MONTE-CARLO ROLEX MASTERS 2016

Со колку % од своите сили Новак ќе го освои турнирот

  • 50%

    Гласови: 5 9,4%
  • 60%

    Гласови: 3 5,7%
  • 70%

    Гласови: 6 11,3%
  • 75%

    Гласови: 6 11,3%
  • 80%

    Гласови: 5 9,4%
  • К**ур ќе освои Новак.

    Гласови: 28 52,8%

  • Вкупно гласачи
    53
Статус
Затворена за нови мислења.

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.607
171 km/h каде што се спојуваат линиите во аголот точно под 90 степени проектил форхенд винер Монфа. :cuc: Поенот беше иначе на 40-15 Надал сервис 1-1 во гемови.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Лош Надал денес, поприлично. Ми иде на кур со ова пасивноста на брејк шанси, ми иде преку ТВ да му влезам и да го рашљакам.
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.364
Поени од реакции
7.293
9 титула во Монако , убедливо најмногу титули на еден Мастер , и се израмна со Ѓоковиќ со 28 титули. :bravobe:
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Ех се израмна. Нели Бог на тенисот е овој, што никој никогаш не бил подобар од него ? :(
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
ВАМООООООООООООООООООООООООООООООООООООССССССССССС

Ова е тој убитачен поглед, ми се допаѓа ваквиот Рафа :jeeee:

Не сум многу задоволен од изданието во финалето, али титула си е титула, конечно голема после Мадрид 2014 или подобро речено Ролан Гарос истата година.
Идеме сега по Барселона мајсторе. :oeoeoe:
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
kaj go prochita toa , link ?[DOUBLEPOST=1460909193][/DOUBLEPOST]najposle ja vrati samodoverbata,ke nemate sega opravduvanja :)
Па нели беше до "годините" и повредите шо го јадеа.После 2:30 саати играње ваков исцрпувачки тенис, изгледаше ко тогаш да почнал мечот.Човеков дефинитивно може да игра како некогаш само треба да ја среди главата и да има континуитет, ама проблемот е што со ваков Новак може и тоа нема да биде доволно.
 
Последно уредено:

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Па нели беше до "годините" и повредите шо го јадеа.После 2:30 саати играње ваков исцрпувачки тенис, изгледаше ко тогаш да почнал мечот.Човеков дефинитивно може да игра како некогаш само треба да ја среди главата и да има континуитет, ама проблемот е што со ваков Новак може и тоа нема да биде доволно.
Баш пред финалето Надал изјавил дека никогаш нема да биде стариот Рафа.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
1.925
Поени од реакции
1.205
Па нели беше до "годините" и повредите шо го јадеа.После 2:30 саати играње ваков исцрпувачки тенис, изгледаше ко тогаш да почнал мечот.Човеков дефинитивно може да игра како некогаш само треба да ја среди главата и да има континуитет, ама проблемот е што со ваков Новак може и тоа нема да биде доволно.
ne,ne,nikogash nemam kazano jas deka e povreda I godini posredi za kolapsot na Rafa,tuku deka se chisti od hemija najgolem del,I vtoro nemoznosta da trcha vo rikverc I da se vleche na forhend. By the way,hipoteticki de,denes da beshe Nole na mestoto na Monfils ,so vakva igra na Rafa,teshko da zemeshe vkupno 6 gema.
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
436
Поени од реакции
135
Шала на страна ма на турниров Надал покажа игра налик на онаа старата а која ја немаше во последниве две години. Што е тое што го има сега а го немаше во изминатиов период? Не е ни форхенд ни бекенд туку фактот дека во третиот сет игра подобро отколку во првиот и тоа после два и кусур сати. Таква особина моментално има само Новак и затоа е толку доминантен. Ако Надал го задржи ова ниво ќе има добри мечеви во наредниве турнири. Е сега дали Надал е доволно спремен да го победи Ноле, мислам дека сеуште не ама е најблиску од сите посебно на РГ на +28степени кога Ноле е најранлив.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom