Naruto

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Се,се али...ОВА?

Наруто the sage of the six paths е ајде бе :)
епа таков е силот, незначи дека е наруто е рикудо сенин.изгледа и килерби има сличен сил за хачибито


--- надополнето ---

Нас така ни се вика екипата за турнир у мал фудбал :pos:
или екипата ти се вика наруто или најверојатно ја згреши темата :)
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
епа таков е силот, незначи дека е наруто е рикудо сенин.изгледа и килерби има сличен сил за хачибито


--- надополнето ---



или екипата ти се вика наруто или најверојатно ја згреши темата :)
Не ја згрешив, не читав мислења нагоре... само ја видов темата и ми текна на името на екипата ;)
 

Шмики

Byakugan
Член од
12 март 2008
Мислења
743
Поени од реакции
16
Ок, може ли да добијам еден АСАЛЕН сајт кај шо ке може да ги глеам Шипуден епизодите?
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Ок, може ли да добијам еден АСАЛЕН сајт кај шо ке може да ги глеам Шипуден епизодите?
само аниме фрик можам да ти го препорачам
еве ти линк од последната епизода од шипуден. ги имаш сите останати тука, сите се на јапонски, има одприлика 20-30 епизоди(ја треснав бројкава) иизлезено на англиси дуб.
http://www.animefreak.tv/watch/naruto-shippuuden-episode-165-online

--- надополнето ---

иначе да прашам,
дали сте задоволни од развојов на настаните во мангата?
лично јас сум задоволен, сите настани ми се поклопуваат одлично, мали забелешки за премногу изненадувања што ни ги приреди киши за многу краток период
др. се е супер.
очекувам сите да пишите поплаки и пофалби овде :smir:
 

nameleess

N/a
Член од
9 јануари 2010
Мислења
299
Поени од реакции
25
и јас мислам дека настаниве убаво се одвиваат и како што тргнало ќе има едно 1000 епизоди, што е супер за нас гледачите и читачите
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
и јас мислам дека настаниве убаво се одвиваат и како што тргнало ќе има едно 1000 епизоди, што е супер за нас гледачите и читачите
мене некако многу брзо ми се одвиваат работиве. не верувам до 2012 да трае мангата. искрено јас сакам киши да има инспирација да напиши уште 500 чапт. ама некако ми изгледа дека се спрема за финалето на наруто :toe:
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
83
Поени од реакции
7
Абе кажете ми нешто за Рикудо Сенин, и по нешто за Итачи, затоа шо он ми е омилен лик!
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Абе кажете ми нешто за Рикудо Сенин, и по нешто за Итачи, затоа шо он ми е омилен лик!
рикудо сенин е основачот на нинџа светот и неговите закони и правила. се смета за бог во нинџа светот. тој поседувал ринеган и и тело на сенин(како џираја и наруто), тој бил џинчурики на џубито (десет опашки ) и пред да умри успеал да го подели на 9 дела и така ги добиле останатите чудовишта.
итачи и мене ми е најомилен лик. гениј од учиха кланот кој заради спасот на коноха решава да го масакрира целиот клан, но го остава неговиот помал брат саске за да подоцна да го најди и да се одмазди за масакрот. сето тоа му е однапред планирано да умри како предавник но мадара ја разоткрива встината и му ја кажува на саске целата "вистина"
 
Член од
16 јуни 2010
Мислења
83
Поени од реакции
7
Само што многу на интернет веќе досадија и со клипови на јутјуб и со спојлери... Според мене Тоби не е Обито, иначе има шанси да е, јас лично мислам дека Тоби е Мадара. Мадара и онака е бесмртен.
 
Г

Господ

Гостин
Aбе за мајка му на Наруто не се знае нишо така да може да има корени од rikudo sennin.Знаеме дека клановите сенџу и учиха биле потомци на rukudo и типувам дека штом Сасуке е учиха најлогично е Наруто да би бил сенџу,уствари цело аниме да е вечна битка меѓу двата кланови.
За мајка му се знае дека имала некоја си специјална чакра(која btw го задржа кјубито :) ) и толку.А и не е лошо да го наследи blink-от на татко му :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Aбе за мајка му на Наруто не се знае нишо така да може да има корени од rikudo sennin.Знаеме дека клановите сенџу и учиха биле потомци на rukudo и типувам дека штом Сасуке е учиха најлогично е Наруто да би бил сенџу,уствари цело аниме да е вечна битка меѓу двата кланови.
За мајка му се знае дека имала некоја си специјална чакра(која btw го задржа кјубито :) ) и толку.А и не е лошо да го наследи blink-от на татко му :)
мислам дека наруто доби мн. јачење во последно време, и сега уште да е сенџу некако не штима работата, можно е киши да го направи сенџу, ама мислам дека ќе отупи така. бидејќи следната недела нема чапт. подругата недела ќе има логично објаснување од кушина за нападот и сл. разбрав дека во 500тиот чапт. ќе го видиме ЕМШ на саске. што значи киши се спрема за почетокот на војната :vozbud: очекувам прво кисаме да нападни, после кабуто. имам чувство дека или кумогакуре или киригакуре прв ќе го јади од акатцуки, а главната борба (наруто вс. саске ) ќе биде во коноха.


--- надополнето ---

LIKE!!!
не само сакура. туку и било кој женски карактер
 
P

PewDiePie

Гостин
Исто фалат повеќе Сасу-Саку моменти,шоуто станува пре геј ебате.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
Исто фалат повеќе Сасу-Саку моменти,шоуто станува пре геј ебате.
The term shōnen, shonen, or shounen manga (少年漫画 shōnen manga?) refers to manga marketed to a male audience roughly between the ages of 10 and 18
 

Kajgana Shop

На врв Bottom