Mozilla Firefox (официјална тема)

Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931


Дали е нормално да користи волку од системската меморија? Да е уште полошо, забележувам и мали кочења на работата на компјутерот додека ми е пуштен Firefox. :toe:
Сега сум на 3.0.11 верзија на Mozilla Firefox и немам воопшто замерки ептен добро си работи.
Ова што толку ти јаде меморија навистина е премногу еве кај мене на постарата верзија колку цеди,

Додека не искочи финалната верзија не мењам.
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Кај мене не е толку...


Сега сум на 3.0.11 верзија на Mozilla Firefox и немам воопшто замерки ептен добро си работи.
Ова што толку ти јаде меморија навистина е премногу еве кај мене на постарата верзија колку цеди,

Додека не искочи финалната верзија не мењам.
Во секој случај, и на двајцата ви е значително помалку од кај мене... А па да не зборувам, кога пуштам повеќе страни со flash реклами и слично, знае и до 300 мб да се качи... Како и да е, фала за приказите од вашите компјутери дечки. :smir:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Во секој случај, и на двајцата ви е значително помалку од кај мене... А па да не зборувам, кога пуштам повеќе страни со flash реклами и слично, знае и до 300 мб да се качи... Како и да е, фала за приказите од вашите компјутери дечки. :smir:
Adblock Plus и немаш гајле со реклами. :)
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
ја инсталирав и супер работи ..ќе видима за понатаму
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Има разлика во брзината -проверено, како и што веќе беше најавено. Сега за сега супер е.
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Толку тинтрење минтрење ништо нема ново само тоа плус за јазичиња и брзината другото се е по старо , а да и лисицата е сега по црвена :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Зошто ми дава ерори кога одам на македонски да си ја симнам? :violent1:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Каков ерор драга Џену :icon_bigg
404 Not Found

:)

Не планирам да ја ставам на англиски, ја сакам на македонски :)

Едит: Се снајдов, стиснав да се даунлоадира пред да почне автоматски. :)
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
2.681
Поени од реакции
182
За почеток поспоро ми се стартува од верзија 3.0.10, освен ова, се надевам дека навистина ја подобриле и нема толку да ми крашува ко постарата.
Сеуште е далеку од Chrome и Safari, а може да се каже дека малце заостанува и зад Opera 10.0, во однос на брзината. Ама мора да се има заради многуте addons.

Засега останувам на Chrome.
 
П

Паган-др

Гостин
Се гледа разликата во брзината.
Одлична е верзијата.
Лисица засекогаш. :)
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
За почеток поспоро ми се стартува од верзија 3.0.10, освен ова, се надевам дека навистина ја подобриле и нема толку да ми крашува ко постарата.
Сеуште е далеку од Chrome и Safari, а може да се каже дека малце заостанува и зад Opera 10.0, во однос на брзината. Ама мора да се има заради многуте addons.

Засега останувам на Chrome.
You said the magic words. Без адони е доста побрза од Chrome и Safari. By the way, Safari? :icon_roll
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Ја инсталирав и јас супер е :):)
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Чекам да се апдејтираат сите аддони шо ги користам па ќе ја спуштам.:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom