MSN Messenger и се околу него

Статус
Затворена за нови мислења.

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Нц...неам...го иам најновото мсн 9.0...до тоа да не е...

Јас ја имам најновата верзија, и на ХР и на Win 7 го има фолдерот. Побарај да не ти е во другите јузери, не баш во твојот, пошто нели има таму DEFAULT, Admin.... некои такви...

Има внатре фолдер Custom Animations и внатре некои чудни фајлови, па да пробам што ќе е како ќе е со зачувувањево

Епа кога ми е минимизирано долу во стартната лента подолго му требда се се отвори или кога се уклучува компјутерот подолго време се чека да се појави за разлика од другото.
Стај си повеќе рам на компјутерот. Ако имаш многу рам и јак процесор, сјебан ти е Windowsot, опрај си го.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Сега имам друг проблем со 9 на по4етоко така не правеше пише Windows live communications Platform has ecauntred a problem and needs to close. Send Error Report, Don't send.
Ако кликнам донт сенд се исклучува мснто а ако го тргнам тоа на страна и го игнорирам се си работе таман :S
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Сега имам друг проблем со 9 на по4етоко така не правеше пише Windows live communications Platform has ecauntred a problem and needs to close. Send Error Report, Don't send.
Ако кликнам донт сенд се исклучува мснто а ако го тргнам тоа на страна и го игнорирам се си работе таман :S
Епа тргни го на страна и терај. Ако имаш некој PLUS или нешто такво инсталирано, бриши.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Имам еден проблем...кога ќе ја уклучам камерата на мсн ми дава слика од ТВ картичката...значи ми служи како телевизор а не како камера :)
Чаре?
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Вчера попладнето се мрдна месинџеров, со сите контакти кога им пишувам ми ги враќа пораките, со порака The following message could not be delivered to all recipients... И по сто пати копирам една порака дур да стигнит. До вчера арен, сабајлево со сите така. Чаре?
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Вчера попладнето се мрдна месинџеров, со сите контакти кога им пишувам ми ги враќа пораките, со порака The following message could not be delivered to all recipients... И по сто пати копирам една порака дур да стигнит. До вчера арен, сабајлево со сите така. Чаре?
Мене вака ми се дешаваше со MSN Plus кога имав инсталирано и кога го анинстлирав месинџерот заедно со MSN Plus и одново го инстлаирав MSN-то се среди проблемот. Исто ако си App Offline знае да му текне да мрчи... not delivery бла бла... исто така може да е до твојот интернет, доколку имаш висок пинг или пак серверот на кој што си логиран да лагира или слично.
Би требало доколку го анинстлаираш месинџерот од "темел" заедно со регистрите и датотеките и повторно да го инсталираш да немаш такви проблеми... али доколку го анинсталираш месинџерот гледај да анинсталираш се што си инсталирал со него (како на пример Windows Live Sign-in...).
E сеа ако се криеш App Offline мислам дека тогаш што и да правиш така ќе те ремети... за секоја врота порака ќе ти вика not delivery... :/
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Фала Скај, ми дојде друга идеја по твоиве совети... отидов во Add/Remove programs, и на Plus! remove правев, ама место Uninstall, отидов на Repair, и ги штиклирав првите две опции, третата не... го поправи и сеа е супер. :)

Фала. :wink:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Сеа незнам дали го напишав постов во соодветна тема ама ај се трпи некако:)
Имам нешо проблем со инсталацијата на месенџеров. Нешо братми по грешка го избриша и сега кога сакам да го данлодирам ми пиши дека уште не ми е избришан од кориснички панел кај шо е Add or remove programs, одам таму ама нигде ми го нема месенџерот и сега неможам да го инсталирам..
некој дан знајт шо е проблемов?
Фала:smir:
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Сеа незнам дали го напишав постов во соодветна тема ама ај се трпи некако:)
Имам нешо проблем со инсталацијата на месенџеров. Нешо братми по грешка го избриша и сега кога сакам да го данлодирам ми пиши дека уште не ми е избришан од кориснички панел кај шо е Add or remove programs, одам таму ама нигде ми го нема месенџерот и сега неможам да го инсталирам..
некој дан знајт шо е проблемов?
Фала:smir:
Симни ја програмава, и преку неа целосно избриши го месенџерот :wink:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: VeS
V

Viktoranius

Гостин
Кога се оклучувам ми го покажува ова ..



Пробав и од друг компјутер да се логирам али не бива. На брат ми го оклучува, а мојот несака. Чаре?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
Кога се оклучувам ми го покажува ова ..



Пробав и од друг компјутер да се логирам али не бива. На брат ми го оклучува, а мојот несака. Чаре?
Се сетив на ова, штом на брат ти работи, а тебе не, може нешто да е до контакт листата. Де пробај го ова
 

SkyDriver

Would like my bananna ?
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.140
Поени од реакции
221
Абе што сте и фрлиле толку мерак на 9ката коа освен глупости ништо друго не прави :/

Еден другар овој проблем го реши со исклучување на FireWall... пробај исклучи го FireWall и би треба да можеш да се логираш, само да знаеш дека така ќе возиш со исклучен FireWall. :/
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom