Money heist / La casa de papel

Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Добар е крајов. Цела сезона беше добра, можеби малце послаба од првите 2.
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.927
Поени од реакции
1.658
Каков лик е Палермо и каква глума човече :zver:
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Океј ја изгледав, топ сезона испадна.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.036
Поени од реакции
106.833
Аааааа конечно малце промена во однос на она стандардното „направи сезона-две топ и после усери ја со уште некоја сезона“. Се гледа дека апла се имаат потрудено за сезонава, вложено во доста ефекти, добро разработена прича, без дупки во истата. Многу ми се допадна начинот на кој го земаа златото, односно влегоа во трезорот, нели со вода се полнеше, како го изведоа со тоа цистерната или што и да беше што го заварија доле, алал вера. Жал ми е ептен за Најроби, многу луда персона е, можда и најпозитива во цела серија.

Малце ме изнервира што го напраиле Палермо педер, значи сепак мора да се протне прича за педери па макар и цртан филм се снимал, али ок не игра тоа некаква пребитна улога во сезонава.

Да видиме што ќе биде во 4-та, професорот направи грешка со ова на крајов што подлегна на чувствата без да размисли дека е можно да е изманипулиран, метод кој самиот го користи во текот на целата серија. Инаку на Токио би и дозволил да ме вика Јувентус, да и ебам све пренајако.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.688
Поени од реакции
5.306
Каков лик е Палермо и каква глума човече :zver:
Берлин школа е Палермо :) не дека е лош, ама дечкото не може со "учителот" Берлин... убедливо најдобар лик во цела серија... од сите серии шо сум ги глеал до сега, а сум гледал многу, Берлин како карактер во серијата и како актер (браво за кастингот) ми е на второ место по усогласеност... од прво место не верувам дека некој ќе го симне Theodore "T-Bag" Bagwell !!!!

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
B

Beginner

Гостин
Ондак не гледај? :icon_lol:
Тогаш не треба ниту една серија да гледаме особено во поновите во секоја ги има. Нека ги има во серии и они се луѓе ама толку па да ги форсират во секоја ебана серија особено овие поновите. Последно за пример е Еуфорија за Еуфорија би напишал подолг пост што се не ставиле во серијата ама ајде нека е.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Одамна немам почнато нова серија, ми станаа малце монотони овие што ги пратам и догледувам од зимата. Оваа ми беше на листата и ја изгледав првата епизода вчера. Прво ја симнав англиската синхронизација, па друг торент не тргнуваше, цел саат дур да симнам една епизода.

Не сум нешто ептен импресионирана, иако ми се допадна што не ја влечеа и одма почна кражбата. Токио ми е детиште, зезна на крајот од епизодава, којзнае уште колку пати ќе зезне. Берлин е социопат, се надевам дека ќе има и психопатски карактеристики, такви ликови ми се најинтересни за гледање.
Ќе продолжам да гледам, иако е шпанска серија ваљда нема да ја затупат со амор и слични глупости.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Glupive bugari ja potpisale treta sezona kako vtora. Ja zavrsiv vcera pva sezona i pocnav so treta... 30min in gledam nesto ne stima...

Serijava mene mi e ocaj, ama nesto za pred spienje... Ne znam zaso drkate na tokyo, nisto posebno, ovaa plavata kdravata od zaloznickite e bolja

Se na se zasea... Meh
Ja gledam radi io, za da mi gi gleda on predlozite :D
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.120
Поени од реакции
15.931
Glupive bugari ja potpisale treta sezona kako vtora. Ja zavrsiv vcera pva sezona i pocnav so treta... 30min in gledam nesto ne stima...

Serijava mene mi e ocaj, ama nesto za pred spienje... Ne znam zaso drkate na tokyo, nisto posebno, ovaa plavata kdravata od zaloznickite e bolja

Se na se zasea... Meh
Ja gledam radi io, za da mi gi gleda on predlozite :D
Третата сезона е уствари втора, Нетфликс мислам дека ја има поделено на два дела првата сезона. Првата има 15 епизоди по саат и нешто. Не знам што си гледал, јас почнав со овие по 45 минути, али еве пак ми се симна синхронизација, така што, појдов кај бугарите.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Серијава е со голем entertainment value, за тоа како знаат да направат тензична атмосфера и акција да не мрднеш очи од екран секоја чест. Но, тапа ми беше изговорот као досадно ми е на островот дај да идам да денсам ко луда негде со фаци што немам поима кои се чисто оти сум со голем авантуристички дух. А од друга страна го сакам Рио дури и живот би дала за него. Она као, те бара цел свет и ти решаваш дека треба да ја направиш најголемата глупост преку која ќе можат да те најдат кај си, ко бонус да го ризикуваш животот на сите свои пријатели. Не ми е убедлива таа мотивација за еден лик. И општо ликовите немаат добра background приказна (ко „криминалците“ во Orange is The New Black на пример) освен за Наироби и тук таму по некој лик дознавме нешто битно. Може ако има 4 сезона фино би било да нѐ запознаат со приказната на секој лик посебно. Да, знам, фокусот е на акцијата и играта „мачка-глушец“ ама би било фино да ја продлабочат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom