Modern Warfare 3

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Ја се изнаиграв, може сеа и ќе ја купам дур е на неверојатен попуст.

 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
Толку време помина а овие идиотиве од Activision уште не го средиле memory leak-от :tapp:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
Free to play за викендов!

p.s. ahh slowpoke :tapp:
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
free to play ја спуштам преку стеам, и едвај со 60 оди. Ако ја спуштам преку торенти ќе можи да се игра пак преку стеам? Како одат тие работи?
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
free to play ја спуштам преку стеам, и едвај со 60 оди. Ако ја спуштам преку торенти ќе можи да се игра пак преку стеам? Како одат тие работи?
Извади торент, инсталирај ја и ископирај ја кај што ти е верзијата од steam, после пушти steam, properties на mw3, local files, verify integrity of game cache.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Извади торент, инсталирај ја и ископирај ја кај што ти е верзијата од steam, после пушти steam, properties на mw3, local files, verify integrity of game cache.
да ја инсталирам во програмс фајлс .. бла бла бла, и тој фолдер да го префрлам во стеам?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
ќути ја 8 саати ја симињам, само една третина е симната.. кај и да е, во недела вечер ќе играм

да ја инсталирам во програмс фајлс .. бла бла бла, и тој фолдер да го префрлам во стеам?
да, откако ќе ја инсталираш, ќе влезеш во фолдерот кај што ти е инсталирана, ќе селектираш се, cut(ctrl+x), идеш во
D:\Games\Steam\steamapps\common\call of duty modern warfare 3
или кај и да ти е инсталиран стим
и paste(ctrl+v)

теоретски, ова треба да работи :D
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
УЖАС! Играва е тотално срање, нула, катастрофа! На Advanced Video си местам се на Extra, се враќам на основно мени и пак назад на Advanced Video и се наместено на High :tapp: Графиката е пролив и маусот заглавува дури се нишани во игра. Прашувам други уз игра дали имаат проблем со маусот едни не, други да, тапааааааа! (n)
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
УЖАС! Играва е тотално срање, нула, катастрофа! На Advanced Video си местам се на Extra, се враќам на основно мени и пак назад на Advanced Video и се наместено на High :tapp: Графиката е пролив и маусот заглавува дури се нишани во игра. Прашувам други уз игра дали имаат проблем со маусот едни не, други да, тапааааааа! (n)
Во случај да ти е штиклирано "Smooth mouse" исклучи го. И мене ми беше, ама само сфатив дека девелоперите немаат осет како треба да изгледа smooth mouse па го заебале колку што не треба. Сигурно не се ни замарале, и онака играва е правена да се игра со џојстик. (n)
 

T81

The Chosen One
Член од
15 ноември 2009
Мислења
229
Поени од реакции
6
Zdr ako ima nekoj sto igra mw3 NA PlayStation pratete mi request mi se smaci da igram sam ili ostavete gt jas ke vi pratam mojot e PetraGaming fala pozdrav
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
42
значи све пробав и никако да направам сервер на интернет да се гледа ... некој да не знае да помогне
ајде па ке се собереме македонциве да играме
гледам бугарите се редовни и секогаш и е полн серверон
 
Член од
24 мај 2010
Мислења
2.048
Поени од реакции
4.640
Ајде кликачи да ја онесвежам темава...

AlterIWnet шо ќе оди јабана ќе оди, но еве нови дечки ја средија играва да се игра онлајна со dedicated servers...

http://teknogods.com/

накратко пишав во темата за MW2 како да се среди играва за multiplayer еве ви ѕирнете, поиграјте и кој е заинтересиран да направи серверче нека разгледа по teknogods упатства и да кликамеееее

Инаку сеа за сеа не сум баш задоволен од сервериве пошто се така набрзинка направени, и секакви играчи има, а посебно cheat-ери. Кој направил сервер па оставил опција за password али пак се конектираш и без да укуцаш лозинка освен на тие сервери каде стварно треба лозинка, играчи со ненормално висок пинг па оди да те видам отепај ги, попрво тие тебе ќе те скинат него ти нив, сега за сега има сервери но стварно се ужас кој од кој сите похаотични. Ајт на кликање па пишете пејсажи и импресии ;)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.847
може да пишеш степ бај степ како се инсталира и игра, нешто слично како ја шо напраив пред година-2 за MW2 ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom