Naruto

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
7.791
Поени од реакции
12.315
Исто фалат повеќе Сасу-Саку моменти,шоуто станува пре геј ебате.
The term shōnen, shonen, or shounen manga (少年漫画 shōnen manga?) refers to manga marketed to a male audience roughly between the ages of 10 and 18
 
P

PewDiePie

Гостин
The term shōnen, shonen, or shounen manga (少年漫画 shōnen manga?) refers to manga marketed to a male audience roughly between the ages of 10 and 18
Абе убаво ама пак некогаш сакаш малце да замеша приказната да се зачини што се вика.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
7.791
Поени од реакции
12.315
незнам за вас ама новата епизода беше лудница, премногу добро анимирана, малце имаше филер моменти ама сепак се беше одлично склопено, емоциите беа добро прикажани
еве линк за 166 епизода
за анимево да се разбериме, најверојатно не следната недела туку неделата по нејзе аниматорите ќе праваат пауза што значи дека 168 ќе се емитува отприлика на 15 јули.
:salut:
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
835
Поени од реакции
79
И мене многу ми се допадна оваа епизода.
Сепак, што знам, од почеток на Наруто, Хината ми беше од омилените ликови, читајки на разни места за НаруХина, Хината > Сакура, ја замразив некако.
Добро епизода, а и филер моментите баш ја дополнуваа епизодата. Сестра и кога ја победи..
Чудно ми беше што успеа да го удри на Пеин, не го забележав тоа во мангата, меѓу и ред други работи во истиот арк.

Anime > Manga.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
7.791
Поени од реакции
12.315
И мене многу ми се допадна оваа епизода.
Сепак, што знам, од почеток на Наруто, Хината ми беше од омилените ликови, читајки на разни места за НаруХина, Хината > Сакура, ја замразив некако.
Добро епизода, а и филер моментите баш ја дополнуваа епизодата. Сестра и кога ја победи..
Чудно ми беше што успеа да го удри на Пеин, не го забележав тоа во мангата, меѓу и ред други работи во истиот арк.

Anime > Manga.
го немаше тоа во мангата
иначе мене ме бендиса тоа што наместо да го нападни пеин, таа проба да го ослободи наруто, што беше пологично, аниматорите и дадоа шанса на хината да блесне барем една епизода што мислам дека е добро за целиот франшиз со оглед дека кишимото е тапа за овие работи. многу беше филмски адаптирано исповедувањето и крајот беше некако многу брутален со забивањето на шипката во хината, требаше само малку да поработат на наруто да се подизкажи за емоциите.

--- надополнето ---

има моменти кога анимето е многу подобро адаптирано од мангата,
 
P

PewDiePie

Гостин
јака епизода! Иначе мислам дека анимето МОРА да биде подобро од мангата секогаш треба да се даде сцена повеќе кога се работи за епизодите подобар е филингот. Сега Наруто ќе ебе дете во око ќе ги пушти опашките :vozbud: Нару-Хина фановите дивеат сега(фала курцу му призна дека го сака) исто јак момент беше кога се довлечка до него и двајцата лежеа фак јас дури се наежив на тоа! :icon_lol:

Ќе биде јакО!!!!
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
835
Поени од реакции
79
го немаше тоа во мангата
иначе мене ме бендиса тоа што наместо да го нападни пеин, таа проба да го ослободи наруто, што беше пологично, аниматорите и дадоа шанса на хината да блесне барем една епизода што мислам дека е добро за целиот франшиз со оглед дека кишимото е тапа за овие работи. многу беше филмски адаптирано исповедувањето и крајот беше некако многу брутален со забивањето на шипката во хината, требаше само малку да поработат на наруто да се подизкажи за емоциите.

--- надополнето ---

има моменти кога анимето е многу подобро адаптирано од мангата,
Анимето е скоро секогаш подобро адаптирано од мангата, освен деловите каде што многу стојат и зборуваат.
Во врска со борбите зборам.
А баш и пред некој ден ја гледав првата епизода од Шипуден, човече, која разлика во квалитет и анимација со оваа.Да не зборам па за тие во први дел.

