Modern Warfare 2 Multiplayer Guide

Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Браво за туториалот и за кракот :smir:. за 2 мин. почнав да играм :vozbud:.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Едвај чекам да ја пробам играва посебно мултиплеер, но имам лошо искуство со steam од counter strike, инаку modern warfare 1 ја играв преку xfire и беше ok
Не се секирај, се ќе работи како што треба, само следи ги инструкциите внимателно. И, да додадам, ти не си ја играл ПРЕКУ xfire, него си користел xfire додека си ја играл. Xfire не овозможува играње на интернет, туку ти дава "better gaming experience" ..
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Нејке да ме уклучи ,до мене е проблемот или... ??
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Нејке да ме уклучи ,до мене е проблемот или... ??
1. Го смени ли никот преку Steam?
2. Доколку си го сменил, како ти е никот?
3. Го стави ли iw4mp.exe во "firewall trusted list"?
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Вчера си играв се ок ,али денес не ме конектира.
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Вчера си играв се ок ,али денес не ме конектира.
И јас имам ист проблем.
У Firewall си е ставен стимот, ник нејм сменив, ама ниеден сервер не наоѓа.
Идам Плеј, па Фајнд и тука си седам сам и си бара ама не наоѓа нишро.
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
Има некој проблем и кај мене. Некој знае за што се работи?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Стим заебава на моменти, и вчера така правеше.

Или нашиов македонски линк до стим е тиње, па не е под 100 милисекунди. Вчера и кога ме конектираше, се утепа од лаг. Почекајте си. :)
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Најверојатно треба да се простиме од мултиплеерот.. Steam излеа си ја поправиле дупката..(апдејтирале), па неоригиналната верзија на играта неможе да се конектира до Steam-от... Али не е се така црно..

Излезе пач за играта, кој овозможува онлајн играње, но ја губите конекцијата и се дисконектирате од серверот по 1-2 минути играње.. Најверојатно треба да чекаме добар крак, и тоа е тоа.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Веќе го симнав пачот, ќе средат за хак ваљда, тоа е најмал проблем сега коа го имаме пачот.

Ќе ве известиме или јас, или Фициани, не се секирајте. :)
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Веќе го симнав пачот, ќе средат за хак ваљда, тоа е најмал проблем сега коа го имаме пачот.

Ќе ве известиме или јас, или Фициани, не се секирајте. :)
A не усепеав ни да ја пробам :(
Дај линк4е по приватно пораче ако сакаш :tv:

Излезе и .168... нонстоп ќе пачуваат за да неможе да се направи крак. И ако се направи, ќе трае извесен период, додека пак не ја апдејтуваат.
Гадови. Умрете. Ве мразам.

Kindly, Filip Josimovski.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
A не усепеав ни да ја пробам :(
Дај линк4е по приватно пораче ако сакаш :tv:

Излезе и .168... нонстоп ќе пачуваат за да неможе да се направи крак. И ако се направи, ќе трае извесен период, додека пак не ја апдејтуваат.
Гадови. Умрете. Ве мразам.

Kindly, Filip Josimovski.
Toa e тоа, али паметни се дечките.. Си „бранат“ бизнис.. Па и ја исто би напраил, ако бев на нивно место.. Само сеа што си „праат“ хејтери :pos: ..

Доста се заебавав со краковиве, преку овакво више, ако искочи нешто добро у иднина за мултиплеер - ондак топ. Ако не, ќе си ја зеам оригинал коа ке и падне цената, и нема да се заебавам со краковиве..
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.848
Само што открив, значи ние сеуште сме можеле да играме multiplayer. Бидејќи Activision направиа пач кој би ја уништил пиратеријата, автоматски нашите игри само се апдејтираа до таа верзија за која Activision одлучиле. Претпоставувам. Арно ама, јас си ја вратив во почетната верзија на играта, а тоа е 1.0.159. Како и многу други кои си ја вратиле, си чекав поштено во лоби едно 10 минути (волку многу трае бидејќи лобито ги бара сите играчи со иста верзија, а бидејќи се помалце, затоа му треба 10 минути). После десет минути се си е како што треба, и си играш мултиплеер без проблеми.

Значи се што треба е да ја вратите верзијата во најстарата, т.е. првата, и да почекате десетина минути во лобито додека најде доволно играчи. Само што играв ја, изиграв една рунда. Ај да се пофалам :)

codmw2m-20091118-211800.JPG
 

Kajgana Shop

На врв Bottom