14.083
Следните 4 епизоди во анимето ќе бидат филери :mad::mad: Мамето у пичка да им го ебам јас на нив. А уште 2-3 епизоди не делат од појавувањето на Мадара во анимето, а сега вака уште 2 месеци минимум :mad:
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.142
Поени од реакции
1.088
Па уште со сјебаните саунд нинџи... Ама се плашат да не заврши серијалот од каде ќе ваѓаат кеш после....
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.780
Поени од реакции
14.083
Ја уништуваат мангата со глупиве филери -_-
Што е најфејл некој што не ја следи мангата и ќе види дека противникот што го победија пред 3 години(во мангата афкорс) сега повторно ќе се спротистават со нив и ќе си имаат маки. Зар нема некој да си каже њтф за што имаше тајм скип кога неможат да го победат некој што го победиле пред пред тајм скипот, што напреднале? Или уште бетер ќе го батали дека исти тепачки се повторуваат.
Треба да земат пример од toei animation како се прави добро аниме, вака се повеќе срање станува Наруто анимето (n)
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Од одлична приказна, успеаа да го расипат со анимацијата и желбата за заработка.
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.142
Поени од реакции
1.088
Eх што убаво беше кога почнав да гледам пред година-две, си имав на ден да гледам по 10 епизоди, сега чекам по 1 месец за една асолна да видам :D
 
2

~2A

Гостин
Eх што убаво беше кога почнав да гледам пред година-две, си имав на ден да гледам по 10 епизоди, сега чекам по 1 месец за една асолна да видам :D
Зато че си глеаш други долгометражнои аниме серии како Драгонбол или Уан Пис! (iako ova seushte ne e zavrsheno) :P
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.142
Поени од реакции
1.088
Зато че си глеаш други долгометражнои аниме серии како Драгонбол или Уан Пис! (iako ova seushte ne e zavrsheno) :P
Хахаха брат се плашам да почнам, да не си го запустам факултетов, зошто ако фатам ќе гледам по 10-20 епизоди на ден :D
 
2

~2A

Гостин
Хахаха брат се плашам да почнам, да не си го запустам факултетов, зошто ако фатам ќе гледам по 10-20 епизоди на ден :D
Јас матурант сум оваа година ама не ми иди умот поплека го догледувам Драгонбол, а замисли тоа ми е аниме од детството што сум загледал... па и затоа ги заскав аниме сериите и не е догледано. :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom