MSN или Skype?

Koja programa poveke ja koristite za chat?

  • Msn

    Гласови: 263 70,9%
  • Skype

    Гласови: 108 29,1%

  • Вкупно гласачи
    371

Круме

Life, Get One!
Член од
28 март 2010
Мислења
449
Поени од реакции
32
МСН... Скајпот го користам само за да си праам муабет преку микрофон... 3-4 души..
П.С. Само кај мене ли е така или кај сите коа праќаш некој File преку Скајп НЕ ОДИ АМА ИЧ... НОКТИ МИ РАСТАТ! Затоа користам мсн...поедноставен ми е некако..
 
C

Crazy Diamond

Гостин
За чат МСН, а Скајп користам кога зборам со некој на микрофон или за ВЕБ камера :helou:
 
Член од
21 април 2010
Мислења
100
Поени од реакции
33
единственото нешто што ме натера да гласам за MSN е тоа што е повеќе користена... за мене Skype е далеку подобар :)
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
146
Поени од реакции
15
Skype дефинитивно, барем мене искрено ми е поедноставен и лесен за користење, а и повеќе време имам минато на Skype одколку на MSN :)
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
А кога ке испадне новово МСН, Некој викаат Јуни ама кое дато ?
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Скајпот го користам повеќе, мсн многу ретко...
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Добрата страна на Skype e тоа што можеш побрзо и полесно да најдеш пријатели . Но во Македонија мсн-то е позастапено па би рекол мсн.
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
И Скајпот и МСН-то , плус и Yahoo и AIM :vozbud:
 

iko_kovacevic

Cardano
Член од
25 јуни 2010
Мислења
19
Поени од реакции
2
Повеќе користам MSN бидејќи имам многу контакти за chat, а Skype користам за да разговарам со микрофон и да пуштам камера зошто најдобар е Skype за овие работи и помалку контакти имам... Кај MSN можат да се јават вируси и ерори кои не ви дозволуваат да се логираш, доколку кај Skype се логираш без проблем
 
Член од
26 јуни 2010
Мислења
2
Поени од реакции
0
jas go koristam msn a koga e slaba konekcijata togas go koristam skype..........
 

Dietrich

Just a fan...
Член од
12 мај 2010
Мислења
161
Поени од реакции
80
Skype многу повеќе користам, а MSN не многу често, само vampgirl ме замара на MSN :vozbud: :vozbud: :smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom