MOVE - OTT стриминг платформа - MTEL - генерална дискусија (новости, прашања, проблеми)

Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.296
Поени од реакции
663
Магентата е локал трафик и оди по влан кој има резервирана брзина за телевизијата. Ова нема допирна точка со Магента


Sent from my iPhone using Tapatalk
На брзината за стриминг мислев
Автоматски споено мислење:

Тогаш ке го заменам MaxTV со МOVE. Јас не ни гледам, но моите сакаат повеќе регионални канали (EX-YU простор), гледам на МОVE ги има највеќе, така да ќе го земам тој М пакетот. Исто пари ќе ми биде, сега плаќам околу 400 денари за MaxTV.
Само рачунај дека ќе ти троши од месечниот нет што го имаш
 
Последно уредено:
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.118
Поени од реакции
490
Тогаш ке го заменам MaxTV со МOVE. Јас не ни гледам, но моите сакаат повеќе регионални канали (EX-YU простор), гледам на МОVE ги има највеќе, така да ќе го земам тој М пакетот. Исто пари ќе ми биде, сега плаќам околу 400 денари за MaxTV.
Pisi mi pp ako ti treba test za M paket, mozam da ti sredam isto i ako kupuvas
Автоматски споено мислење:

Која интернет брзина е потребна за МОVE?
Дали ќе биде доволна оваа?
Minimalna 8 do 10 Mbps download
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.296
Поени од реакции
663
И колку би трошело? Пример 1 сат гледање тв.
Незнам точно ама ова го пишеше на друг форум за макств па не би требал ода е поразлично за мове:
На сајтот на МагентаТВ им стои 2 ГБ по час. 2000МБ/60мин/60сек=0.5 MB/s = 4 Mbps
Ставам слика со инфо за а1 експлорер за да може да се добие колку толку колку би трошело нет на сат.
Ако имаш пример 2-3TB месечен лимит. доволно ќе ти биде
 

Attachments

Последно уредено:
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.235
Поени од реакции
7.751
Оние кој сте на MTEL или @MALINOV.A да пише дали е додаден новиот канал Superstar 3? Во Босна на MOVE го додале тој канал. А од утре би требало и официјално да почне програмата со регионални и југословенски филмови и серии
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.118
Поени од реакции
490
Оние кој сте на MTEL или @MALINOV.A да пише дали е додаден новиот канал Superstar 3? Во Босна на MOVE го додале тој канал. А од утре би требало и официјално да почне програмата со регионални и југословенски филмови и серии
Superstar seuste ja nemame na MOVE
Автоматски споено мислење:

Najverojatno denovive
Автоматски споено мислење:

Dokolku utre se pusti celosno bi trebalo vednas da ja dobieme na mSAT a i na MOVE posle toa
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.235
Поени од реакции
7.751
Superstar seuste ja nemame na MOVE
Автоматски споено мислење:

Najverojatno denovive
Автоматски споено мислење:

Dokolku utre se pusti celosno bi trebalo vednas da ja dobieme na mSAT a i na MOVE posle toa
Film klub и Film klub extra веќе не работаат.

Ги имам на една IPTV листа и е црна слика немаат програма.
 
Член од
12 јуни 2022
Мислења
1.118
Поени од реакции
490
Superstar 3 e dostapna na MOVE
Автоматски споено мислење:

I na mSAT isto taka
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.235
Поени од реакции
7.751
Ne be kakov msat, msat nema tolku HD ne pa 4K
Колку што сум читал пишуваат скапо е да ги ставаат на сателит сите канали во HD и 4К. Ни Total tv нема премногу тв канали. На сателит ги немаат сите Sport klub канали.
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
438
Поени од реакции
598
А што ни се интернетиве за 4К леле мајко. TravelXp според логово пишува и HDR.

Ги има овие на Msat?
Минимумот за 4K ти е 25 Mbps. Скоро сите провајдери кај над нудат пакети со поголема(100+) брзина.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
15.235
Поени од реакции
7.751
И тие 4к канали може да ги гледате?

Читав во Србија не им биле на сите овозможени. Ќе ги давале на претплата 700 динари а сега до септември се бесплатни и ако има можност за тоа може да се активираат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom