Naruto

P

PewDiePie

Гостин
овој Наруто колку е глуп! Многу се нервирам вака... Не може да го излупа Саске веќе еднаш! :mad: Можно ли е да е толку слаб?!?
Не може да го излупа,никогаш нема ни да може според мене,пошто он му е мотив да стане појак во текот на цела серија и тоа нема да се смени а и ако беше Наруто појак бар на сила ќе го вратеше дома,вака дури и во НАЈПОСЛЕДНАТА борба мислам дека Сасуке ќе победи ама ќе преовлада разумот или ќе му врати некој филмови од минатото Наруто и слични срања и овој пак ќе стане добар..........или пак ќе умре како вилан. :toe:
 
Г

Господ

Гостин
Не може да го излупа,никогаш нема ни да може според мене,пошто он му е мотив да стане појак во текот на цела серија и тоа нема да се смени а и ако беше Наруто појак бар на сила ќе го вратеше дома,вака дури и во НАЈПОСЛЕДНАТА борба мислам дека Сасуке ќе победи ама ќе преовлада разумот или ќе му врати некој филмови од минатото Наруто и слични срања и овој пак ќе стане добар..........или пак ќе умре како вилан. :toe:
1294367324650.jpg

:) :) :)

Ај сеа не префрлај на Наруто тоа што Сасуке беше лузерче :icon_lol:
Иначе мислам дека нема шанси Сасуке да го вратат.
Дури и да сака,сега е криминалец што значи треба да се соочи со казна,што значи и да победи и да се вразуми најверојатно го чека прогон/егзекуција.:raz:
 
P

PewDiePie

Гостин
:) :) :)
Ај сеа не префрлај на Наруто тоа што Сасуке беше лузерче :icon_lol:
Иначе мислам дека нема шанси Сасуке да го вратат.
Дури и да сака,сега е криминалец што значи треба да се соочи со казна,што значи и да победи и да се вразуми најверојатно го чека прогон/егзекуција.:raz:
Незнам кога бил Сасуке лузерче,знам дека меле во борбиве а и у хед ту хед со Наруто :)
Нема да има казна бе ќе има некој геј шит како он сфатил дека усрал дека за се бил крив Итачи,па Мадара па уште незз кој и сите ќе му простат итн итн...................али ја сакам да го прогонат до душа тој сеа е бегалец и сите се имаат откажано од него освен Наруто,ипак Наруто треба да ја има улогата на херој и е главен лик ја сум сосема задоволен со ликот на Сасуке (некој викаат дека му е омилен лик на Киши)што според мене не е точно али нвм.
 
Г

Господ

Гостин
Незнам кога бил Сасуке лузерче,знам дека меле во борбиве а и у хед ту хед со Наруто :)
Нема да има казна бе ќе има некој геј шит како он сфатил дека усрал дека за се бил крив Итачи,па Мадара па уште незз кој и сите ќе му простат итн итн...................али ја сакам да го прогонат до душа тој сеа е бегалец и сите се имаат откажано од него освен Наруто,ипак Наруто треба да ја има улогата на херој и е главен лик ја сум сосема задоволен со ликот на Сасуке (некој викаат дека му е омилен лик на Киши)што според мене не е точно али нвм.
Да не беше Орочимару(па и Итачи) Сасуке ќе си останеше медиокритет а исто и Наруто :)
Воглавно и мене ми се свиѓа како карактерно е осликан Сасуке.Али ипак ќе се смилува Сакура,Какаши ултра тешко али може,можеби и Гаара али другиве села?
Раикаге нема теорија да не го бара за судење,па и оние самураите.Сите го мразат.
 
P

PewDiePie

Гостин
Раикаге нема теорија да не го бара за судење,па и оние самураите.Сите го мразат.
Раикаге може и да умре во ова борбиве,али да воглавно сите го мразат незнам што ќе прави,сам се стави во ваква ситуација а и башка глуп е не гледа дека Мадара го користи. :tapp:
 
Г

Господ

Гостин
Раикаге може и да умре во ова борбиве,али да воглавно сите го мразат незнам што ќе прави,сам се стави во ваква ситуација а и башка глуп е не гледа дека Мадара го користи. :tapp:
Ваљда затоа што планира самиот да го искористи Мадара,а и затегнато стануе помеѓу Мадара и Кабуто,влечугава планира да го екстрактне Орочимару од Сасуке гарант.
 

АздисаноСакавче

Passionate Hentai Fan
Член од
19 декември 2010
Мислења
155
Поени од реакции
13
Незнам кога бил Сасуке лузерче,знам дека меле во борбиве а и у хед ту хед со Наруто :)
Нема да има казна бе ќе има некој геј шит како он сфатил дека усрал дека за се бил крив Итачи,па Мадара па уште незз кој и сите ќе му простат итн итн...................али ја сакам да го прогонат до душа тој сеа е бегалец и сите се имаат откажано од него освен Наруто,ипак Наруто треба да ја има улогата на херој и е главен лик ја сум сосема задоволен со ликот на Сасуке (некој викаат дека му е омилен лик на Киши)што според мене не е точно али нвм.
Не некои,самиот Кишимото во повеќе наврати има кажано дека Сасуке му е омилен лик,туку годинава ќе биде година на Какаши,баш ме интересира што ќе се случи со него,не знаеме како го има активирано неговиот МС,има некоја ујдурма тука :) а ова за целите на Кабуто,ништо чудно да ги сака очите на Сасуке,нели неговите очи ги имаат моќите на Итачи,а Итачи го запечати Орочимару во сечилото Тотсука па сега Кабуто сака да ги има очите на Сасуке (всушност моќта на Итачи) за да активира Сусано и да го ослободи Орочимару...само теорија,тешко остварливо ама никогаш не се знае :)
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Не некои,самиот Кишимото во повеќе наврати има кажано дека Сасуке му е омилен лик,туку годинава ќе биде година на Какаши,баш ме интересира што ќе се случи со него,не знаеме како го има активирано неговиот МС,има некоја ујдурма тука :) а ова за целите на Кабуто,ништо чудно да ги сака очите на Сасуке,нели неговите очи ги имаат моќите на Итачи,а Итачи го запечати Орочимару во сечилото Тотсука па сега Кабуто сака да ги има очите на Сасуке (всушност моќта на Итачи) за да активира Сусано и да го ослободи Орочимару...само теорија,тешко остварливо ама никогаш не се знае :)
2010 требаше да биде година за какаши, си реков ќе стани хокаге ама еве ништо од тоа, годинава киши вети а и првиот чапт годинава ќе биде со какаши против свордсмените,
кишимото планира да ја избалансра мангата со цел да има впечатлив карај како што и се очекува, затоа ќе има повеќе простор за шикамару и чоуџи, и останатие познати споредни ликови, се тера на баланс да не излези бледа копија како крајот на драгонбол З каде останатие ликови немаа апсолутно никакво значење со мангата.
и да киши има изјавено повеќе пати дека сасуке му е омилен за цртање, јбг имал добра замисла човекот ама фејл беше кога го изнзнесе од игра орочимару, кој споредмене беше најакиот вилан во цел универзум, и постави некои акацуки кој поголем број ми одеа на нерви(хидан и деидара) а други колку и да беа кул сепак недоволно развиени беа во мангата.
хидан и какузу единствената цел во приказната беа да се покажи интелегенцијата и силата на шикамару, деидара беше фејл со самоубиството, сасори ми беше чуден само, од толку фалените акацуки до 80та епизода во шипуден 3 членови гинат.
орочимару беше прилично BADASS и требаше да биде главен вилан,киши ги подели негативците на 2 дела од кои едните беа преслаби и немоќни а другите палеа и жареа.
сасуке не е материјал за главен вилан, мадара = аизен и ме нервира по троа, кабуторо е бледа копија на оро the great :)
 

АздисаноСакавче

Passionate Hentai Fan
Член од
19 декември 2010
Мислења
155
Поени од реакции
13
Сасори пред некој чептер го победиле со TALK-NO-JUTSU :pos2: Леле како сум се смеел,само не памтам кај го прочитав ова на некој од странскиве форуми беше. Како ќе му дојде ова на нашки - Нинџа Стил:Техника на Трачарење! :)
 

fixXx

IoSonoInterista
Член од
26 август 2010
Мислења
157
Поени од реакции
15
Од акацуки освен Итачи,Кисаме и Мадара другиве ми се многу тиња ликови поготово Зетсу кој што во 500 чаптери неможам да сватам што улога има во мангава ,најверојатно Киши си има некој план со него Киши го исфрла Орочимару и на негово место прави бледа глупа копија од Кабуто(Мару -.-) кој што не личи ни на човек ни на змија на ништо не личи ,а и користи тиња од техника којашто сеуште неможам да сватам како ја подобрил ако има некој доброволец да ми го раздроби тоа изволте.
 

fixXx

IoSonoInterista
Член од
26 август 2010
Мислења
157
Поени од реакции
15
ете го друже не е нешо посебно само дознавме за 7те свордсмени и нивните можности.
 

АздисаноСакавче

Passionate Hentai Fan
Член од
19 декември 2010
Мислења
155
Поени од реакции
13
ете го друже не е нешо посебно само дознавме за 7те свордсмени и нивните можности.
Абе колку да правиме галама :) Не озбилно,незнам оти цел чептер и посвети Кишимото на овие мечувалците и нивните мечови,па способност,па бакрачи... А и пак истата сцена со Хаку како се жртвува за Забуза,јако беше како тој со маската ги нанижа нинџиве од алијансата.
 
P

PewDiePie

Гостин
Чаптеров едвај просечен.........едвај.

П.С. Кажете ми дека завршиле филерите ?

П.П.С.
Ако не завршиле кажете кога ќе завршат
 

Kajgana Shop

На врв Bottom