Modern Warfare 2 Multiplayer Guide

Ошо

I like to disturb people.
Член од
23 септември 2009
Мислења
73
Поени од реакции
5
Дечки ... Има некои нови информации во врска со ова кракот што го чекаме ???
 

Ошо

I like to disturb people.
Член од
23 септември 2009
Мислења
73
Поени од реакции
5
А што стана со ова Серал кодот ..нели што го тражи воа Стимот да го е ... Нели кога треба пријатели да додаваш.. Или со ова кракот се ке биде ОК???
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
А што стана со ова Серал кодот ..нели што го тражи воа Стимот да го е ... Нели кога треба пријатели да додаваш.. Или со ова кракот се ке биде ОК???
Тие не праат кракови и фиксови за Steam, туку за играта. Што се однесува до додавањето пријатели во Steam, мораш да имаш купено игра од Steam. Тоа е мање битно, сеа, ти сакаш играва да ја играш, или со Steam да се заебаваш?
 

Ошо

I like to disturb people.
Член од
23 септември 2009
Мислења
73
Поени од реакции
5
Тие не праат кракови и фиксови за Steam, туку за играта. Што се однесува до додавањето пријатели во Steam, мораш да имаш купено игра од Steam. Тоа е мање битно, сеа, ти сакаш играва да ја играш, или со Steam да се заебаваш?
Нормално дека сакам да ја играм ... само мислам дека до Стим е проблемот а не е ... Значи со фиксот директно упаѓаме во сервер како порано , или чекаме да дојдат играчи како до сега ???
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Нормално дека сакам да ја играм ... само мислам дека до Стим е проблемот а не е ... Значи со фиксот директно упаѓаме во сервер како порано , или чекаме да дојдат играчи како до сега ???
Незнаеме ништо, текногодс не откриваат како ќе биде, само кажаа дека напраиле конзола ( ` ). Али мене не ми е воопшто битно каков ќе биде начинот на влегување во игра. Битно да играме.
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Еве го и Понеделник...Че видиме до вечер дали че излезе кракот :vozbud:
 

Ошо

I like to disturb people.
Член од
23 септември 2009
Мислења
73
Поени од реакции
5
Уф... Судниот ден :vozbud:...... Ајде ке чекаме... И ако има нешто постирајте линк ..пошо јас чекам крак а не знам од кај да чекам .... Се надевам на ваша помш... Благодарам
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Дај боже да се одложи краков за до денот кога ќе го добијам лаптопот назад :tv:
 
Член од
5 октомври 2008
Мислења
1.287
Поени од реакции
314
Еве што излезе на страната на текногодс :

Update on TeknoMW2 v1.1 #2


Hello,
First of all, there won’t be any release today, but an update on the progress. The Q&A will be udpated tomorrow morning.
Things done:

  • Console for any version of the game (mp/sp/updates)
  • Research related to Steam-less mode
  • Dedicated server mode for iw4mp.exe (kind of), with kick/ban/map rotation
Please stop coming to irc to hang around waiting for the release, it’s NOT coming anytime soon, there’s still a lot of work to do.
PS. Some screen shots will be posted tomorrow morning. Cya!


:smir:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Еве што излезе на страната на текногодс :

Update on TeknoMW2 v1.1 #2


Hello,
First of all, there won’t be any release today, but an update on the progress. The Q&A will be udpated tomorrow morning.
Things done:

  • Console for any version of the game (mp/sp/updates)
  • Research related to Steam-less mode
  • Dedicated server mode for iw4mp.exe (kind of), with kick/ban/map rotation
Please stop coming to irc to hang around waiting for the release, it’s NOT coming anytime soon, there’s still a lot of work to do.
PS. Some screen shots will be posted tomorrow morning. Cya!


:smir:
Чим викаат NOT coming anytime soon, чисто сумњам дека ке ја играме на нет пред нова година :/
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Чим викаат NOT coming anytime soon, чисто сумњам дека ке ја играме на нет пред нова година :/
Тоа ме радува, знаеш зошто :tv:

Може за некоја недела да е...останува да чекаме.
Таман лаптопот коа ке стигне :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom