Music Idol 3

Статус
Затворена за нови мислења.

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
И јас сум Димитар да отпадне, а втор така да отпаѓање треба да е Маги...

Би сакал да има Македонско финале :vozbud:.
Тешка работа македонско финале....мислам дека и самите Бугари нема да го дозволат тоа ... мое мислење е дека финалето ќе биде Бојан - Маги или Тара - Маги ...
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Александар и Магдалена се спасени денес ...
 

MacedonianSun

herE I gO agaiN!
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.111
Поени од реакции
33
Тешка работа македонско финале....мислам дека и самите Бугари нема да го дозволат тоа ... мое мислење е дека финалето ќе биде Бојан - Маги или Тара - Маги ...

Да точно е тоа што го викаш, но евентуално кога би испаднала Маги, тогаш би имало голема веројатност да има Македонско финале. Но сепак и да испадне Маги, Бугарите нема да дозволат тоа да се случи, да биде Македонско финале, за инат нема да гласат за некој од нашите. А и по цифрите се гледа дека нема да биде тоа така, зошто Бугарија е 7 милиони жители а Македонија 2 милиона... :toe:

А и како победник да биде Македонец не ми се верува, исто анализирајќи како погоре со бројот на жители. Има некој дел што гласа за нашите но тоа е малку за да победи некој од двајцата наши Македонци.

Сепак останува да се надеваме дека ќе победи некој од нашите, Александар или Бојан, иако малку е веројатноста.
 
Член од
20 октомври 2008
Мислења
216
Поени од реакции
6
Да точно е тоа што го викаш, но евентуално кога би испаднала Маги, тогаш би имало голема веројатност да има Македонско финале. Но сепак и да испадне Маги, Бугарите нема да дозволат тоа да се случи, да биде Македонско финале, за инат нема да гласат за некој од нашите. А и по цифрите се гледа дека нема да биде тоа така, зошто Бугарија е 7 милиони жители а Македонија 2 милиона... :toe:

А и како победник да биде Македонец не ми се верува, исто анализирајќи како погоре со бројот на жители. Има некој дел што гласа за нашите но тоа е малку за да победи некој од двајцата наши Македонци.

Сепак останува да се надеваме дека ќе победи некој од нашите, Александар или Бојан, иако малку е веројатноста.
Денес се гласа само од Бугариjа, значи има не мал, а голедм дел од Бугарите дека гласат за Боjан и Александар. :)
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
951
Поени од реакции
18
Е зашто де?
Сакаш и ти? Прашај уш еднаш па ќе бидиш.
Па и овде ли бе брате ке се ежиме.:toe: Нели говориме за музика, уметност. Аиде поне овде да оставиме политика и историја. Во музиката нема вакви работи. Гледаи колко бугари гласеме за македонците. Гледаме кои е добар, а не наш ваш

Да точно е тоа што го викаш, но евентуално кога би испаднала Маги, тогаш би имало голема веројатност да има Македонско финале. Но сепак и да испадне Маги, Бугарите нема да дозволат тоа да се случи, да биде Македонско финале, за инат нема да гласат за некој од нашите. А и по цифрите се гледа дека нема да биде тоа така, зошто Бугарија е 7 милиони жители а Македонија 2 милиона... :toe:

А и како победник да биде Македонец не ми се верува, исто анализирајќи како погоре со бројот на жители. Има некој дел што гласа за нашите но тоа е малку за да победи некој од двајцата наши Македонци.

Сепак останува да се надеваме дека ќе победи некој од нашите, Александар или Бојан, иако малку е веројатноста.
Ас сметам дека Бојан има сички шанси и симпатии да биде идол.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.368
Поени од реакции
25.099
Не се однесуваше тоа на тебе, а понекогаш ти бришам постови затоа што се напишани на несоодветен јазик, и во правилникот за форумот пишува дека исклучиво на македонски и евентуално англиски јазик.
А неговите се плус оф топици.
Ве молам не реплицирајте.
:helou:
 
Член од
8 април 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
Jас исто сметак дека Митко требе да си оди. Инак концертот во понеделник беше преубвав. Треба да кажам дека заради оваа дека има голема конкурентност во Бугариjа помегу Нова и БТВ целиот Идол го следам по А1 у сметам дека сегашниот вариант емисиjата да биде на реприз но со собтитри е поубавиот. Инак денес имаше редакциjа на нешто ке немаше да се понрави на Македонците - значи А1 се слушва во мнението на лугето.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Абе вие Бугарите сами меѓу себе си се разбирате на форумов, затоа што јас ништо не те сфаќам, колку и да сакам, дај пишувајте на англиски на крај краева.
Мило ми е што Маги и Тара се спасени, од другиве било кој може да отпадне, не ме засега таа тематика многу. Иначе не би сакала Бојан да победи затоа што не ми е мене симпатичен, ниту убав, а гласот не го прави идолот ѕвезда.
Затоа Маги или Тарабунов за ИДОЛИ!
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
951
Поени од реакции
18
Абе вие Бугарите сами меѓу себе си се разбирате на форумов, затоа што јас ништо не те сфаќам, колку и да сакам, дај пишувајте на англиски на крај краева.
Мило ми е што Маги и Тара се спасени, од другиве било кој може да отпадне, не ме засега таа тематика многу. Иначе не би сакала Бојан да победи затоа што не ми е мене симпатичен, ниту убав, а гласот не го прави идолот ѕвезда.
Затоа Маги или Тарабунов за ИДОЛИ!
Пти нас Санjа и другите македонци дека доагат на идолот не се преведува. Лугето разбират сичко.
Па идолот не е конкурс за убавина. За пеене е. Убаво е пеjачот да е убав и со убав глас, ама пред се требува да може да пее. За мен фаворит е Боjан. Он е со класа над Тара. Ништо дека не е вака убав како него. Може да пее секакви песни. Тарабунов си е рокаджиа.
Ова е мое мислене.:toe:
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
1.025
Поени од реакции
41
ете виде комшијата реален :vozbud:
а ние пак ќе се плукаме
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Пти нас Санjа и другите македонци дека доагат на идолот не се преведува. Лугето разбират сичко.
Па идолот не е конкурс за убавина. За пеене е. Убаво е пеjачот да е убав и со убав глас, ама пред се требува да може да пее. За мен фаворит е Боjан. Он е со класа над Тара. Ништо дека не е вака убав како него. Може да пее секакви песни. Тарабунов си е рокаджиа.
Ова е мое мислене.:toe:
Разбирате се жими куро! На друг тие приказни да му ги кажваш, јас какви нерви имам искинато ко ќе ме гледат ко теле во шарена врата. Има некој шо разбират не велам не, ама сите дека разбирате мало морген.
 

kjara

Самовилата
Член од
1 март 2007
Мислења
666
Поени од реакции
1.424
kolku me potseti Tarabunov koga ja peeshe You give love a bad name - Bon Jovi na Nikola Paunovic od OT ....... <3 Pidzha!!! inache mnogu go iskopira, so toa "ajde sega race gore!" ama Pidzha si e Pidzha bolje ja ispea on pesnata. inache idolov mnogu mi e dosaden chat-pat gleam audiciite bea pointeresni. OT e kade kade bolji show.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom