MSN или Skype?

Koja programa poveke ja koristite za chat?

  • Msn

    Гласови: 263 70,9%
  • Skype

    Гласови: 108 29,1%

  • Вкупно гласачи
    371

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Skype многу повеќе користам, а MSN не многу често, само vampgirl ме замара на MSN :vozbud: :vozbud: :smir:
hmmm is there something you want to tell me??????:devil2: hate when someone talks about me behind my back....:devil2: block:smir:

и да...повеќе користам мсн. со повеќе луѓе комуницирам таму, кога ќе вклучам скајп очите веднаш почнуваат да ме болат од ситните букви :Ѕ единствена предност на скајп е што може да се префрлуваат слики енд стаф и кога си на инвизибл
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Skype...ми се здосади мсн, на skype е помирно, ги имам само оние луѓе што ми требаат и нема непотребни замарања...
 
Член од
26 јули 2010
Мислења
13
Поени од реакции
0
Најчесто користам MSN,затоа што сите мои другари го користат и имам со кој да се допишувам.А Skype моментално не го користам,но ќе почнам затоа што брат ми ке оди во странство,и да може да се гледаме со камера.Иначе сум за MSN.


--- надополнето ---

Користам MSN затоа што сите другари се на него и имам со кој да се допишувам,а Skype ќе почнам сега да го користам затоа што брат ми ќе оди во странство и треба да се гледаме преку камера :D
 
Член од
23 мај 2010
Мислења
43
Поени од реакции
5
Почесто МСН..на Skype се логирам еднаш неделно, ретко.
 
Член од
1 јули 2010
Мислења
43
Поени од реакции
0
Skype i Google Talk, сакам едноставен дизајн. МСН не ми се свиѓа зошто е премногу нашминкано.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
MSN одамна ми здосади ама сеуште го користам бидејќи повеќето од моите пријатели никогаш не ни слушнале за друг IM сервис. Преферирам Googla Talk и Skype пред се.
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Сепак класика си е класика спомени од детството МСН, некако ми е наједноставен и најфункционален за правење муабет, е сега проблемот е колку можеш да најдеш online пријатели на мсн, а колку на facebook, меѓутоа доколку зборуваме за најсовршена програма за разговарање мислам дека мсн е на прво место.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
али тоа шо го можеш на скајп по колку ти душа сака фајлој одеднаш можеш да прајкаш не пага и така ... али кога е за мсн муабет добри се и двете неможам да се одлучам .. али кога веке мора мсн али сакам да се вратит мирц хахах кој времина беа то
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.417
Поени од реакции
7.765
Digsby (ме врзува на MSN, Yahoo IM, ICQ, G-talk и воедно ми проверува мејл).

Сепак на прво место кај мене е Скајп. Најдобар за префрлање фајлови, аудио и видео чат. БЕЗ 574935735353 емотикони.
 

darkohn

Water
Член од
9 август 2010
Мислења
20
Поени од реакции
1
мислам дека skype е многу подобро но користам msn навикнат сум
 
Член од
16 август 2010
Мислења
18
Поени од реакции
0
MSN.Според мене убедливо најдобар.Него го користам затоа што на Skype немам со кој да се допишувам.
Т.Е сега ќе почнам да го користам и Skype затоа што имам братучеди во Америка и со нив ке се гледам со камера и сл:kez::kez::kez:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Скајп не користете за швалерација!

Имено скајп ги чува сите ваши чатови во компјутер и покрај тоа што удирате clear history или no history.
Многу лесно може секој да ви чита чатовите, значи скајп користете за легални муабети а за шврљање од страна и страмотилуци преку нет, нешо друго (МСН ил чат на Фејсбук...)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom