MoneyBookers (официјална тема)

Член од
18 јули 2011
Мислења
20
Поени од реакции
0
може со send money првата опција горе лево само другиот корисник мора да има и тој МБ и неговиот мејл го пишуваш ти зема мала провизија

Кога примаш исто тој треба да го напави истото
--- надополнето: 5 јуни 2012 во 14:08 ---

внесе картичка? до кај стигна?

Zdravo,
Mene me interesira kakvi se dokumenti treba da se pratat vo MB za upload funds shto treba da se verifikuva kaj niv...
Mi baraat za verifikacija on MB da bi mozhel posle toa da funkcionira se ok...
BTW, mi dadoa nekoj dokument za da se potpolni kaj mene vo NLB tut.
Dali mozhete da mi pomognete nekako?

Blagodaram odnapred!
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Zdravo,
Mene me interesira kakvi se dokumenti treba da se pratat vo MB za upload funds shto treba da se verifikuva kaj niv...
Mi baraat za verifikacija on MB da bi mozhel posle toa da funkcionira se ok...
BTW, mi dadoa nekoj dokument za da se potpolni kaj mene vo NLB tut.
Dali mozhete da mi pomognete nekako?

Blagodaram odnapred!
Во мојот случај никакви документи не требаше,

првата верификација е со тоа што ти земаат долар или два од твојата картичка и толку тоа е првата верификација.

Втора е со телефонскиот број мислам

Трета е со адреса на живеење ќе ти пратат писмо (кое мене не ми стигна на двапати) ама оваа третава ти е за да го зголемиш лимитот, можеп и без него.
 
Член од
18 јули 2011
Мислења
20
Поени од реакции
0
Во мојот случај никакви документи не требаше,

првата верификација е со тоа што ти земаат долар или два од твојата картичка и толку тоа е првата верификација.

Втора е со телефонскиот број мислам

Трета е со адреса на живеење ќе ти пратат писмо (кое мене не ми стигна на двапати) ама оваа третава ти е за да го зголемиш лимитот, можеп и без него.

Seto toa e vo red i go znam, no po nekoe vreme mi go blokiraa za "withdraw" i mi pishi deka moram da napravam transfer vo upload funds za da mi go otkluchat...dali ovaa samo kaj mene se deshava?
Eve, pogledni na slikava
 

Attachments

Член од
13 февруари 2012
Мислења
90
Поени од реакции
26
Seto toa e vo red i go znam, no po nekoe vreme mi go blokiraa za "withdraw" i mi pishi deka moram da napravam transfer vo upload funds za da mi go otkluchat...dali ovaa samo kaj mene se deshava?
Eve, pogledni na slikava
Јас го имаф овај проблем.Му рекоф дека неможам да го направам ова и ми рекоја да му пуштам Лична Карта,Сметка и Сметка на која ја покажува мојата улица.Им го пуштиф сето тоа и ме верифицираа,арно ама кога верифицираф картичката тоа неможеф да ги најдам точните цифри во евро дури и в банка беф и таму неточни ми кажаја пробаф 2 пати и ништо, му пишаф на email support и вратија повторно да им да дадам сметка и сеа акаунтот ми е верифициран целосно :D
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Dojdov do tuka

UPLOAD FUNDS Due to processing restrictions we are unable to debit your MasterCard. You may try with your Visa, American Express or Diners. Alternatively, you may choose another deposit option.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Dojdov do tuka

UPLOAD FUNDS Due to processing restrictions we are unable to debit your MasterCard. You may try with your Visa, American Express or Diners. Alternatively, you may choose another deposit option.
не ти работи картичката пробај со друга или види да не не т с ажурирани податоците на оваа прашај вбанка


Sent from my iPad using Tapatalk
 
Член од
18 јули 2011
Мислења
20
Поени од реакции
0
Јас го имаф овај проблем.Му рекоф дека неможам да го направам ова и ми рекоја да му пуштам Лична Карта,Сметка и Сметка на која ја покажува мојата улица.Им го пуштиф сето тоа и ме верифицираа,арно ама кога верифицираф картичката тоа неможеф да ги најдам точните цифри во евро дури и в банка беф и таму неточни ми кажаја пробаф 2 пати и ништо, му пишаф на email support и вратија повторно да им да дадам сметка и сеа акаунтот ми е верифициран целосно :D


Zdravo Drugar,
Kazhi mi on koja banka im dade potvrda?
I mene ovaa mi go pishaa da mu pushtam Smetka, i im pushtiv 2 pati skenirana smetka i drugiot pak smetka i + transakcija shto imam napraveno vo poslednite tri meseci, ali od NLB tut. banka ne mozham da dobijam smotka so adresa...pa, zaradi toa im pushtiv i izvod moj, no pak nishto od toa...Posle sevo ovaa mi dadoa dokument " Banker's Confirmation.pdf ", i mi rekoa da go popolnam jas i tie vo bankata..sega me interesira dali go imash ovaa napraveno ?

Blagodaram odnapred!
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
sakav i ova da prasam - od MB pustiv pari na mojata debitna karticka vo Tutunska banka ( od koja sum prefrluval pari na MB i koja mi e verificirana ), no eve posle 7 dena parite seuste gi nema na smetka. Bev vo bankata i prasav, tie mi rekoa deka nemoze da mi stignat pari vo dolari zasto ovaa smetka bila samo vo denari? A jas mislev deka tie dolari avtomatski ke se prefrlat vo dolari, isto kako sto od denari si gi prefrliv na MB vo dolari. Odma togas im rekov deka mi treba i dolarska smetka tie mi dadoa IBAN i SWIFT kod, ama tie podatoci gi nemaat vo MB. I sega neznam kaj mi se parite, im pisav na MB da mi gi vratat nazad na smetka ama treba da cekam do 30 dena pa posle da go razlgedaat... u PM :(

aj ako znae nekoj nesto za ova neka pise


fala odnapred, pozdrav!
 
Член од
22 јуни 2007
Мислења
840
Поени од реакции
25
sakav i ova da prasam - od MB pustiv pari na mojata debitna karticka vo Tutunska banka ( od koja sum prefrluval pari na MB i koja mi e verificirana ), no eve posle 7 dena parite seuste gi nema na smetka. Bev vo bankata i prasav, tie mi rekoa deka nemoze da mi stignat pari vo dolari zasto ovaa smetka bila samo vo denari? A jas mislev deka tie dolari avtomatski ke se prefrlat vo dolari, isto kako sto od denari si gi prefrliv na MB vo dolari. Odma togas im rekov deka mi treba i dolarska smetka tie mi dadoa IBAN i SWIFT kod, ama tie podatoci gi nemaat vo MB. I sega neznam kaj mi se parite, im pisav na MB da mi gi vratat nazad na smetka ama treba da cekam do 30 dena pa posle da go razlgedaat... u PM :(

aj ako znae nekoj nesto za ova neka pise


fala odnapred, pozdrav!
Почекај уште 1-2 недели. Па ондак контактирај ги moneybookers или НЛБ тутунска банка.Ако си ги префрлил на картичка нема потреба од IBANN и SWIFT код.
 
Член од
27 ноември 2009
Мислења
963
Поени од реакции
920
Почекај уште 1-2 недели. Па ондак контактирај ги moneybookers или НЛБ тутунска банка.Ако си ги префрлил на картичка нема потреба од IBANN и SWIFT код.
pa znam, procitav iljada postovi tuka deka nemora IBAN i SWIFT tuku deka direktno stigaat i moze da se izvlecat od bankomat. Ama tie sto rabotat tamu ko maloumni se, vrska nemaat. Dzabe da im objasnuvam i sve. Pustiv mail do MB da mi gi vratat parite, mi pisaa toa sto mi vikas, da pocekam uste nekoe vreme i ako ne stignat pak da im pisam da vidat kaj imaat otideno parite. Se nerviram, namesto da probam so pomala suma, probav so pogolema i sega me jade kaj se parite xD
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
може ли од МБ на виса електрон да префрлам и ако може колку провизија земаат и за колку време стигнуваат парите на сметка.
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Би замолил некој кој има скорешно искуство со Skrill (последниов месец) да ми кажи дали е се' во ред со стандардната процедура на исплата со Visa Electron од Тутунска Банка. Благодарам однапред.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ваква е ситуацијата....

Девојчето е на брод.... сака да префрла пари тука во Македонија на сестра и!
Дали преку Moneybookers тоа е исплатливо и што треба да се направи.....
Немам никакво искуство со префрлање на пари од странство па ако има некој некаков предлог би ви бил благодарен!
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Би замолил некој кој има скорешно искуство со Skrill (последниов месец) да ми кажи дали е се' во ред со стандардната процедура на исплата со Visa Electron од Тутунска Банка. Благодарам однапред.
Дa се е ок

Ваква е ситуацијата....

Девојчето е на брод.... сака да префрла пари тука во Македонија на сестра и!
Дали преку Moneybookers тоа е исплатливо и што треба да се направи.....
Немам никакво искуство со префрлање на пари од странство па ако има некој некаков предлог би ви бил благодарен!
Имаат акаунт двете?
Ако имаат тогаш е ептен лесно.

Ако не треба да отворат па да чекаат периоди на верификација бла бла бла сите тие процедури па после ќе може да префрлаат од еден на др акаунт.
Провизијата е само 50 центи.
Повлекување на картица или на сметка е 1.80 евра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom