Naruto

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
глупо ја анимирале борбава до сега :nerv:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Баш мене ме бендиса како е прикажана борбата со Пејн. И мангата страшно интересна е, ама мислам премногу ќе е за Наруто да ја контролира лисицата. Пола село го има убиено, колку проблеми му зададе за сега да му стани милениче ? Претерано според мене ..
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Баш мене ме бендиса како е прикажана борбата со Пејн. И мангата страшно интересна е, ама мислам премногу ќе е за Наруто да ја контролира лисицата. Пола село го има убиено, колку проблеми му зададе за сега да му стани милениче ? Претерано според мене ..
Затоа сега се појави Кушина, за да има малку смисла.
Ќе видиме што има да каже.

Anyway, анимето е :vozbud: Ќе има што да се гледа летово.
Инаку, Katsuyu <3, дефинитвно од сите чудовишта што можат да се сумонират ми е омилен.
Ќе научи ли Сакура да ја повикува?
А и баш не ми беше јасно, Тсунаде сама си го направи тоа или..? Баш и не е објаснето во мангата.
Немаше веќе чакра, што?
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Баш мене ме бендиса како е прикажана борбата со Пејн. И мангата страшно интересна е, ама мислам премногу ќе е за Наруто да ја контролира лисицата. Пола село го има убиено, колку проблеми му зададе за сега да му стани милениче ? Претерано според мене ..
инвазијата на пеин ме бендиса поради тие филер работи(мејденот на ибики :pos: , конан се покажа како силен куноичи и други екстра работи кои ги немаше во мангата. единствна работа што ме изнервира што немаше денеска special епизода, бидејќи ќе беше убаво да се види реакциите на останати ликови за нуклеаркава што ја мавна пеин. тоа би било во првата епизода а во втората епизода да биде исполнета со борба, вака многу брз почеток имаше борбата и најглавниот момент беше мн. избрзан (разнесувањето на робо-пеин), се надевам дека следните епизоди дека ќе има поголем дел со тајџутсу борби бидејќи тоа ја прави подобра борбата, екипата не треба да брза за најдобрата борба во цела манга, треба да се оди на најквалитетниот можен начин
Затоа сега се појави Кушина, за да има малку смисла.
Ќе видиме што има да каже.

Anyway, анимето е :vozbud: Ќе има што да се гледа летово.
Инаку, Katsuyu <3, дефинитвно од сите чудовишта што можат да се сумонират ми е омилен.
Ќе научи ли Сакура да ја повикува?
А и баш не ми беше јасно, Тсунаде сама си го направи тоа или..? Баш и не е објаснето во мангата.
Немаше веќе чакра, што?
за болдов.
ако мислиш на стареењето нејзино и исчезнувањето на силот мислам дека е затоа што тцунаде ја префрли сета нејзина чакра на катцуи за да ги спаси сите што ги лечеше мислам
сега баш читав една теорија во врска со кушина и како наруто почна да биде замразуван од соселаните, ме заинтересира ова, ќе пробам малку да ви ја прераскажам.
после запечатувањето на кјуби во наруто , минато умира како и др. нинџи кој се ореа против лиса. по извесно време кушина незадоволна од минато заради одлуката да се запечати кјубито во сопствениот син ,решава да а го искористи клучот и да го ослободи наруто од лиса, и да се обиде да ја елиминира или да ја запечати (не разбрав баш) силот е делумно одворен и наруто е со 4 опашки и ја убива мајка му и почнува да се бунтува, доаѓа третиот хокаге и успева да му го затвори повторно силот со помош на five element seal jutsu
селаните разбираат за новиот инцидент и дознаваат за наруто дека е џинчурики и почнуваат да го одбегаваат и замразуваат
интересно во секој случај, што мислите возможен е ваков развој на настаните?
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
^Ако излези сето тоа вистина, уште една работа поради која вкрај би било глупо Наруто да научи целосно да ја контролира лисицата т.е после тренингот лисицата да се понашата како октоподот на Килер Би. Интересна теорија во секој случај, туку зошто Кушина би му го кажала тоа на Наруто во таков момент ? Ќе проба да го мотивира со тоа што ќе му кажи дека лисицата е одговорна за смртта на неговите родители ? Нелогично..
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
^Ако излези сето тоа вистина, уште една работа поради која вкрај би било глупо Наруто да научи целосно да ја контролира лисицата т.е после тренингот лисицата да се понашата како октоподот на Килер Би. Интересна теорија во секој случај, туку зошто Кушина би му го кажала тоа на Наруто во таков момент ? Ќе проба да го мотивира со тоа што ќе му кажи дека лисицата е одговорна за смртта на неговите родители ? Нелогично..
само замисли ја реакцијата на жителите на коноха ако наруто влези со 9-tails mode навечер и да се разрика, ќе неможе да се врви од толку лајна по патот :pos2:
иначе незнам што може да биде со кушина, останува само да видиме или да нагаѓаме на среќа. сега ме интересира една работа во врска со киши а тоа е : дали планира во иднина да го активира 10-tails во приказната? го слушнавме/прочитавме митот за него и за сејџот со ринеганот. би било глупо да се види тоа бидејќи тренингот на наруто за контролирање на кјубито ќе оди во вода
а во врска со кјубито. би било поинтересно да се повикува наместо да се трансформираш во нејз
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
It seems Kushina has a special chakra.
We don't learn what her abilities are.
She was once kidnapped by Kumogakure (Cloud), being after that chakra.
When she was an academy student, she moved to Konoha from another village.
"I'll become the first female Hokage!" Saying this, she was was teased by the others.
Her nickname was "Tomato" (because of her red hair).
But turning the tables, she threw tomatoes at the other party.
Alternative nickname: "Hot-blooded Habanero"
The Hot-blooded Habanero got together with the Yellow Flash of Konoha

Naruto: I'm Konoha's orange Hokage dattebayo!" ":pos:

Naruto has inherited his parents' wish.

"Now then, defeat Kyuubi!!"
 
Г

Господ

Гостин
Наруто на мајка му:Иииј ама јака пичка си била ти:tapp:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Наруто на мајка му:Иииј ама јака пичка си била ти:tapp:
болдот ти кажува се :)

следната недела нема да излези 500 чп. киши ќе прави пауза. некои прогнозираат дека во 500та ќе го видиме ЕМШ на саске
еве пресни спојлери

kushina tell the story of her chakras
uzumaki clan derives of senju distant relative
special family know for strong spirit strong chakras
however it is not kekkei genkai
kyuubi knows this chakras as the brightest light chakras
ying/yang
kushina tells there is special 'resonance' of kyuubi and uzumaki chakras, creating the stronger chakras.
therefore uzumaki controls any bijuu chakras
uzumaki father was friend of shodai hokage
teaches bijuu controls to shodai, uzumaki father can also hokage?
uzumaki clan killed by unknown man in mask
kushina survives to move into konoha
also the konoha attacked by masked man
minato and kushina protect the konoha
endure future to naruto
minato appear to naruto
both kushina and minato love naruto
naruto must not "overheat" or kyuubi becomes loose
goodbye
naruto feels stronger chakras then ever
kyuubi is angry yet control by narutos chakras
изгледа забавно :vozbud:
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Нас така ни се вика екипата за турнир у мал фудбал :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom