Naruto

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Крајов убав беше по мене. И љубовно ги средиле сите :)
 

marinium

Even Cops Dial 911 -S.W.A.T !
Член од
5 мај 2013
Мислења
994
Поени од реакции
506
еј да ств ај една кратка фабула дајте
 
E

Epsilon

Гостин
Кога го победија Madara, пардон Kaguya и Zetsu, Sasuke реши и покрај тоа што му ја кажа вистината брат му Итачи додека беше во Edo Tensei форма, реши да ги убие сите и да формира нова цивилизација. Останаа во свесна форма Kakashi, Sakura и секако Naruto и Sasuke се договорија на двобој на старото место, каде што веќе еднаш Sasuke го победи кога беа мали. Рака на срце, тепачката барем во мангата беше интересна, двајцата изгубија по една рака, но Sasuke му призна на Naruto дека го победил и се откажува од својата намера. Kakashi стана 6ти Хокаге, но по 15тина години Naruto како 7ми. Сите среќно си живеаа 15 години и мирно, а авторот не ни кажа каде завршија Kabuto, Orochimaru, Jugo, Suigetsu i Karin. Sasuke и Sakura имаа weird pyscho girl, Hinata и Naruto (aww <3), исто и Sai имаше ќерка иста на него, но не ми текнува која е мајката. Предвидливо уназад 20тина чаптери
 
Член од
22 август 2009
Мислења
214
Поени од реакции
19
Глупаво е и со Yamato што не објаснија каде замина откако го киднапира.
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
Кога го победија Madara, пардон Kaguya и Zetsu, Sasuke реши и покрај тоа што му ја кажа вистината брат му Итачи додека беше во Edo Tensei форма, реши да ги убие сите и да формира нова цивилизација. Останаа во свесна форма Kakashi, Sakura и секако Naruto и Sasuke се договорија на двобој на старото место, каде што веќе еднаш Sasuke го победи кога беа мали. Рака на срце, тепачката барем во мангата беше интересна, двајцата изгубија по една рака, но Sasuke му призна на Naruto дека го победил и се откажува од својата намера. Kakashi стана 6ти Хокаге, но по 15тина години Naruto како 7ми. Сите среќно си живеаа 15 години и мирно, а авторот не ни кажа каде завршија Kabuto, Orochimaru, Jugo, Suigetsu i Karin. Sasuke и Sakura имаа weird pyscho girl, Hinata и Naruto (aww <3), исто и Sai имаше ќерка иста на него, но не ми текнува која е мајката. Предвидливо уназад 20тина чаптери
ќерката е на Саи и Ино :), а Шикамару и Темари имаат син, како и Чоџи и Каруи имаат ќерка и така...
 
Член од
27 април 2013
Мислења
94
Поени од реакции
97
Знае некој каде да го гледам The last:Naruto the movie?
Најдов torrent но заклучен е.Сакам само да го гледам.Или треба да чекам да заврши серијата па да го пуштат online?
:toe::toe:
 

Uchiha Sasuke

Sharingan User
Член од
21 март 2013
Мислења
3.619
Поени од реакции
7.379
Знае некој каде да го гледам The last:Naruto the movie?
Најдов torrent но заклучен е.Сакам само да го гледам.Или треба да чекам да заврши серијата па да го пуштат online?
:toe::toe:
Не е уште излезен на нет,во кино го даваат во Јанпонија а кога ќе излези надвор од Јапан не се знае.
 
E

Epsilon

Гостин
Новиот филм го изгледав на CAM снимка и навистина е meh... не заради снимката туку општо приказната, клише.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.567
Поени од реакции
8.368
Новиот филм го изгледав на CAM снимка и навистина е meh... не заради снимката туку општо приказната, клише.
царе целиот Naruto ми е клише значи добро почнаа ја усраа пак се поправија и се за никаде инаку анимето не го ни гледам може само мангата да ја довршам ако имам стомак за тоа
 
E

Epsilon

Гостин
царе целиот Naruto ми е клише значи добро почнаа ја усраа пак се поправија и се за никаде инаку анимето не го ни гледам може само мангата да ја довршам ако имам стомак за тоа
Кизнај на шо дроги бил Киши кога го пишувал Пеин аркот (најдобар му е), а цитирам еден интересен коментар „Има едно аниме Филер се вика и по некоја епизода Наруто“ :D.
 
E

Epsilon

Гостин
Добар спојлер за оние што сеуште немаат прочитано манга и секако анимето е далеку.

:)

И да додадам, скроз ја усра мангата, па и овие со серијалот, смрди и очобол од филери.
 
Член од
27 април 2013
Мислења
94
Поени од реакции
97
Најдов Torrent The Last Naruto the movie Добра снимка.Ако некој сака ќе пробам да го пуштам на порака
 

Kajgana Shop

На врв Bottom