Modern Warfare 3

Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
може да пишеш степ бај степ како се инсталира и игра, нешто слично како ја шо напраив пред година-2 за MW2 ?
мене ме прашуваш? степ бај степ упатсво за да може да се игра мултиплеер mw3 или што?
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Туторијалка за креирање на сервер за MW3 преку лоадер на TeknoGods...


Ако на крај вашиот сервер не се покажува на листата на сервери во игра, тогаш ќе треба да ја отворите портата на рутерот која сами сте си ја одредиле или по премиеров на клипчето, порта 27017...


Ајде прајте сервери и да кликамеееееее :vozbud:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Хостам сервер, ама незнам како да сменам gamemode...
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Хостам сервер, ама незнам како да сменам gamemode...
епа за тоа веќе ќе треба алатка за менаџирање на сервер нешо како rcon tool, јас дека немам намера да одржувам сервер за играва не ни барам, па кој сака нека побара по google има разни алатки
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Иам еден проблем,снимив се ова текногодс лоадери едно друго,ставив име све си е океј,и кога ќе пуштам лан/онлајн ми ја пушта играта али не ми дава да си бирам сервери :/ помош?
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Иам еден проблем,снимив се ова текногодс лоадери едно друго,ставив име све си е океј,и кога ќе пуштам лан/онлајн ми ја пушта играта али не ми дава да си бирам сервери :/ помош?
оти одиш на лан / онлајнА, бираш Start (Direct Connect)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
Хостам dedicated server, ќе биде онлајн поголемиот дел од денот ако не и 27/7. Се вика LAVOVI GRUP, можете да го најдете во server browser, само подредете ги имињата по азбучен ред. После додадете го во favorites да не го барате цело време. Нормално ќе има минимален лаг а мапите и gamemode-овите ќе бидат тотално рандом. Ако некој знае како да сменам гејммоуд освен со команда во конзола нека ми каже, нешто прочитав овде ама незнам како се прави тој .dpsl фајл.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.190
Поени од реакции
5.364
И јас ви се приклучувам ! ПИЊАУУУУУУ ЧЕ ГО ПУКАМЕ ДЕН И НОЌ xD
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.190
Поени од реакции
5.364
Имам друг проблем кога ке вклучам прави лоадинг и таман да се пушти ми се појавува
filles diferent from the server

ајт помош !
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Бреј ја се искинав од играње :) Тоа Reaper Drone е дефинитивно многу јако :D
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Ја играм на техно годс веке нешо околку 2 месеца :) ,, иначе да напраиме КГН dedicated server?
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.190
Поени од реакции
5.364
Бреј ја се искинав од играње :) Тоа Reaper Drone е дефинитивно многу јако :D
Дај помош зошто имам 0/0 иако направив тоа пачување лоадерот го симнав се како што треба дај степ бај степ објасни :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom