Naruto

2

~2A

Гостин
Κиши ќе става точκа после војнава или тајм сκип ќе има? Гρеота ќе е да завρши со Мадаρа и сите сρања што ги изгледавме во војнава (n)
Ми се чини ќе стави крај, ама не прецизираше.

Ај можеби понатаму ќе му текне да направи нешто во стилот на Наруто, па Конохамару да оди по тој (тажен) пат. :D
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Ми се чини ќе стави крај, ама не прецизираше.

Ај можеби понатаму ќе му текне да направи нешто во стилот на Наруто, па Конохамару да оди по тој (тажен) пат. :D
Κишимото е меѓу ρетκите што си ја мρзи својата ρабота,таκа да не ми се веρува да почнува нешто слично,затоа се надевам на тајм сκип! Плус аκо моρа нова манга слична повеќе би саκал да читам пеρиод после 30 години,можда синот на Наρуто :sneaky::cool:
 
2

~2A

Гостин
Κишимото е меѓу ρетκите што си ја мρзи својата ρабота,таκа да не ми се веρува да почнува нешто слично,затоа се надевам на тајм сκип! Плус аκо моρа нова манга слична повеќе би саκал да читам пеρиод после 30 години,можда синот на Наρуто :sneaky::cool:
Значи Конохамару да биди негативецот!

Нееееееееееее :(
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Сакам Орочимару да се опрае и да ги секса сите!
 
E

Epsilon

Гостин
Откако почна војната, решив да чекам да заврши Naruto, па да го изгледам. Но, редовно ја следам мангата и можам да кажам дека авторот ми има оставено впечаток дека е пишман што воопшто ја почнал мангата. Како едвај да чека да ја заврши, но не знае како.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Откако почна војната, решив да чекам да заврши Naruto, па да го изгледам. Но, редовно ја следам мангата и можам да кажам дека авторот ми има оставено впечаток дека е пишман што воопшто ја почнал мангата. Како едвај да чека да ја заврши, но не знае како.
Ја не ја отварам темава пошто не сум стигнал до последната епизода ама го прочитав мислењево твое и сакам да кажам дека сум до ~250та епизода (не знам точната бројка која беше) и само што почна војната и епизодиве се свртени околу секој друг освен наруто (а не се филери) и ми се приспива коа ги гледам. И сеа коа прочитав дека на последанта епизода сеуште се со војнава......ми се одгледа малце. 100+ епизоди истиот плот шо не очекував дека ќе биде решен во еден краток арк ама не очекував ни дека ќе треба 100+ епизоди за ништо да не е решено :S
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Ја со епизодите сум до последната излезена. Стварно досадно стана. Војната малку ја размрда ситуацијата, доаѓањето на сите хокагиња, ама не е тоа шо беше..
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.768
Поени од реакции
14.041
Top si e Naruto ali negde do Pain arcot mada i toj nekako ke pomine, ova drugovo navaka e cisto sranje ke vidite ne sakam da davam spojleri ipak ne e temata za mangata. Polna e so dupki prikaznata nema logika za nekoi raboti i ima dosta raboti sto ne se objasneti.
 
E

Epsilon

Гостин
Денес заврши мангата Naruto, но има некои (дез)информации дека ќе има продолжение, али сеуште не сум сигурен дали како манга или во аниме. Според мене, нема веќе што да се види, па да има продолжување.

И околу мангата, во поголемиот дел беше добра, но има и доста клише моменти кои воопшто не ми се допаднаа. Горе-долу не жалам што сум ја прочитал оваа манга.
 

Spaintakula

CDVV IC
Член од
16 јуни 2014
Мислења
35
Поени од реакции
9
Официјално е, најверојатно, испаднаа детали. Некаде во 2015, ќе испадне мини-продолжеток на мангата, нзм дали одпосле ќе се анимира...
Боруто Узумаки -_-, и да, NaruHina <3. Барем едно управија на крај ;-;
Исто ќе испаднеле некакви арки пак со какаши, кој ги знае -_-
 

Kajgana Shop

На врв Bottom