Music Idol 3

Статус
Затворена за нови мислења.

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
kolku me potseti Tarabunov koga ja peeshe You give love a bad name - Bon Jovi na Nikola Paunovic od OT ....... <3 Pidzha!!! inache mnogu go iskopira, so toa "ajde sega race gore!" ama Pidzha si e Pidzha bolje ja ispea on pesnata. inache idolov mnogu mi e dosaden chat-pat gleam audiciite bea pointeresni. OT e kade kade bolji show.
Да бе фкрај го копираше дури замисли безобразен и песната со ист текст ја испеа, а згора на то пак и со иста музика. Јас незнам како не му е срам. :uvo::uvo::uvo::uvo:
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
951
Поени од реакции
18
Разбирате се жими куро! На друг тие приказни да му ги кажваш, јас какви нерви имам искинато ко ќе ме гледат ко теле во шарена врата. Има некој шо разбират не велам не, ама сите дека разбирате мало морген.
Не се преведува. И jас 99% разбирам. Жена ми и децата ми исто.
Срби и руси исто разбирам.

Като кажа Санjа " јас сум трудна" има некои дека нема да го разберат дека е "бременна". Ама повекето га разбират.:)

Разумеш? Понимаиш товаришт?:)
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Не се преведува. И jас 99% разбирам. Жена ми и децата ми исто.
Срби и руси исто разбирам.

Като кажа Санjа " јас сум трудна" има некои дека нема да го разберат дека е "бременна". Ама повекето га разбират.:)

Разумеш? Понимаиш товаришт?:)
Добро бе сине ти можи разбираш, ама далеку од то дека сите разбират. Знам Бугарија студирам и јасно ми е колку разбирате македонски.
 
Член од
8 април 2009
Мислења
30
Поени од реакции
0
Гарантирам дека 99% от лугето што знам разбират мнoгу добре што зборува Сaнja и останатите. Не с'м гледал ОТ и незнам дали е било подобро , но во Бугариja ОТ (Star Academy) беше 100 пaти подобро от Music Idol. :smir:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Абе некој ќе рече различни се концептите, не споредувајте. Точно дека се различни, меѓутоа популарноста на ОТ кај нас ја покажува споредбата со Идол, кој не може да се мери со От по гламур, шоу, атракција, настапи, гости и популарност.
Идол си е едно смирено шоу, интересно релативно, со голем недостаток што е од Бугарија, а не од екс ЈУ.

Иначе денес испадна МИТКО, супер. Следни се Преслава и Русина
Се надевам нема да има изненадувања да испадне некој од тројцата најголеми фаворити
 
Член од
4 септември 2008
Мислења
951
Поени од реакции
18
Абе некој ќе рече различни се концептите, не споредувајте. Точно дека се различни, меѓутоа популарноста на ОТ кај нас ја покажува споредбата со Идол, кој не може да се мери со От по гламур, шоу, атракција, настапи, гости и популарност.
Идол си е едно смирено шоу, интересно релативно, со голем недостаток што е од Бугарија, а не од екс ЈУ.

Иначе денес испадна МИТКО, супер. Следни се Преслава и Русина
Се надевам нема да има изненадувања да испадне некој од тројцата најголеми фаворити
Aс сметам дека следната ке е Русина, после е ред на Александар.
Финалето ке е Боjан и Маги.
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Абе некој ќе рече различни се концептите, не споредувајте. Точно дека се различни, меѓутоа популарноста на ОТ кај нас ја покажува споредбата со Идол, кој не може да се мери со От по гламур, шоу, атракција, настапи, гости и популарност.
Идол си е едно смирено шоу, интересно релативно, со голем недостаток што е од Бугарија, а не од екс ЈУ.
Како прво, ај доста више со тоа екс-ЈУ. Многу мразам кога ќе слушнам на радио, или на телевизија “Екс-ју естрада“, “Екс ју песни“, аман више со тоа. Тоа мене ми звучи како југоносталгичарење. Или ќе е Македонија, или ќе е Босна, Хрватска, Србија итн.
Едно време се прашувам дали во Русија, кога најавуваат некоја украинска, молдавска, белоруска песна итн., велат “Екс-СССР песни“?

Друга работа, како сметаш да биде популарно ова шоу во Македонија, кога некои луѓе сеуште гледаат со презир кон бугарите, кога твоите кога учеле школо ги учеле дека Бугарија претставува опасна земја за СР Македонија и општо за СФРЈ?

Но од друга страна, единствено што не ми се допаѓа во овој “Идол“ е тоа што често водителите го најавуваат шоуто како бугарско, а кандидатите како бугарски, што навистина не е добро во смисла на рамноправноста.
Инаку Дарко и Александар се супер, одлично пејат и двајцата и им посакувам се најдобро во ова натпреварување.

И за крај би сакал да ти кажам дека во ОТ учествуваа четири-пет држави и затоа можда тоа шоу било поинтересно, попопуларно и поатрактивно. Но, тие пејачи што учествуваа таму, можат да им се фатат или да им носат вода, како сакаш, на оние кои се натпреваруваат и натпреваруваа во овој “Мјузик Ајдол“.
 

Ferrari girl

Ferrari Girl
Член од
17 ноември 2008
Мислења
122
Поени од реакции
4
Така така..требаше да излезе Димитар ...нема љутиш :smir:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.556
Поени од реакции
48.079
Овој требаше да си иде уште одамна, по умрен човек ја немам видено.
Ни покажа некои способности гласовни посебни, ни сценски настапи интересни ни пак харизма најосновна имаше, ништо по што би штрчел од сите, залутан беше скроз.
Ко за негов калибар требаше да испанде уште кога испадна Раданова тој период негде.
Сеа е више густо и за Преслава моја нема веќе место, овие сите за неа се господ така да на моја велика жалост ќе си испадне. :\
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Goodman 91, морма да ти кажам дека екс ЈУ естрада кажуваме затоа што мислиме на сите други земји и затоа што е многу покртако и полесно него да ги наброиш сите 5, нема тука дебата, кој како си вика:pos2: Иначе никој не оспорува дека кандидатите овде се одлични и дека ОТ може вода да им носат. Јас не познавам некој што со презир гледа кон Бугарите и демек затоа не е гледнао толку ова шоу - мислам дека тој муабет не ти држи вода.
Мојата констатација си ја кажав зашто ова шоу не е толку популарно како ОТ, затоа што по нашите радија цело време одат тие (полесно ми е и пак ќе кажам) екс ЈУ песни, плус полесен ни е јазикот за разбирање, позната ни е таа музика, познати ни се тие музичари отколку бугаркскиот јазик и бугарската песна. И згора на тоа, шоуво е монотоно и нема гламур некој посебен. Толку од споредбите.
Иначе нашите се Александар и Бојан, Дарко мешу првите излезе.
Гласовно, сметам дека Александар е послаб од Бојан, но ИДОЛ значи друго. ИДОЛ ссе многу компоненти, и глас, и стас, и харизма, и убавина, не е само гласот пресуден за еден пејач да стане идол или музичка ѕвезда. Од тие причини не би сакала Бојан да победи на ова шоу.
За мене идолот кој ги има сите можни квалитети е МАГИ:smir:
 
Член од
1 април 2009
Мислења
19
Поени од реакции
0
Аj доста со таа Маги! Мене ми личи на Мис Пиги, а и певанье и е големо врескане. И таа не е за Идол.:nenene:
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
Аj доста со таа Маги! Мене ми личи на Мис Пиги, а и певанье и е големо врескане. И таа не е за Идол.:nenene:
Се согласувам, а и плус ептем е префорсирана
Мои фаворити се Бојан, Александар и Русина
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom