Modern Warfare 2 Multiplayer Guide

Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
Само што открив, значи ние сеуште сме можеле да играме multiplayer. Бидејќи Activision направиа пач кој би ја уништил пиратеријата, автоматски нашите игри само се апдејтираа до таа верзија за која Activision одлучиле. Претпоставувам. Арно ама, јас си ја вратив во почетната верзија на играта, а тоа е 1.0.159. Како и многу други кои си ја вратиле, си чекав поштено во лоби едно 10 минути (волку многу трае бидејќи лобито ги бара сите играчи со иста верзија, а бидејќи се помалце, затоа му треба 10 минути). После десет минути се си е како што треба, и си играш мултиплеер без проблеми.

Значи се што треба е да ја вратите верзијата во најстарата, т.е. првата, и да почекате десетина минути во лобито додека најде доволно играчи. Само што играв ја, изиграв една рунда. Ај да се пофалам :)

Прегледај го приврзокот 13653
Како да се вратиме на почетната верзија?
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Вака сеа .. Да разјасниме нешто..
Мислам дека нема потреба од грижи околу мултиплеерот. Според мене, нема никогаш да ги спречат „пиратите“ (нас), да играме онлајн, поради следниве причини.
Кога Activision забележаа дека играва ја играат и „пирати“, тие превземаа она што можеа за да не' спречат. Тие го направија следново:
Направиа мал милион мали пачови, се со цел ние, „пиратите“ да немаме соодветен крак за пачот, па да не можеме да играме мултиплеер. Па дури и направиле играта автоматски да се апдејтира, ми се чини. Али, они мислат дека ние сме глупи, и ќе наседнеме. Епа, нема, се заебале! :)
Значи ние ке си ја вратиме играта во првата (дефолт) верзија (ова ке го направиме со кракот што го имам ставено во првиот пост на темава). Многу луѓе го имаат ова направено, така да има „материјал“ за играње мултиплеер. Немаат ниеден пач оставено инсталиран (нели, бидеќи, активижн сами ја апдејтираа играта), сите си ја вратија во првобитната верзија, и сите фино-лепо си играат.
Така да, секогаш ке има луѓе што ќе ја користат дефолт верзијата, така да ние ќе играме со нив :)
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Симнав кракот го стаив во директориумот,напраив стим акаунт се логирав стаив име "@ Phillipcho @" отидов старт финд гејм и пола саат чекам да ми бара и нејке да ми најде.Иначе напраив и Unblock за Firewall ама незнам до што е :(.
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
Симнав кракот го стаив во директориумот,напраив стим акаунт се логирав стаив име "@ Phillipcho @" отидов старт финд гејм и пола саат чекам да ми бара и нејке да ми најде.Иначе напраив и Unblock за Firewall ама незнам до што е :(.
Истиот проблем го имам и јас.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
и јас го пробав тоа, после 15 мин барање ми најде сервер ама за 1-2 мин ме дисконектираше. Тешко дека вака ќе може да се тера, ќе мора некое трајно решение да се пронајде
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
и јас го пробав тоа, после 15 мин барање ми најде сервер ама за 1-2 мин ме дисконектираше. Тешко дека вака ќе може да се тера, ќе мора некое трајно решение да се пронајде
Истиот проблем го имам и јас.
Симнав кракот го стаив во директориумот,напраив стим акаунт се логирав стаив име "@ Phillipcho @" отидов старт финд гејм и пола саат чекам да ми бара и нејке да ми најде.Иначе напраив и Unblock за Firewall ама незнам до што е :(.
Незнам зашто е кај вас вака, кај мене, вчера, бараше едно 2-3 минути, и најде сервер, и играв без никаков проблем, едно 4-5 рунди изиграв..
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Чекам еден век и пак ништо од Сервер.... некое алтернативно решение?
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
Излезе нов фикс, но по 2 минути игра те кикнуваат.
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
Интернетот ми е макс-адсл 10 гб и прејден ми е.Што значи имам намалена конекција али..не би требало да е тоа пошто у други игри ми наоѓа сервери..:tapp:
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.563
Поени од реакции
6.684
Добро има ли некој на форумов кој ја игра играва online без никакви проблеми?

Јас најдов еден крак но само две мин сум во игра и потоа ме исфрла,,,ме избедираа :(
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Старата верзија ја средија, не може да играте со неа.

Новава не гледа повеќе според ник, него според Steam ID и ве кикнува на 1:20 минути игра, или на 2:40, кога Steam ги проверува адресите.

Тешко дека ќе има нов крак, али ќе ве известам.
 

pHiLLiPcHo

Шушљак
Член од
26 февруари 2009
Мислења
892
Поени од реакции
68
У пм сеа па коа ке уклучам Multiplayer ми се закочува и не мрда..Баш убаво проверив 3-4 пати и пред да си легнам го остаив PC-во со играта пуштена и пак не се пушта :nerv::violent1:

News News News!!!!!
http://fps.garena.com/forum/viewthread.php?tid=608663&page=1#pid6005755
Некоја програма откриена не разбрав баш проверете
 

Kajgana Shop

На врв Bottom