Инаку, после од кога го направив постот баш проверив мангата, и ме мрзише да едитирам, во мангата, хината со еден удар ја среди, глуп Киши. -.-
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Imam edna rabota sto ne mi e jasna. :) vsusnost naruto e sin na cetvrtiot hokage ? ili sum greska ? :)
inaku sto mislite dali tobi e vsusnost obito ili uchiha madaara ? jas mislev deka e madaara ali koga vidov edno video na youtube so slicnositite na tobi i obito mislam deka e mozno da e vsusnost on. :) (pred se mislam vo slicnostite vo kosata i toa sto ima 1 oko.) ^_^
inaku uste edno prasanje za vas koi ja citat mangata.Dali kakashi umira posle bitkata so pein ili ? :(
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
7.791
Поени од реакции
12.315
Imam edna rabota sto ne mi e jasna. :) vsusnost naruto e sin na cetvrtiot hokage ? ili sum greska ? :)
inaku sto mislite dali tobi e vsusnost obito ili uchiha madaara ? jas mislev deka e madaara ali koga vidov edno video na youtube so slicnositite na tobi i obito mislam deka e mozno da e vsusnost on. :) (pred se mislam vo slicnostite vo kosata i toa sto ima 1 oko.) ^_^
inaku uste edno prasanje za vas koi ja citat mangata.Dali kakashi umira posle bitkata so pein ili ? :(
само аниме следиш? ајде ќе ти одговорам ако веќе неможеш да почекаш уште некоја епизода и се ќе ти се разјасни освен за тоби=обито
ќе ставам спојлер тагови во случај ако се премислиш и решир да почекаш уште неколку епизоди :)
1. да наруто е син на 4тиот хокаге и мислам дека и во анимето се има потенцирано ова(џираја гаиден мислам(130 епизода тука негде беше)
2.тоби=обито е само теорија на фановите на наруто, сеуште не е докажано и има многу докази дека ова не е вистина, останува на тебе дали ќе веруваш или не :)
3.спијај раат пеин ќе го направи најглупиот потег во мангата (за мене лично) и ќе го имаш какаши назад во живите :)
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
само аниме следиш? ајде ќе ти одговорам ако веќе неможеш да почекаш уште некоја епизода и се ќе ти се разјасни освен за тоби=обито
ќе ставам спојлер тагови во случај ако се премислиш и решир да почекаш уште неколку епизоди :)
1. да наруто е син на 4тиот хокаге и мислам дека и во анимето се има потенцирано ова(џираја гаиден мислам(130 епизода тука негде беше)
2.тоби=обито е само теорија на фановите на наруто, сеуште не е докажано и има многу докази дека ова не е вистина, останува на тебе дали ќе веруваш или не :)
3.спијај раат пеин ќе го направи најглупиот потег во мангата (за мене лично) и ќе го имаш какаши назад во живите :)
koj najglupav poteg ? :)
nemam strplenie da izlezat novite episodi inace animeto e ZAKON !
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
7.791
Поени од реакции
12.315
koj najglupav poteg ? :)
nemam strplenie da izlezat novite episodi inace animeto e ZAKON !
после борбата наруто ќе го вразуми пеин дека неговите потези се лоши блаблаба и пеин ќе го жртвува животот за да ги врати сите луѓе од коноха во живот(какаши,шизуне итн. ќе го нема џираја :( ) за мене тоа ми беше worst naruto moment ever
 
Член од
29 јуни 2010
Мислења
40
Поени од реакции
1
Што е финтава со спојлериве на секое?
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
после борбата наруто ќе го вразуми пеин дека неговите потези се лоши блаблаба и пеин ќе го жртвува животот за да ги врати сите луѓе од коноха во живот(какаши,шизуне итн. ќе го нема џираја :( ) за мене тоа ми беше worst naruto moment ever
zosto nema da moze da go vrati vo zivot perverted hermit ? :D inace sto ke se sluci ponatamu ? Akatsuki ke opstane posle ovoj poteg na pein ? I me interesira sto ke bide sledniot poteg na sasuke otkako go porazi 8 tails :) . blagodaram na odgovorite se nadevam deka ne ti zdodevam mnogu. :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
7.791
Поени од реакции
12.315
Што е финтава со спојлериве на секое?
затоа што има на форумов некој кој го глеаат само анимето и не сакаат да читаат спојлери за случките што се понатаму

zosto nema da moze da go vrati vo zivot perverted hermit ? :D inace sto ke se sluci ponatamu ? Akatsuki ke opstane posle ovoj poteg na pein ? I me interesira sto ke bide sledniot poteg na sasuke otkako go porazi 8 tails :) . blagodaram na odgovorite se nadevam deka ne ti zdodevam mnogu. :)
1. поради тоа што Џираја ќе мртов подолго време од останатите,
2. многу работи се имаат случено после биткава со пеин
3. акацуки ќе си функционират нормално без пеин и конан( ќе ги напушти и ќе избега негде), данзо ќе стани привремен хокаге и ќе присуствува на самитот на 5 кагевци од селата, мадара ќе му нареди на саске да му изврши атентат на данзо
4.саске ќе го нападни самитот, ќе се бори со сите кагевци, и ќе исзуби,мадара ќе го спаси и карин ќе го излечи
5.после самитот мадара ќе му објави војна на сите села(4та светска војна) и излекуваниот саске ќе се бори 1 на 1 со данзо
доста ти е спојлери, верувај дека нема да ти биде интересно кога ќе го гледаш анимето, ако си толку нестрплив ти препорачувам да почниш да ја читаш мангата.
сега пиши нешто врска со анимево како на пример- омилен лик,омилена борба итн. влета во темавa само по потрага по спојлери ебаго :) (се шалам)
 

gogZ

El pipita!
Член од
15 декември 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
затоа што има на форумов некој кој го глеаат само анимето и не сакаат да читаат спојлери за случките што се понатаму


1. поради тоа што Џираја ќе мртов подолго време од останатите,
2. многу работи се имаат случено после биткава со пеин
3. акацуки ќе си функционират нормално без пеин и конан( ќе ги напушти и ќе избега негде), данзо ќе стани привремен хокаге и ќе присуствува на самитот на 5 кагевци од селата, мадара ќе му нареди на саске да му изврши атентат на данзо
4.саске ќе го нападни самитот, ќе се бори со сите кагевци, и ќе исзуби,мадара ќе го спаси и карин ќе го излечи
5.после самитот мадара ќе му објави војна на сите села(4та светска војна) и излекуваниот саске ќе се бори 1 на 1 со данзо
доста ти е спојлери, верувај дека нема да ти биде интересно кога ќе го гледаш анимето, ако си толку нестрплив ти препорачувам да почниш да ја читаш мангата.
сега пиши нешто врска со анимево како на пример- омилен лик,омилена борба итн. влета во темавa само по потрага по спојлери ебаго :) (се шалам)
omilen link konohamaru :) eve i zosto :D a vo komentarite citam ''Even the legendary Juriya was never that lucky'' :pos2:
Inace moja licno omilena bitka mi bese elder chiyo and sakura VS sasori :)
Inaku uste 1 posledno prasanje :D
zosto tsunade ke bite otstraneta od funkcijata hokage ?
i koga sme veke kaj mangata daj mi te molam link da ja prelistam koga ke imam slobodno vreme. :)
 
На врв Bottom