MoneyBookers (официјална тема)

Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Кој е бројот, на сајтот неможам да најдам тел. број.
If you have an urgent issue - you can contact us on:+44 203 514 5562

Operating Hours: Mon-Sun09:00 - 18:00 GMT

Го имаш иначе вo Help -> Contact us
иначе не е toll free (мислам) , ќе ти земе пари, клај си најдобро на скајп, прилично ефтино е така.[DOUBLEPOST=1413746374][/DOUBLEPOST]
Тоа ако е вип (ако има трансакции над 6к евра во последните 3 месеци). Во секој случај, на било кој од овие 2 броја ќе ги добие.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
If you have an urgent issue - you can contact us on:+44 203 514 5562

Operating Hours: Mon-Sun09:00 - 18:00 GMT

Го имаш иначе вo Help -> Contact us
иначе не е toll free (мислам) , ќе ти земе пари, клај си најдобро на скајп, прилично ефтино е така.[DOUBLEPOST=1413746374][/DOUBLEPOST]
Тоа ако е вип (ако има трансакции над 6к евра во последните 3 месеци). Во секој случај, на било кој од овие 2 броја ќе ги добие.
Многу фала
 
Член од
12 септември 2008
Мислења
746
Поени од реакции
533
Многу фала
Нема проблем. Шо ти кажаа ? се мислев да повлекувам на картичка ама некако ме премислува твојава ситуација, а читав и други дека чекаат многу долго за да им стигнат.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
83
Поени од реакции
6
Eve po vtor pat i prativ tiket za missed withdrawal, i odgovorija za nekolku casa, mi pratija mail, imalo nekakov problem kaj niv so plakanjeto, isto taka mi kazaa deka parite bile isprateni na 17/10 a proveruvav online na kartickata i nema stignato nisto.Dali nekoj znae zosto gi nema stignato parite?
 

Attachments

Член од
22 август 2014
Мислења
35
Поени од реакции
22
Според ова парите треба да ти стигнат во петок. Јас секогаш кога сум повлекувал стигале за една недела. И јас повлеков на 7 октомври и парите никаде ми се. Ај се надевам дека ќе тргне работава зошто многу зависам од ова скрилов.
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
дали некој поврзал пајонер картица со скрил, не банк акаунт туку картицата?
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Нема проблем. Шо ти кажаа ? се мислев да повлекувам на картичка ама некако ме премислува твојава ситуација, а читав и други дека чекаат многу долго за да им стигнат.
Не стигнав да им се јавам, задутре ќе им вртам па ка споделам инфо.
Инаку парите уште не ми се стигнати, предходно со пејпал го имав истиот проблем ама мислев дека се работи за забрана од страна на пејпал, сега и преку скрил истото ми се случува, а предходно без проблем имам повлекувано пари на истата картица.

Тоа е тоа кога живееме у затуцана држава.
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
394
Поени од реакции
222
дали некој поврзал пајонер картица со скрил, не банк акаунт туку картицата?
Да јас имам поврзано ама само можиш да ставаш пари , а не да повлекуваш бидеќи е мастеркард. Исто така имам и банк акаунт поврзано од Payoneerot и можи да повлекуваш од скрилл ама има мн конверзии EUR-USD 3% + 1%Payoneer + 3% USD-MKD
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
119
Поени од реакции
84
Најзатуцана. Им се јавив ноќеска, има на тоа опција они да ти свртат и ке ти се јават. Тоа е тоа имале некоја фрка и као демек бил надминат проблемот.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
1
Поени од реакции
0
Eve da se priklucam i jas na muabetov, zdravo na site. Jas od 2 Oktomvri povlekov, na skrill stoi processed, a parite seuste ne mi se stignati na kartickata. Od cetvrtokot navaka im pisav 3 pati, seuste nemam nikakov odgovor. Sabajle zvonev na brojot ama se uklucuva avtomat (pa posle pritisni eden, pritisni dva, cekaj operator...) ke pustat muzika i ke se iznacekate (jas ne gi dobiv) .

Stom site go imame istiot problem verojatno e od kaj niv nesto, da se nadevame deka ke se sredi vo najskoro vreme. Dosega mnogu pati sum povlekuval izminative godini nikogas nemalo problem, ova prvpat vaka se slucuva.
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Најзатуцана. Им се јавив ноќеска, има на тоа опција они да ти свртат и ке ти се јават. Тоа е тоа имале некоја фрка и као демек бил надминат проблемот.
A да не знаеш кога е надминат проблемот бидејќи уште не легнуваат парите на сметка.
Поздрав
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
119
Поени од реакции
84
Па овој рече дека е надминат и дека сите трансакции ке бидат кредитирани на сметките т.е. дека почнале да праќаат. А се сетив, a pa после ми кажа ''we are expecting resolution very soon" и јас чекам уште нема ништо.
Еве многу души имаат проблем https://twitter.com/Ask_Skrill/with_replies
 
Член од
12 ноември 2012
Мислења
13
Поени од реакции
4
Исто и јас имав проблем со исплата на VISA, пуштив на 10 Октом и не се стигнати уште.
Денеска им пишав и ми вратија дека проблемот е решен и дека трансакцијата е процесирана со закаснување на 17 Октом и дека за 4-7 работни дена ќе бидат легнати на картичка.
Поздрав
 
Член од
28 октомври 2011
Мислења
119
Поени од реакции
84
Eve stignaa na kartica sends.

Sent from my Lumia 800 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom