Multi tools

Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Тазе поклонче




директ од на швицарија, мислам дека е Swistool XC, сеа го паркирам во ранец :D
претходно не бев фан на вакво нешто, али мислам дека прилично се наоѓа да го имаш со тебе
Сакам и јас!
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Тазе поклонче




директ од на швицарија, мислам дека е Swistool XC, сеа го паркирам во ранец :D
претходно не бев фан на вакво нешто, али мислам дека прилично се наоѓа да го имаш со тебе
Со арно да си го служиш, ова е многу добро, подобро лежи во раката од неговиот поголем брат.
 
S

StormRage

Гостин
Со арно да си го служиш, ова е многу добро, подобро лежи во раката од неговиот поголем брат.
Закон е
плус има добар сет со него еден аголен штрафцигер со глави за менување... it's OP
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Да ја живнам малку темата, Wingman-от ми напукна откако сечев челична жица, запнав со двете раце и крцна нешто.

SAM_1490 by ihatebottleopeners, on Flickr
SAM_1491 by ihatebottleopeners, on Flickr
SAM_1492 by ihatebottleopeners, on Flickr
колку пари толку музика...според сликиве (апаратот ти има добар микро зум) ова е некое герате направено од ефтин материјал, .ова ти е исти бичим челик ко на пример клуч кој оди со шмирглшајбна....
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
120
Поени од реакции
127
колку пари толку музика...според сликиве (апаратот ти има добар микро зум) ова е некое герате направено од ефтин материјал, .ова ти е исти бичим челик ко на пример клуч кој оди со шмирглшајбна....
Не би рекол дека е ефтин. Ова не би требало да се случи на ваков мултитул. Имаше и некој друг на форумов што се пожали од летерманот, а гледав видеа со тестови што ги правеа за сечење на челични жици и се воодушевив, ама ова сега што го глеам ме разочарува.
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.398
Поени од реакции
1.825
@EDCer , стегни со салотејп и нема гајле:D:свиркам:....се зезам.

Ледерманите имаат гаранција, ама па кај нес нема застапник:confused:.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
@EDCer , стегни со салотејп и нема гајле:D:свиркам:....се зезам.

Ледерманите имаат гаранција, ама па кај нес нема застапник:confused:.
Има, Микеи, само што имам лошо искуство со нив, имам напишано одамна ( @boleramone изгледа јас сум бил со другите акаунти :D) типот ми вели ,,немаме ние тука такви машини та го поправиме тоа'' и му велам дека сакам само да го испратат до фабриката и да ми кажат колку поштарина ќе ме кошта, и пак со истиот одговор, како да му велам ,,еве, ти поправими го''. Торко. Сега незнам дали пак да прашам или да контактирам тука со еден член што работи во стреланата кај Камник.
колку пари толку музика...според сликиве (апаратот ти има добар микро зум) ова е некое герате направено од ефтин материјал, .ова ти е исти бичим челик ко на пример клуч кој оди со шмирглшајбна....
Инаку за Leatherman станува збор, не е кинеско ѓубре, и оваа клешта има поминтао многу повеќе отколку цел мој алат собран заедно.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.693
Поени од реакции
287
Пробај пак со Микеи, ако не пиши им директно мора да смислат некој начин.

Мое лично мислење е дека Ледермен се помалку издржливи од Викторинокс.
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Пробај пак со Микеи, ако не пиши им директно мора да смислат некој начин.

Мое лично мислење е дека Ледермен се помалку издржливи од Викторинокс.
И јас исто мислам, не се до толку еластични, малку поцврсти и покрути се, на истите клешти напред врвовите на клештите беа квадратести, еднаш и таму ми пукнаа и ми се отцепи делче од околу 1мм и морав да ги стругам и да ги направам заоблени за да бидат поцврсти.
 
Член од
21 март 2013
Мислења
64
Поени од реакции
45
Jas go imam sidekick i za amaterski raboti e sosem ok,da se razbereme nieden multitool nemoze da zameni klasicna motocangla.
 

Attachments

Член од
5 јануари 2010
Мислења
195
Поени од реакции
154
Eve po dolgo gledanje i baranje go zemav Mountaineer dobar e vaka samo nema krstac strafciger . Se mislev i za drugo slicno so krstac ali ja nemase turpijata. received_10209324487054801.jpeg
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.043
Поени од реакции
813
Eve po dolgo gledanje i baranje go zemav Mountaineer dobar e vaka samo nema krstac strafciger . Se mislev i za drugo slicno so krstac ali ja nemase turpijata. Прегледај го приврзокот 169840
Затоа ќе си земиш SwissTool, или пак Fieldmaster, скоро ист е со твојот само што тој нема пила за метал, има за дрво, но има крстач/филипс.
 
Член од
31 мај 2015
Мислења
120
Поени од реакции
127
Eve po dolgo gledanje i baranje go zemav Mountaineer dobar e vaka samo nema krstac strafciger . Se mislev i za drugo slicno so krstac ali ja nemase turpijata. Прегледај го приврзокот 169840
Според мене, си ја одбрал една од најдобрите комбинации на алатки за EDC. Инаку, порано имаше сличен модел кој наместо отварач за вино имаше крстач, ама веке не се произведува. А тоа не би рекол дека е турпија, тоа е пила за метал (бонсек) со еге (фино и грубо) и сече челик како луда. Како и да е, супер е, и со здравје да си го користиш :)
 
Член од
5 јануари 2010
Мислења
195
Поени од реакции
154
Според мене, си ја одбрал една од најдобрите комбинации на алатки за EDC. Инаку, порано имаше сличен модел кој наместо отварач за вино имаше крстач, ама веке не се произведува. А тоа не би рекол дека е турпија, тоа е пила за метал (бонсек) со еге (фино и грубо) и сече челик како луда. Како и да е, супер е, и со здравје да си го користиш :)
Da se mislev za toa so krstacot ali nema za vino otvaranje , a jas sum po vinoto :) taka da ova bi mi koristelo povekje, a sporedbeno megju pilata za drvo i turpijava mislam deka pobrzo ova kje presece drvo nego taa pila, ova sece ko ludo. Kako za prvo vo mojata kolekcija e dobro i da si kupite podobri.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom